Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztény-e az, aki...

Igaz keresztény-e az, aki támadja vagy gyűlöli a más vallásúakat, más hitűeket a vallásuk vagy a hitük miatt? Mit ír a Biblia ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok keresztény, de már rengeteg támadást/gyűlöletet kaptam a vallásom miatt magukat kereszténynek nevezőktől, ugyanakkor ismerek olyat is közülük, aki nem támad és nem gyűlöl miatta, legfeljebb, ha szóba kerül a téma, nyugodtan elmondja, amit gondol.
2012. febr. 17. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Kereszténynek bárki nevezheti magát, de az megint más dolog, hogy Isten szemében ki az. Ha ugyanis csak hivatkozik Jézusra, de nem teszi azt, amit az Isten mondd annak súlyos következményei lesznek. (Mt 7,21-23)


Másodszor a Biblia azt mondja hogy mindenkie tiszteljünk. Ez nem jelenti azt, hogy azonosuljunk más vallásával, de mindenki vallási nézetét, tiszteletben kell tartani. Péter apostol ezt írja:


"Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;" (1Pt 1,22)


A gyűlöletről pedig ezt mondja János apostol:


"A ki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit." (1Jn 2,11)


A kérdésre válaszolva tehát nem igaz Keresztény az, aki gyűlöl egy embert azért, mert más a vallást gyakorol mint ő.

2012. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Aki gyűlöl valakit a vallása miatt, az az ember a saját vallását sem veszi komolyan, mert egyetlen vallás szent könyve sem mondja azt, hogy utáld embertársadat azért, mert nem a te vallásodat követi.

Az ilyen egy álszent ember,és bármennyire is úgy tűnik egy kívülálló szemében, hogy a vallását mennyire komolyan veszi, stb. Isten a vallásgyakorlatát nem fogja elfogadni, mivel gyűlöletet táplál szívében embertársai iránt.

Régebben én is gyűlöltem embereket, de nem a vallási hovatartozásuk miatt.

Amióta azonban megváltoztam, és egy másik úton találtam meg Istent, azóta kimondhatatlan szeretet van a szívemben mind a hétmilliárd ember, és az egész glóbusz iránt. Bármelyik valláshoz tartozó embert megvédenék, ha azt látnám, hogy a vallása miatt bántják, és ezt akkor is megtenném, ha tudnám, hogy ezzel életveszélybe sodorom magam.

Kérdező, te milyen vallású vagy egyébként? Én egy baháí nő vagyok.

Üdv: Napirai

Üdv: Napirai

2012. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Magán vélemény.


Ismerek olyan vallásos embereket akik elvakult hívők és hát sajnos nem túl intelligensek.(Ez persze nem általánosítás a Keresztényekre, kiemelkedően intelligens mélyen vallásos embereket is ismerek)

Visszatérve az először említett emberekre. Nekik valószínű hogy az élet nem adta meg a lehetőséget, vagy saját korlátaik végett nincs nagy rálátásuk a világra.

Lehet hogy nekik más vallások ijesztőnek és távolinak tűnnek. Ezek az emberek könnyen érezhetik azt ha más vallás létét és működését elismerik, az saját hitük ellen szólhat.

Nem állítanám hogy ők feltétlen rossz emberek, vagy hogy nem igaz hívők, nem igaz keresztények. Mert az élet más területén lehet hogy kiemelkedőek.

PL.: Jó szülők, a közösség alkotó tagjai...


Mivel nem gyakori kérdés a különböző vallások megvitatása a hétköznapokban így ez nem is szembetűnő.

Én egy kis településen élek így tudom hogy egy ennyi zárt kis közösség bizony könnyen ítél fél információkból. Ami a vallás kérdéssel kapcsolatban is így van. Persze a fiatal generáció már itt is simulékonyan áll más vallású emberekhez.


Üdv. D.

2012. febr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Kérdés, hogy a hazug tanait gyűlöli, vagy az embert? Ha az embert, akkor ő nem Krisztus követő. Ha a hazugságot, attól még lehet.


Jel2,15:

"Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök."

