Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden ember aki kereszténynek...

Minden ember aki kereszténynek mondja magát csakugyan keresztény?

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha nem keresztelték meg akkor csak ugyan nem keresztény hiába is annak érzi magát. Hívő ettől még lehet csak nem mondhatja magáról, hogy keresztény, ha nincs megkeresztelve.
2012. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Én is vehetek a kezembe egy tenisz ütőt és mondhatom,hogy teniszező vagyok. Vagy talán még az se kell hozzá.


Az,hogy milyen mélységig az már más téma

2012. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor a keresztelés tesz valakit kereszténnyé vagy a tettei?
2012. márc. 9. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:
A tettei. Engem is megkereszteltek, mert kicsi voltam és nem tudtam ellenkezni, aztá ateista lettem. Szüleim állítják, hogy keresztények, de tíz éve nem voltak misén. Persz mikor véletlenül templomban járunk apukám nagyon átszellemültnek tűnik, de ez baromság. Szóval a keresztelő szükséges de nem elégséges.
2012. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A keresztények Krisztus követői. És azt a döntést, hogy Jézust követik felnőtt fejjel kell meghozniuk saját maguknak, nem a szüleiknek. Az pedig hogy megkeresztelkednek egy külső képe annak, hogy mi történt velük belül, hogy milyen döntést hoztak önállóan a szívükben. A keresztelkedéssel/bemerítkezéssel felvállalják a nyilvánosság előtt, hogy ők már Jézushoz tartoznak. Sokkal inkább keresztény az, akit nem kereszteltek meg baba korában templomban, de hisz és követi Istent, mint az, akit megkereszteltek, de nem foglalkozik Istennel és azt sem tudja, hogy a Biblia szerint ki a keresztény.

Szerintem jó az a kifejezés, hogy hívő keresztény azokra az emberekre, akik tényleg követik az Urat.

2012. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen Krisztus követőit nevezi a Biblia keresztényeknek, de Jézus követőének lenni feltétel nélküli önfeláldozást jelent, követni Jézus tanitásait és utasításait.Na már most minden ember aki kereszténynek vallja magát így tesz?
2012. márc. 9. 11:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos nem, a keresztény fogalom sokak számára nem a Krisztus követést jelenti, hanem egyfajta vallásos szokásrendszer, vagy akár politikai állásfoglalás elfogadását.


Én azt gondolom, hogy nem attól válik kereszténnyé valaki, hogy csecsemőkorában megkeresztelték, sem attól, hogy annak vallja magát a fentiek szerint, hanem attól, hogy Krisztust követi, hogy az életében megjelennek a hamisíthatatlan Krisztusi jellemvonások.


Üdv. Péter

2012. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yuda ***** válasza:
100%
Aki tudatosan megéli a hitét, az a keresztény. Tehát aki gyakorolja, és nem csak mint egy mantrát ismételgeti, mert attól senki nem lesz az.
2012. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És én azt mondtam, hogy keresztény leszek, ha nem keresztelnek meg? Azt mondtam, hogy szükséges de nem elégséges, vagyis meg kell, hogy kereszteljenek, de nem elég, mert attól még nem biztos, hogy hívő leszel. Mint ahogy én sem lettem.
2012. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezte a kérdező:

"Akkor a keresztelés tesz valakit kereszténnyé vagy a tettei?"


Te felelted ezt:

"A tettei."


És írtam én, hogy szerintem nem csak tettei.

2012. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!