Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kormány megint destruktívnak...

A kormány megint destruktívnak fog nyilvánítani néhány vallást?

Figyelt kérdés
Anyám mondta hogy megvonják a támogatást a szektáktól
2012. márc. 14. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Ez az információ ebben a formában nem igaz. Tavaly az Országgyűlés 14 felekezetet ismert el egyházként, idén bővítették ezt a kört újabb 15 felekezettel. Olyanok kerültek bele, mint pl. Jehova Tanúi, és olyanok maradtak ki, mint pl. a Magyar Evangéliumi Testvérközösség, aki köztudottan elismert munkát végez szociális területen, de említhetem a mi közösségünket is, akik csak annyiban különbözünk az előbbitől, hogy nem is kértük az elismerést. Mi például sohasem kértünk és kaptunk az államtól támogatást a hitéletre, ahogy pl. a Tanúk sem, de a szociális munkáért nem kapjuk meg ezután a normatívát, ami miatt ellehetetlenülnek az ilyen intézményeink.


Üdv. Péter

2012. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eredetileg csak A Jehova tanúi azt mondták , hogy nem fogadnak el semmi támogatást. Szerintem pedig nem kell adózniuk az adományok, stb után, és az adó 1% sem kevés összeg. Akkor hol függetlenek az államtól.


Igen igazságtalan ,hogy sok hasznos közösség kimaradt.

2012. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Még egy apró hozzáfűzés: a MET és a KERAK is megfelel minden követelménynek, amit a törvény előír, de hogy a döntőbizottság elnökét idézzem, "az egyházi státusz nem jár automatikusan, az olyan "kegy" amelyről a bizottság dönt". Ennyit a demokráciáról...

2012. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudjon senki, de ha én Jehova Tanújaként megfizetem az adót becsülettel, és rendelkezhetem az 1%-al, hagy döntsem már el én, hogy kinek adom. Jehova Tanúi Egyháznak, vagy egy kutyamenhelynek, vagy hagyom az államnak.
2012. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs de ha függetlenítettétek magatokat az államtól, akkor hol a szavahihetőség.

Ha Jézust követitek, Ő megfizette a császárnak ami a császáré Istennek meg ami az Istené. De ha lett volna rá törvény sem fogadta volna el, mert JÉZUS nem volt része a világnak.

Kizárólag a Tanúkra gondolok, mert ők tartják magukat egyedüli igaz vallásszervezetnek. Akkor most újabb ihletést kaptak? Hová tűnt a magát igaznak mondott szervezet szava?

2012. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem.
2012. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom Péter! De ne szomorkodj,és ne adjátok fel a karitatív tevékenységet.

Egyébként a szekta nálam két olvasatban definiálódik.

1. Szekta az ,amelyik nem fekszik, nem kollaborál az adott hatalomnak.Esetleg elszipkázza a hívőket a nagyoktól,akik erre irigyek.

2.Szekta az,amelyik teljesen elhatárolódik -a hittérítést kivéve- az adott társadalom normáitól és gondolkodásmódjától- azt sátáninak bélyegezve.

2012. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!