Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lesz valaki sátánista?...

Miért lesz valaki sátánista? És miért tiszteli ennyi ember lucifert?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 00:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"És ha ez a gyerek nem akar többé látni csak üvöltözik veled és megpróbál megverni vagy megölni (mondjuk már felnőttként) akkor mit teszel?

Persze először megpróbálsz beszélni vele de mi van ha teljesen megőrült és senkire nem hallgat, meg se hallja amit mondasz.

A pokol ehhez az állapothoz hasonlít, aki oda kerül azon már nem lehet segíteni.

Aki csak kis rosszat tesz az nem kárhozik el. Bár azt hogy mi számít kis bűnnek néha elég nehéz eldönteni."


Én ebben az esetben 100%-osan a szülőt hibáztatnám! Valamit nagyon elcseszett, ha így megingott a gyerek bizalma a szülő felé!! Mindennek oka van! Szeretettel a szívében, teljesen kiszolgáltatva született az a gyermek. Bízott a szülő szeretetében, és valószínűleg csalódott benne, emiatt fordult el tőle! Ha az én gyermekem ilyen zaklatott lenne miattam, akkor megérdemelném azt, hogy megtagadjon. Utána én könyörögnék neki, hogy újra bízzon bennem, kapjak a szeretetéből!

2012. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Azért, mert túl sok a mennybe igyekvő ember. Valakinek a pokolba is menni kell.
2012. márc. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Én ebben az esetben 100%-osan a szülőt hibáztatnám!"


Mindenkinek saját magának van szabad akarata amellyel választhat jó és rossz között és felelősséggel tartozik a tettei miatt. Nem lehet mindig arra hivatkozni hogy "engem rosszul neveltek". A körülményeket is figyelembe kell venni ez igaz de nem lehet mindig ezekre hivatkozni. Sok nagyon rossz szülőnek van jó gyereke.

2012. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Lucifer a fényhozó ***** válasza:

Az Elfedett tudás.

Lucifer vagyok a teremtő fény, a fény a tudás, a Sötétség a tudatlanság, a Gonoszság pedig a meggondolatlan cselekedetek sorozata. Az angyalok a tudás őrzői, a Démonok az emberek, A pokol az ördögi kör mit az emberek alkotnak gondolat által. Gyújts fényt és a sötétség eltűnik.

A teremtésről mit tudsz mondani?

Isten vagyok az istenek között, kik gyermekei a teremtőnek, a nevem Lucifer, Ez az én Igaz történetem, amit ti nem ismerhettek a világ tudományával, sem ember bölcsessége által nem erősített meg még soha amióta embernek neveztettelek a világotok kezdetén. Akarom, hogy tudjátok Kik vagytok, honnan jöttetek, akarom, hogy megértsétek Lényem lényegét, és létetek kezdetét. Akarom, hogy tudjátok a világegyetem és a mögöttes álló dolgokat. Akarom, hogy felfogjátok miért léteztek, és miért fogtok létezni, akarom ,hogy tudjátok miért válhattatok azzá akik vagytok. A Sátán Ezt nem akarja. És Vak Híveik, mert Ők sem tudják, Mert engedtek a tudatlanságuknak.


A sátánisták,Vakon követik a tudatlanságukat. Mert Az Ö Uruk, és Istenük a Sötétség mely a fényt akarja elfedni, tudatlanok, mert a fényben nincs sötétség. A gonoszság meggondolatlan cselekedetek sorozata. Nincs bennük értelem, mi megvilágítaná cselekedeteiket, fellázadnak a tudás ellen, mert nem értik. Hatalom vágyuk, a tudás mit nem kapnak meg. "Lekapcsolják a villanyt" Azt akarják kövessék vakon(Tudatlanul) az emberek Őket, Hogy szolgáljanak Értelem, nélkül, nem érdekük a tudás az értelem, mert ellenük fordulnak a tudás által, és felébrednek. ahogy mondják: Eddig vak voltam de már Újra Látok. Lucifer Nem Lázad, Értelmet ad hogy lás.

2013. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

a legtöbb sátánista nem hisz ördögben sem istenben, ennyit erről...

és ha léteznének is, biztos jobban tisztelnék Lucifert, mivel Biblia alapján kevesebb embert ölt mint isten, az a kis képmutató ***

2013. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Móni nem becézgetünk válasza:

Én Sátánista vagyok. Egy ideig Isten hitben éltem aztán egyszer kíváncsiságból elolvastam a Sátán Bibliáját - no persze nem az egészet mert a magyar fordítás nagyon silány angolul meg nem tudtam beszerezni így csak apró morzsák jutottak - és az kell mondanom hogy sokkal értelmesebb mint ez az emberek által elfogadott vallás.


„A sátánizmus arra bátorít, hogy éld ki szexuális vágyaidat, feltéve, hogy ezzel senki másnak nem ártasz.”


„A sátánizmus helyteleníti a nemi erőszakot, a gyermekek szexuális zaklatását, a nemi vágy állatokon történő kielégítését és bármely más hasonló cselekedetet, melyben valamely közreműködő nem szabad akaratából vesz részt, vagy ha ártatlansága, naivsága miatt megrémülhet az aktustól, illetve tulajdonképpeni akaratával ellentétes cselekedetek végrehajtására kényszerítik bármely módon.”


A sátánista akkor vállalkozik emberáldozatra, ha az átkával levezetheti haragját, és egyúttal megszabadulhat egy teljességgel visszataszító, pusztulásra érdemes illetőtől.


Az élet az egyik legfontosabb dolog a sátánista számára. Az öngyilkosságot, a mártíromságot az esetek túlnyomó részében nem tekinti ésszerű választásnak, kivéve persze, ha erre személyes, nyomós indítéka van. A sátánizmus az ego, az öntudat végletekig fejlesztését bátorítja, mert így még az – elkerülhetetlen – halál után is fókuszban maradhat az ember tudata.


Mivel a sátánista önmaga istene, nyilvánvaló, hogy az elsődleges ünnepe a saját születésnapja, de létezik még egyéb ünnep is, például a tavaszi napéjegyenlőség vagy az október 31-ről november 1-ére eső halloween éjszakája.


A kilenc sátáni kinyilatkoztatás:

1.Sátán élvezetet képvisel az önmegtartóztatással szemben.

2.Sátán életet képvisel a szellemi vágyálmokkal szemben.

3.Sátán szeplőtlen bölcsességet képvisel az álszent önámítás helyett.

4.Sátán kedvességet képvisel az arra érdemesekkel szemben, a szeretet hálátlanokra való pazarlása helyett.

5.Sátán bosszúállást képvisel, ahelyett, hogy odafordítanánk a másik orcánkat.

6.Sátán felelősséget képvisel a felelősek iránt, ahelyett, hogy lelki vámpírok aggasszák.

7.Sátán az embert, mint egy, az állatok közül valót képvisel – néha jobb, de többnyire rosszabb a négy lábon járóknál –, aki „istentől való lelki és szellemi fejlődése” révén valamennyi élőlény legveszélyesebbje lett.

8.Sátán a bűnösnek nevezett dolgokat hirdeti, mert ezek vezetnek a testi, szellemi vagy érzelmi kielégüléshez.

9.Sátán az egyház legjobb barátja, hisz az neki köszönheti, hogy még működhet.

2014. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mert mindenki más és más...


Véleményem szerint a vallások nagy része hülyeség és csak elvakítja az embereket, illetve nyomorba taszítja a világot. Sátánista sem vagyok, mert egyáltalán nincs vallásom, de talán az állna a legközelebb hozzám, ha valamilyen formában vallásos lennék.

2017. ápr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!