Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben más a Pálos rend mint a...

Miben más a Pálos rend mint a katolikus hit általában?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 18:30
 1/9 gyipeti ***** válasza:
60%

Ez a kérdés óriási bolondság! (bocsi)

A Pálos rend, egy katolikus rend, ugyanolyan mint a ferencesek, bencések stb.

Ezek a rendek, mit katolikus rendek.

2012. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves és gyors válaszodat, de ha valami u.a. akkor nem hívják többféleképpen.

Feltételezem, hogy van egy különleges elhívatottságuk vagy szertartásuk vagy.... / pont ez a kérdés lényege!!!/ ami megkülönbözteti őket a ferencesektől és a többi rendtől.

Mi az a különbség?

2012. márc. 6. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lenne a lényeg, hogy ez az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend. Tagjai remeték, illetve a remeték összefogására hivatott.
2012. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 izidorkata ***** válasza:
32%

A pálos rend biztos Pálról kapta a nevét, a János-rend Jánosról, a Máltai rend Máltáról,

de vigyázat a Menet-rend nem katolikus, hanem Vasúti, vagy közúti, a vonat vagy busz járatok menésről kapta a nevét.

Úgy hogy aki utazik az a menet-rend tagja lesz.

2012. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A pálosok teljesen katolikusok, nincs olyan, hogy katolikus hit általában. Az Egyházon belül sokféle lelkiségi mozgalom, csoport, szerzetesrend működik, mindnek van valami "specialitása", amely jobban kidomborodik náluk. A pálosok eredetileg remete-szerzetesek, ma azonban a paphiány miatt nagyrészt lelkipásztorkodással foglalkoznak. Azért a remete-jelleg megmaradt. Magyar alapítású rend, Esztergomi Boldog Özséb alapította, de mára már elterjedt sok-sok országban. Mindenhol az adott ország népéért imádkoznak elsősorban, és nagyon fontos számukra az engesztelés.


Ha rövid leírásomban lennének homályos fogalmak Számodra, ajánlom a Magyar Katolikus Lexikont: [link]

2012. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennél azért komolyabb rend a pálos. Ma már uniformizálták ezeket a kiüresedett, dogmákra épülő "cégeket" mind római, meg katolikus, meg református... Igazából jelentéktelenné váltak, mióta az ószövettséggel bővült a szókészlet. A pálos rend remete rend VOLT. Ma is vannak pálosok, de szerintem ez csak egy pálos fan klub. Remélem tévedek! Ha bővebben érdekel a pálos rend írj privit!
2012. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsesz, hogy ilyen lehúzós voltam előbb (#6), de tudom mi a Pálos rend lényege és beszéltem személyesen a rend mai vezetőjével Bátor Botonddal. Ő is úgy beszél a rendről, mint a katolikus egyik ágáról. Tehát a többlet már nincs benne.
2012. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, Te nagy Tudós, ki ma írtál... :) Túl kicsi a rend ahhoz, hogy egy anonim oldalon arról írjak, milyen szálakon át kapcsolódom hozzájuk. Beszéltél Botond atyával, aszta.... Bocs az ironikus hangért, csak ki tud akasztani, amikor egy beszélgetés alapján valaki nagy dolgokat állít. Napi szinten találkozom és beszélek velük, tagja vagyok pár "dolguknak", és a női ággal is "picit" "tartom a kapcsolatot". Azért az idézőjelek, mert mint írtam, túl kicsi ez az ország ahhoz, hogy nagyon fejtegessem, miként is állok velük kapcsolatban.


Ellenben az fontos, hogy tisztán lássanak azok velük kapcsolatban, akik érdeklődnek feléjük bármilyen szinten, mert rengeteg tévhit terjeng mindenfelé. Ehhez pedig az az első lépés, hogy nagy vonalakban, a rendről és a katolikusságról általánosabb, alapvetőbb információik legyenek. Rövid, általános, nem túl sok alaptudást feltevő kérdésre az "in medias res" válasz általában elferdüléseket, bigott tudatlanságokat szül.


Szeretettel írtam, amit írtam. Bocs, ha megbántódtál esetleg bármelyik szavam olvasásakor.

2012. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 izidorkata ***** válasza:

utánnanéztem: a pálos rendnek van honlapja, ott gondolom miden hiteles információt meg lehet kapni:

www.palosrend.hu

2012. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!