Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járok szinte minden vasárnap...

Járok szinte minden vasárnap temlomba, és szeretnék továba is, szerintetek járhatok így?

Figyelt kérdés
van 2 ajak piercingem és egy septum piercingem, és most fogom a hosszsbb hajam totál kákre befesteni... nem tudom mit tegyek nekem ilyen a stílusom, de nem tudom hogy ez a kettő dolog el-e fér egymás mellet. Szerintetek?
2012. febr. 25. 10:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
miért ne férne meg? Nálunk is vannak a templomban érdekes kinézetű,öltözködésű fiatalok.
2012. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
jó jó, de városba meg egy faluba az más nem? mert jó a nagy városba az most hogy bele gondolok akor elmegy ,de itt egy kis faluba ahol mindenki ismer mindenkit?
2012. febr. 25. 10:38
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Járjál csak, aki nem örül Neked, hanem megbotránkozik, annak úgy kell... Én totál aszimmetrikusra vágott, agyondizájnolt rövid hajjal jártam jó ideig, egyszer az egyik oldalába nyírattam egy halacskát is mintának. Aki normális keresztény, az szereti az útjukat kereső fiatalokat, és nem zavarja őket a stílusuk. Amíg nem pentagrammal vagy fordított kereszttel vagy szétdekorálva, netán csontváznak tetováltatott arccal, addig nincs baj. :)
2012. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Gondolom a faluban úgy is szóba kerülsz a kinézeted miatt, ha nem jársz templomba. Akkor most már nem mindegy, hogy hozzáteszik-e a pletykás nénik, hogy "és még templomba is eljött, júj"?... :) Tudtad, mikor felvállaltad a stílusod, hogy lesznek megütközők. Bírd ki, vagy "változz vissza".

Nem a mamiknak jársz templomba, hanem az Úristennek, nem? Ő meg nem örül, hogy ha szeretnél menni, mégsem mész el - emberek miatt.

2012. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
25%

Természetesen járjál, ha a te lelki világod igényli. De mit mond neked Isten igéje? Mit tanít neked Krisztus tanítása? Mi az ami miatt jársz templomba? Ha igazán érdekelne, és értenéd Isten igéjét, akkor nem ezek a külsőséges dolgok lennének számodra a fontosak. Természetesen nem akarlak megítélni, mert nem az én dolgom, és nem is tenném, mert nem erre taníttattam, sőt nekem is van 2 tetkóm, igaz fiatalon (ész nélkül) csináltattam, de számomra Isten igéje a legfontosabb, és nem járok sem gyülekezetbe, sem templomba. Ne ítéljen meg téged senki, a te kinézeted miatt, de tudd, hogy miért nézel ki úgy ahogy, és tudd, hogy miért jársz templomba. Embereknek, vagy magadnak akarsz tetszeni, vagy Istennek, akitől az életedet kaptad?


1Kor 3,17 "Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti."


1Kor 6,19 "Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet

Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?"


Ez a két ige úgy gondolom elég sokat mondó...


Remélem nem sértettelek meg, és azért valamennyire elgondolkodtattalak.

2012. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem jelezted, hogy hány éves vagy, de szerintem ez egy olyan dolog, amit kinő az ember.


Nekem is volt "rocker-korszakom", valamennyire kriminálisan néztem ki, szerintem ez egy ilyen kor, amiben Te is benne vagy.


Ha fontosnak tartod (ami nagyon jó, mert valóban nagyon fontos is!) a templomba járást és a gyülekezetet, akkor emiatt semmiképp ne hanyagold, mert sem bakancs, sem semmilyen (festett) hajszín nem választhat el az Isten szeretetétől. ;)

2012. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
köhönöm^_^ most má talán kicsit bátrabban fogok bemenni a kák hajammal... én azért járok templomba mert érzem hogy kell mindig ha elmagyek akor megnyugvást érzek és jó ott nekem:)
2012. febr. 25. 11:13
 8/30 A kérdező kommentje:
16 éves fiú vagyok.... és igen e miatt nem is fogom abba hagyni a templomba járást... nem fognak érdekelni mások, mert magam miatt megyek oda:)
2012. febr. 25. 11:15
 9/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen járhatsz. Erről így szól a Szent Írás:


"...Mert nem az a fontos, amit lát az ember. Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van." - 1Sám 16,7


Áldás, békesség!

Mihály

2012. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ezt kitörölték. Nem hinném, hogy off lenne, azt meg, hogy rasszista lenne, végképp nem.

Pál leveléből idézet:


1Kor 11,14 "Avagy maga a természet is nem arra tanít-é titeket, hogy ha a férfiú nagy hajat visel, csúfsága az néki?"


Mi a probléma? Pál azt az egy istent hirdeti, akit mész dicsőíteni a templomba. Mi a probléma ezzel az idézettel?

Nem magamtól írtam, én a Bibliából idéztem.

2012. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!