2012. febr. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A "keresztény" szó ugye krisztust követőt jelent,ami egy kereszténynél a Krisztusi szeretet követését jelenti.ebbe nem férhetne bele az a kicsinyes intolerancia,hogy "lenézem,elítélem,gyűlölöm,mert tudatlan ateista,pogány,ezoterikus sátánfajzat,ezért meg kell térítenem,mert én igaz vallású vagyok,de ő nem az"

Jézus azt,mondta,hogy "gyümölcseikről ismeritek meg őket.a jó fa jó gyümölcsöt terem,a rossz fa rossz gyümölcsöt"

És itt fontos megemlíteni a vallási vezetők szerepét is,mert én úgy látom,alapvetően az ő agymosó beszédeik eredményeként alakul ki a gyűlölet,intolerancia ezeknél a vallásosoknál,akik aztán önmagukat jó szándékúnak hiszik ugyan,de ironikus módon nem látják a fától az erdőt,és tévedésükben büszkén hangoztatják,hogy ők Krisztust követik.

Ha Jézus azt mondta,hogy "a világ gyűlölni fog titeket,ha engem követtek",és a gyűlölet pedig ezekben a típusú vallásosokban ébred fel(az általuk "világinak" nevezettek iránt),akik ugyanolyan intoleránsak más vallásúakkal,életfelfogásúakkal szemben,mint ahogy Jézushoz is viszonyultak anno,akkor ki is a világi felfogású?

2012. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha tényleg csak az embert bántja, akkor nem. Viszont a tévedésekre, félremagyarázásokra meg fel kell hívni a figyelmet. Ha hülyeségeket beszélnél, akkor igenis szólnék érte, ne vedd személyes támadásnak.
2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az, legfeljebb vallásos, az igaz keresztény nem gyűlölködik, nem támad,hanem ahogyan te is írtad,nyugodtan elmondja amit gondol.
2012. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Nincs a földön olyan ember, aki ne hinne valamiben. Az hogy jó vagy rossz, mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Az hogy mindenkinek van saját véleménye, az is természetes. Sok esetben így jutunk újabb ismeretre, ez így van rendjén.A gyűlölet nem jó tanácsadó mert sok viszályt háborút szül. Egyébként minden emberre igaznak kellene lenni, hogy szeretetet tanúsítson, vallásfelekezettől függetlenül.Azt tudnám neked mondani, ha valaki megsért, ne vedd magadra. Arra gondolj, hogy az az ő gondolata, nem a tiéd. Nem tökéletes.

2012. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

A kérdést túl általánosságban fogalmaztad meg, de ehhez képest jó válaszokat kaptál.


Rögtön felmerülhet, hogy ki a keresztény egyáltalán, mert sokan csak annak hívják magukat, de nem azok. A Biblia szerint a "keresztény" Krisztus-követőt jelent, nem pedig olyan személyt, akit csecsemő korában a pap lelocsolt egy kis vízzel a templomban. A kívülállók általában összemossák a kereszténységet a katolicizmussal, jó esetben van valami fogalmuk a protestantizmusról is.

Vagy például Jehova Tanúi kizárólag saját magukat tartják igazi keresztényeknek, a katolikus és protestáns hívőket nem; ugyanez fordítva is igaz lehet, mert akik alaposabban ismerik a JT-k tanításait, azok látják és tudják a különbségeket.


Aztán kérdés az is, hogy mit értesz támadás és gyűlölet alatt, hiszen lehet, hogy másképp értelmezed ezeket, mint mások. Ha valaki (mondjuk egy tényleges keresztény) elmondja, hogy a Biblia alapján mi a probléma a vallásoddal vagy a cselekedeteiddel, az sem nem támadás, sem nem gyűlölködés. Megjegyzem, a Biblia azt írja, hogy a felebarátainkat kell szeretnünk, azt nem, hogy a vallásukat is...


Én sokak szerint valószínűleg nem vagyok toleráns más vallásokkal kapcsolatban, és ez igaz is. Viszont abszolút ultraliberálisnak számítok az üdvösség kérdésében, mivel azt az álláspontot képviselem, miszerint bármelyik vallásból és felekezetből lehetnek, vannak és lesznek üdvözülők, nincs kizárva senki. Isten ítél ezen a területen is, nem az emberek.

2012. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2/9 ! :)


Örülök a korrekt válaszodnak !


És külön annak, hogy megismerhettem személyedben valakit, aki bahá'i vallású.

Bár nem ismerem részleteiben, de amit régen láttam egy riportban róla, az alapján egy eléggé pozitív és hasznos világnézetről lehet szó itt.


A saját vallásomról emailben írok, mert nem akarom itt veszélybe sodorni..

2012. febr. 19. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!