Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a nő a férfit követi (a...

Ha a nő a férfit követi (a férfi pedig Istent), mi a teendő akkor, ha a nő úgy látja, hogy a férfi helytelen dolgot kér tőle, vagy rossz úton jár?

Figyelt kérdés
Viszont ugye a fej, a családfő, az "egyházi vezető" a férfi. Elméletben ő mondja meg, hogy mi a helyes, és mi a nem helyes, és nem pedig a nő.
2012. márc. 15. 20:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Van ilyen vallás, ahol a férfi van kikiáltva vezetőnek. Sajnos én nem tudok egyetérteni ezzel. Szerintem a férfi is csak ember, és követhet el hibákat. Az csak egy mondás, hogy Istent követi, mert a valóságban nagyon kevesen vannak, akik tudják, hogyan kell Istent követni. Ha a vallásod azt mondja, hogy a férfi-embert kövesd, akkor godnolkodj el rajta, hogy ebben akarsz-e élni. Mert vagy szótfogadsz, vagy el kell hagynod azt a vallást, vagy el kell válnod (ha lehet) attól a férfitől.
2012. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

nem a férfi mondja meg mi a helyes, hanem a saját eszem és lelkiismeretem. A Női eszem és lelkiismeretem.

Miért tudná egy féri jobban,hogy mi a helyes mint én?

2012. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Keresztényként is azt mondom, hogy ilyenkor a nő hívja fel a figyelmét a férfinak arra hogy rossz úton jár, majd próbálja megoldani maga a helyzetet, ha a férfi elzárkózik előle. A nő nem rabszolgája a férfinek, ha nem tetszik neki valami, akkor azt mondja el. Ennyi.
2012. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát, hogymongyam.... Ez a Bibliában van igy leirva kb. Azt nem egészen tudom, hogy a muzulmán meg a jóég tudja még milyen vallás hogy gondolja, de elméletileg a keresztény felfogásnak valahol ezt kellene követnie. Egyébként én is igy látom helyesnek, mert mint ahogyan a szeretet sem létezik önmagában, valahol ugyanígy az Istenhez fordulásunknak is "a másikban" kell megtörténnie. Kell hogy legyen mérce, különben könnyen eldévedhetünk, ha a saját fejünk után megyünk. Mi magunk nem lehetünk a mérce, abban nincsen semmilyen formában benne a szeretet. a másik kell, hogy legyen. Valahogy így szenteli meg a másik felé való engedelmesség az embert.
2012. márc. 15. 20:51
 5/28 A kérdező kommentje:
Jahj, utolsó, én úgy látom érted, mi a gondom, jó hogy itt vagy. én is így látom. de nem tudom, hogy gyakorlatban ez hogy valósulhat meg. úgy értem, ha komoly kérdésről van szó, és a férfi meg van győződve a maga igazáról, a nő pedig látja benne a rosszat, a férfi viszont mereven elzárkózik attól, hogy másképpen álljon hozzá a dologhoz. Azután is, hogy a nő felhívja rá a figyelmét. Ha ez a konfliktus feloldhatatlannak tűnik, és a nő a maga utját kénytelen járni a lelkiismerete szerint, akkor az hogy működik? El kell hagynia a férfit?
2012. márc. 15. 20:56
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

miért kéne nekem egy férfi mérce? Mérce lehet egy bölcsember akire felnézek, aki lehet akár nő is. De semmiképp nem mérce csak azért valaki mert férfi.

lehet, hogy az ószövetségben van ilyesmi írva,de ahhoz nem sokköze van a kereszténységnek. Van újszövetség abban ilyen nincs.

2012. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Jahj, dehogy az Ószövetségben. És nem akármilyen férfi, hanem az az egy bizonyos, akivel elkötelezed magad. Bölcs emberből sok van, egyik ezt mondja, a másik azt. De **Társ** akivel ketten alkottok egy egészet, csak egy van. (legalább is egy időszakban) Neked nem szabad akármilyen másik bölcs ember tanácsát követned, ha az Isten előtti szeretett személy mást mond, ami nem ütközik feltétlenül az elveiddel. Ha ütközik, hát akkor jön az erkölcsi dilema. Erről a dilemárol szól a kérdés is.
2012. márc. 15. 21:06
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Arról, hogy mikor mit - miért - teszek, (nőként) csak én határozok. Én is vállalom érte a felelősséget. Nő és férfi egyenértékű, egyenrangú ember. Egyik sem "vezeti" a másikat ("orránál fogva":-) meg különösen nem, bár néha próbálkozik egyik vagy a másik:D Rosszul teszi.).
2012. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
39%
Bocs de a párom nem a főnököm. Együtt döntünk,ha nem értekveleegyet,akkor megyek a magam feje után. Miért lenne ő okosabbb mint én? Ne beszélj már hülyeségeket. Nem tudom milyen vallásról beszélsz,de nem ismerek olyan keresztény vallást ami azt mondaná,hogy a férj a főnök
2012. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nah.. Itt vannak az ide vonatkozó részek, ha valaki mindenképpen referenciát akar...

„Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten” (1Korinthus 11:3).

„senki ne keresse, a mi az övé, hanem kiki azt, a mi a másé” (1Korinthus 7:3–5; 10:24).

Megfelelő rendje van a főségnek (1Korinthus 11:3).

2012. márc. 15. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!