Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek fontos, hogy higgyek...

Istennek fontos, hogy higgyek benne, vagy megelégszik azzal, tehát elfogadja, ha jó ember vagyok, de a tudományban hiszek?

Figyelt kérdés

Jó ember: rendelkezem azokkal az erényekkel, amiket Isten elvárna tőlem.


Én nem hiszek Isten létezésében, a tudományban, evolúcióban hiszek.

De ha Isten mégis létezne, akkor van olyan jóságos és bölcs, hogy elfogadjon ilyennek, amilyen vagyok, vagy hit nélkül nem segítene a jó úton haladni tovább?


2012. márc. 1. 22:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%

én amíg hittem istenbe le se szarta a fejemet.


Nem létezik és kész

2012. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 poet1 ***** válasza:
40%
szia. Magadtól nem tudsz jó lenni. Isten jó és bölcs,de az ember a bűn miatt el van választva tőle. Ő megadta a módot,hogy a kapcsolatot rendezd vele,ezt hívják megtérésnek,ami gyakorlatilag a hit tettre jutása. Hit nélkül nem lehet tetszeni Istennek. Addig az ember olyan,mint egy gyermek,aki sarazás után mosdás nélkül akar befeküdni egy tiszta ágyba. Meg kell mosdani,ha érted mire gondolok. És a tudományt is Isten alkotta. Te is a szeretetének jele vagy. Magában nem él semmi. Kedves előző,Isten nagyon is akar veled foglalkozni,de majd ő eldönti mikfént. Ő a főni,ne sértődj meg rá.
2012. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%

Sokan azt gondolják, hogy az a vallások lényege, hogy hiszel Istenbe vagy nem.

"Jó ember: rendelkezem azokkal az erényekkel, amiket Isten elvárna tőlem."

Isten az ég adta világon semmit nem vár el tőled :)

Isten egy kezdet és vég nélküli állandó, létezése saját magában van, emberi tulajdonságokkal nem írható le pl.: jó rossz stb.

A hozzá vezető út az ige pl.: Jézus. Azért volt egy hatalmas filozófiai tétel a Szentháromság.

A vallás is tudomány és ott is vannak szintek. A templomi prédikáció, meg a gyülik a köznépnek szólnak, mint egy általános iskola. Aki komolyabban foglalkozik teológiával, már nem esik bele olyan hibákba, hogy öreg szakállas bácsit képzel el a felhők között, aki néz minket.

Az "én a tudományban hiszek" nem túl fejlett gondolat. Ez a polarizáció inkább korlátozza az embert. A tudás átadása, ami maga az iskola egy birkatelep. Ismerek olyan ELTE-s tanárt aki évtizedek óta megdőlt elméletekhez ragaszkodik és még mindig ezeket oktatja. A tudománynak a fejlődés lenne a lényege, ahogy a vallásnak is. Az már biztató, ha olyan tudati szinten vagyunk, hogy sok különbséget nem érzünk a kettő között.

2012. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Tehát akkor most nem vagyok jó ember? Vagy Isten annak ellenére segít nekem, hogy azt vallom nem létezik? Tudom, hogy a tudomány és a vallás sokszor fedi egymást, de én úgy értettem, hogy az evolúcióban hiszek, abban, hogy csak mi vagyunk, egysejtűekből alakultunk ki, és majd a Föld pusztulásával együtt meg is halunk, vagy esetleg átköltözünk máshová, másik bolygóra, stb, stb. Nincs lélek, csak kémia és hormonok.

Ha én ezt vallom, akkor nem is lehetek jó ember? Isten nem is foglalkozik velem és a családommal? (Ha mégis létezik)

2012. márc. 2. 09:38
 5/30 anonim ***** válasza:
23%

Nem attól lesz valaki jó ember, hogy templomba jár, vagy hogy imádkozik... annyiféle vallás van a földön, minden hívő a sajátját vallja a legigazabbnak, az igaz hitnek...és noha a vallás a legbelsőbb magánügye mindenkinek, és bármelyik vallás is legyen az, elvileg a békét hirdeti - mégis ezen háborúznak a legtöbbet a világban már évezredek óta.


mindegy miben hiszel, Allahnak, Istennek, Buddhának vagy Természetfeletti-nek hívod, vagy nem hívod semminek sem.


Ha jó ember vagy, az nem ezen múlik. Rengeteg ember él olyan helyen, helyzetben hogy lehetősége, módja sincs vallásos nevelésben részesülni. A hit kapaszkodó, segítség, nélküle sok ember elveszettnek hiszi magát a világban.


