Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
56%

Még egy "idilli" világba se szeretnék örökké élni szerintem rohadt unalmas lenne, főleg ha az életünket bibliai módon kéne élni. Azaz csak férj/feleséggel szexelni egy örökké valóságig, ebbe előbb utóbb az emberek nagy része beleőrülhet ha nem is 70 év alatt de 1000 után már biztos.Ha nem történik rossz dolog akkor jó se mert nincs viszonyítási alap. Például ha minden ember pont 170 cm nem lennének magas/alacsony emberek mert nincs kihez viszonyítani. Az ember olyan,hogy a jó dolgokra hamar ráun te se tudod minden nap ugyan azt a filmet megnézni vagy ételt megenni.


Valószínűleg csak az igazak fognak oda kerülni,hogy kik ezek mindenki másképp gondolja. Ezek az emberek valószínűleg ugyan úgy éltek. Azaz egy rakás ugyan olyan embermásolat lesz a Földön.


Akik nem szeretnének örökké élni azok valószínűleg nem hisznek a bibliába. Így olyan nekünk mint ha egy mesekönyvből idéztél volna.

2012. febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:

"Ha nem történik rossz dolog akkor jó se mert nincs viszonyítási alap."


Az emberiség eddigi 6 ezer éves véres történelme a viszonyítási alap. A tengernyi szenvedés és kín és fájdalom és nélkülözés és igazságtalanság és nyomorúsága sokaknak. A szegények kihasználása. Vajon a gazdagok miért szeretnének örökké élni? Egyébként meg talán meg is kellene lelkileg érni ahhoz, hogy az ember el tudja dönteni, hogy mi is az örök élet értéke az Isten új világában.


"És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.


És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak." (Jelenések 21:4-5)


A Titanic filmben a süllyedő hajó fedélzetén idézik ezeket a szavakat, mert érezték a súlyát a kényszerű elmúlásnak.

2012. febr. 26. 07:46
 3/80 anonim ***** válasza:
65%
"Azok az emberek akarnak örökké élni, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni egy esős vasárnap délután?"
2012. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
44%

'A Titanic filmben a süllyedő hajó fedélzetén idézik ezeket a szavakat, mert érezték a súlyát a kényszerű elmúlásnak.'


Nem ezt azért mondták mert ez volt a forgató könyvbe és így jobban ellehet adni a keresztényeknek a filmet vagy szimplán vallásos a rendező.


DE ha már "filmekből" idézünk amikor ott egy öreg ember meghal akkor meg azt mondják éltek már eleget vagy még szeretnének elbúcsúzni szeretteiktől. De kevés mondja : De jó lenne még 2000 évet élni. (Most filmekről/sorozatokról van szó)


Lehet igazad van és csak én nem tudom értékelni az örök életet mert ebbe a bűnös világba születtem de arról nem én tehetek. Ahhoz,hogy élvezni tudjam át kéne írnom teljes személyiségem akkor viszont nem én lennék.


De légy szíves írd le milyen egy olyan világ minden napja. Lehet tök jó lesz és megtérek. Ha lehetne konkrétumot mert lerobbant kocsit is úgy adják el,hogy az előző tulaja nagyon élvezte.

2012. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim válasza:
18%

Akkor most elmondom, hogy az emberek többsége ezt hogyan gondolja :


"Miért nem szeretnél örökké élni?"


Mert szar az élet ! Nem tűnt fel mi.



Úgy kb gazdag Hollywoodi fizetésből viszont eltengetnénk az életünk örökké szívesen !


"Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni. "


Az a túlvilágon lesz, a halál után, de ott már az ember nem él csak a szelleme fog vegetálni. Ez az élet itten.

2012. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
44%

Simone de Beauvoir: Minden ember halandó


Aki még nem olvasta, vegye a kezébe és merüljön el benne. Választ kap arra, miért is lenne elborzasztó halhatatlannak lenni.

2012. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem szeretnék örökké élni, mert akkor sosem csinálnék semmit. Az élet azért szép, mert van vége. Így teljes. Ha tudnád, hogy végtelen idő áll rendelkezésedre, nem lenne, ami előre hajtana. Most, ha el akarsz érni valamit, akkor azért kezded el minél hamarabb, mert tudod, hogy előbb-utóbb meghalsz. Na most képzeld el ugyanezt a helyzetet örök élettel...


"Vajon a gazdagok miért szeretnének örökké élni?"

Ez egyáltalán nem igaz. Példának felhozhatom Steve Jobsot, akinek elég szép gondolatai voltak a halálról, de rengeteg zenész volt, aki szerint a halál az élet legszebb része, mert ott dől el, hogy volt-e értelme az életünknek.

2012. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
70%
Én ebben a világban nem szeretnék élni. Életet Istennek köszönhetem és ezért hálás lennék az örök életért, de ez a világ tényleg olyan, hogy nem érzem magam jól.
2012. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
57%
ma 10:35 hát mondjuk a pénz kapzsi embereket szül és szinte nincs is olyan gazdag ki nem kapzsi, mert a sok pénzt nem kapálással szerezték és nem is adják oda másnak a vagyonukat. Szóval én nem tudom, hogy egy kapzsi ember hogyan vágyhatna a halálra. Amelyik a halált legszebb élményeként fogja fel azt csak belővéstól való agybetegséget tudnám elképzelni. Szerintem egy kapzsi nem a halálba fut és nem is várja.
2012. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
23%

11:19 ez elég szűk látókörre vall...

A gazdagok is megdolgoznak a pénzükért, hidd el (legalábbis nagy részük). Néhány példa:

Bill Gates, aki elég sokat programozott azért, hogy ma a világ egyik leggazdagabb embere legyen (és azért kapzsinak se mondanám);

A már említett Steve Jobs;

Steven Spielberget is nevezhetjük gazdagnak, és ő se nagyon lazsál; és sorolhatnám...


Az az "agybeteg" ember pedig azt is mondta: Nincs értelme elinnod és eldrogoznod az agysejtjeidet, mert mindegyikért te felelsz. Szóval ennyi.


De kérdek tőled valamit. Ha azt mondanám neked, hogy mondjuk menj el bevásárolni, de tudnád, hogy végtelen időd van rá, akkor elmennél bevásárolni?

2012. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!