Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért tesz nagyobb...

Isten miért tesz nagyobb terhet a vállunkra, mint amit kibírunk? Vagy ez a sátán?

Figyelt kérdés
Már gyerekkorom óta problémáim vannak,amiket képtelen vagyok megoldani,pedig nem akármin mentem keresztül.De itt az elv a lényeg.Miért van az,hogy mindig csak egy újabb nehézség jön?Néha már kezdem elásni magam,hogy soha nem fogok tudni kikerülni a veremből.Nem olvastam a Bibliát,biztos van benne valami magyarázat erre.Lehet,el kéne olvasni.Addig is tudna valaki valamit mondani?
2012. febr. 25. 19:49
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
28%

Ez nem Isten meg nem Sátán.

Ez az Élet. Ez van. Ha nem tecccik így jártál.

2012. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Mirk ***** válasza:
38%

A bibliában csak akkor van magyarázat, ha képtelen vagy megbirkózni az élettel, és könnyű megoldást keresel.

Ez az élet, fogadd el, ilyen.

2012. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Mindenkinek megvan a maga keresztje, kinek-kinek könnyebb, nehezebb.


Eszembe jutott egy anekdota:


Egy ember megkéri Istent, hogy könnyítsen az életén, könnyebb keresztet szeretne. Isten felemeli ezt az embert Mennybe a keresztjével együtt, majd egy szobába vezeti, amely tele van keresztekkel.

Mondja Isten az embernek: -Itt a lehetőség, cseréld le a keresztedet, válassz egy neked tetszőt.

Az ember leteszi az ő keresztjét, és elkezdi nézegeti a nagyobb, majd a kisebb kereszteket, melyik könnyebb, melyik nehezebb. Egy bizonyos idő elteltével megfog egyet és azt mondja: -Ezt választom!

Majd Isten megkérdezi: -Biztos ezt választod?

Az ember válaszol: -Biztos! Miért?

Isten válasza: -Mert ez az a kereszt, amit eddig is cipeltél.


A tanulság önmagáért beszél.


Áldás, békesség!

Mihály

2012. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1,2 Nem tetszik.

3 Igen,ezt hallottam.Most erre egyszerűen nem tudok mit reagálni,ez olyan leblokkoltatós.

2012. febr. 25. 22:14
 5/37 lsandor ***** válasza:
75%

Nos a Bibliából kiderül az 1János 5: 19-ből, hogy az egész világ felett Sátán uralkodik. Napjaink világa az ő gonoszságát tükrözi.

Ellenben Isten a szeretet Isten az 1János 4: 8 szerint. Tehát ő semmilyen rosszat nem okoz nekünk, valamint nem tesz próbára sem bennünket a Jakab 1: 13 alapján

2012. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! TAlan most eljott az ido, hogy ismerd meg onmagad, es megkeresd az okat annak, hogy miert tortennek veled negativ, rossz dolgok? Minden embernek megvannak a sajat nehezsegei, problemai, tehat ezzel sem vagy egyedul, de az tudnodd kell, hogy minden ember egyenileg fogja megtapasztalni azt, amit megel, tehat neked a legnehezebb amit ateltel,mivel te elted at, a masik ember gondjait nem fogod latni, s figyelni arra, mivel azt nem te elted meg.

Most ugy erzed, hogy lefele csuszol, de akkor allj fel, es akadalyozd meg azt, hogy a melybe ess, erre lehetoseged van. Nem Isten az, aki terhet rak az emberre, Isten a Teremto, aki szereti, neveli a teremtmenyeit, viszont elni neked kell, te teremted meg a sajat sorsodat. A gy.kori esemenyeket fogadd el, mivel megtortent, de engedd el, mivel ma mar felnott vagy, s lehetoseged van arra, hogy a sajat, onallo eletedet megteremsd. Legyenek celjaid, amiert kuzdesz, es legyen kitartasod, ha igy fogsz pozitivan gondolkozni, akkor mar lesz eleterod, es haladni is fogsz a celod elerese vegett. Viszont ha a rossz, es regi esemenyekre figyelsz, ezekre gondolsz, haragot erzel, akkor mar a satant beengedted az elmedbe, aki elveszi ilyforman az eleterodet.

TAlald meg onmagad!

2012. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

A masik nagyon fontos, hogy a satant te teremted meg, te adsz lehetoseget arra, mivel te taplalod a negativ gondolatokkal.

Jezus tanitasa, a Bibliaban lehet errol olvasni, hogy miert kell kerulni a rossz, a bunos cselekedeteket, gondolatokat,

s miert fontos az, hogy szeretetben elj, es bunnelkul, hiszen igy fogod elerni azt, hogy lelki bekessegben, nyugalomban elj onmagaddal. Abban a korszakban ily modon akartak az emberek tudomasara hozni azt, hogy tartozkodjanak a rossztol,

hiszen fejlettlen, tudatlan vilag volt, akik mindent latni akartak, csak akkor fogadtak ez azt, ezert uldoztek Jezust is, mivel olyan dolgokat tanitott, cselekedett, amit fizikailag, lathatoan bizonyitani nem tudott, amit mutatott, ezzel ellenseget s zerzett onmaganak. Ekkor lett satan elnevezes, aki a rossz megtestitoje volt, s egy embernek van valasztasi lehetosege, vagy Jezus tanitasara figyel, a lelki tisztasagra, s igy bekeben, boldogsagban el, vagy a satant koveti, amikor bunos eletmodot folytat, aki nem szeretetteljes eletet el. Amit tapasztalunk, hogy sokan a satani cselekedetet valasztottak, s ez ma mar elhatalmasodott a vilagban, tehat a satan uralja a vilagot, az emberek tobbsege az, akik igy elnek, egymas ellen vannak, egymassal harcolnak, ezek a satanok!

2012. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

lsandor:Sajnos ebben van valami.


5,6:Vannak céljaim,tudom,hogy mit szeretnék,csak néha úgy érzem,hogy egyszerűen nem vagyok elég erős ahhoz,hogy kibírjam azokat,amik történnek velem.Nem azt mondom,hogy csak rossz dolgok történnek,mert jók is,csak van egy állandó problémám,amit nem tudok megoldani és ennyi év után már kaparom a falat kínomban és dühös vagyok,hogy bármit csinálok,egyszerűen nem megy.És ha egy kicsit meg is nyugszom ebben a helyzetben és elfelejtem ezt a problémám,meg nem vagyok dühös,akkor szokott jönni az igazi pofon és felborítja a lelki békémet.Mindig ez van,sose lehetek nyugodt.Minél jobban megnyugszom,annál rosszabb dolog történik,vagy is inkább olyan,ami megvisel.És emiatt vagyok kibukva,mert sose lehetek nyugodt.:(

Jobb az a tudat,hogy a sátán csinálja ezeket a dolgokat,őt legalább könnyebb elfelejteni,nem ő teremtett:)

2012. febr. 26. 11:07
 9/37 lsandor ***** válasza:
Jaj kedves kérdező, hidd el, hogy megértem, hogy min mensz át, teljes mértékben. De nagyon fontos az tudni, hogy Isten nagyon is törődik velünk és azt szeretné, hogy ha megismernénk és egy jó kapcsolatnak örvendenénk vele
2012. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Ha mindig basztat a sátán,akkor nem könnyű őtet elfelejteni. De Isten azt mondja az Ő igája édes és könnyű,meg, hogy nem hagy feljebb kísérteni(terhelni)minthogy elbírnánk.
2012. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!