Ha szívedből vagy jó, akkor jó ember vagy. Ha azért vagy jó, mert félsz, hogy a pokolra kerülsz, vagy hogy Isten haragja lesújt rád, akkor nem szívből vagy jó, csak félelemből. Ennyi szerintem :)


30N

2012. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

09:38 a Föld nem fog elpusztulni akkor sem, ha az emberiség igen. 46 milliárd éves , észre sem veszi, hogy itt voltunk és azt sem, ha már nem leszünk. A természet tud vigyázni magára, hiába barmol bele az ember állandó jelleggel.


(ha hihetünk ennek a ténynek...mert ekkora időskálát egy ember soha nem érthet meg, ahol az alma percek alatt megbarnul, az újszülött tizen-pár év alatt felnőtté válik, millió és milliárd évek és távolságok érthetetlenek számunkra)

2012. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%

poet1

Marhaságokat írtál le! Attól, hogy valaki nem hisz Istenben, igenis, lehet jó ember. Például ha segít másokon. Vagy szerinted egy nem-hívő, aki segít másokon, azt mindenképpen önös érdekek vezérlik?

Más: a Föld biztos el fog pusztulni előbb-utóbb, mert hát a Napocska szép lassan növekszik...

Kérdező: mindig tedd a jót, és ha nem hiszel Istenben, akkor ne is érdekeljen, hogy mit gondol rólad! Ahogy már mondták, a szívedből legyél jó, ne a hitedből!

2012. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Megpróbálok jó lenni, mert a lelkiismeretem az mondja, csak azért kíváncsi vagyok, hogy Isten hogy gondol az olyan emberekre, akik nem hisznek benne, de jó emberek. Vajon elfogadja őket olyannak, amilyenek? Vagy elfordul tőlük?

De valaki azt írta, hogy Isten nélkül nincs jóság, erényesség sem, így most már nem tudom mit gondoljak erről.

Az életemet amúgy nem befolyásolja ez a kérdés, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményekre, ennyi. :)

2012. márc. 2. 10:51
 9/30 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor most nem vagyok jó ember? Vagy Isten annak ellenére segít nekem, hogy azt vallom nem létezik? Tudom, hogy a tudomány és a vallás sokszor fedi egymást, de én úgy értettem, hogy az evolúcióban hiszek, abban, hogy csak mi vagyunk, egysejtűekből alakultunk ki, és majd a Föld pusztulásával együtt meg is halunk, vagy esetleg átköltözünk máshová, másik bolygóra, stb, stb. Nincs lélek, csak kémia és hormonok.

Ha én ezt vallom, akkor nem is lehetek jó ember? Isten nem is foglalkozik velem és a családommal? (Ha mégis létezik)"


Sajnos még mindig nem érted... Még mindig megszemélyesíted. Akkor sem segít, ha jó vagy és akkor sem, ha nem. Mivel Einsteint idézve "barátságos világegyetemben élünk", pozitív viselkedéssel, több dolgot tudsz "használni" Istenből, könnyebben érted meg és jutsz el hozzá. Az evolúció nem jelent semmit részben belelátott valamibe az ember amiről az egoizmusnak köszönhetően, azt hisz, hogy feltalálta a spanyolviaszt. Valaki megelégszik ezzel, hogy ezt szajkózza és valaki továbbkutat. Mivel csak részben van megfejtve és nem minden következtetés helyes.

Szerinted mi a tudomány? Milyen szinten állsz hozzá?

Nemrég beszélgettem egy régészismerősömmel aki csodálkozva nézte az általános iskolai történelemkönyvet. A fele pontatlan a fele nem is igaz, vagy már rég megdőlt. Nincs értelme változtatni rajta mert az átlagnak elég. Az egyháznál is ez van, nem töltik túl a fejeket, örülnek, ha valamit befogad a nép. Amin te dilemmázol, egy istenfélésnek nevezett próbálkozás, sajnos sokaknak ebből áll a vallás.

2012. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hogy a lelkiismeret arra ösztönöz hogy jó ember legyél, de ha evolúció által jöttünk volna létre és nem teremtés által, akkor honnan lenne lelkiismeret?Hiszen a Biblia a lelkiismeretet mindig az Istenbe vetett hittel hozza összhangba.(1Timóteusz 1:5 Héberek 9:14)Azt irod hogy igyekszel jó ember lenni, de ha nem Isten által jöttünk volna létre honnan tudnánk hogy mi által lehetünk jók?Ha evolúció által léteznénk a jó utáni vágyunk nem fejlődött volna ki bennünk.De mivel Isten képmására lettünk megteremtve ezért vágyik az ember arra hogy jobbá váljon.Az Istenbe vetett hit létfontosságú ahhoz hogy Isten elfogadjon minket."Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt."(Héberek 11:6)
2012. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!