Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz-e, hogy XVI. Benedek az...

Igaz-e, hogy XVI. Benedek az utolsó előtti pápa?

Figyelt kérdés
Valahonnan hallottam régebben, hogy egy középkori prófécia szerint a XVI. Benedek utáni pápa halálakor szét fog esni a keresztény egyház. Vagy csak hülyeség?
2009. jún. 14. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A Malakiás-jóslatok szerint igen.

Szent Malakiás ír püspök pápajóslatai - eddig - beteljesedtek,

II. János Pál mint "De labore solis" szerepel (a napfogyatkozásból - Karol Wojtyla egy napfogyatkozás idején született) és részleges napfogyatkozás volt temetése napján.

Benedek pápáról csak annyit ír, hogy az "Gloria olivae" azaz az olajfa dicsősége. A bencések (benedekrendi szerzetesek) címerében egy olajfa szerepel ezért olivetániusoknak is nevezték őket, a pápa pedig a rendalapitó Nursiai Szent Benedek nevét vette fel.

A jóslat szerint ezután már csak egy pápa, Petrus Romanus következik (ami már csak azért is furcsa, mert íratlan szabály szerint az első pápa nevét egyetlen utóda sem veszi fel). A jóslat egyetlen hosszabb szövege így szól: "A Szent Római Egyház utolsó üldöztetése idején Római Péter ül a trónon, aki számos megpróbáltatás közepette táplálja a nyájat, s mikor ez is elmúlik, a Hét Domb Városa mindörökre elpusztul, s a rettenetes Bíró ítéletet mond az embereken.

2009. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Minden jóslás hülyeség. A pápai intézmény még egy jóideig létezni fog.



Sajnos...

2009. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem a személyes véleményedre vagyok kíváncsi. írj egy kérdést: "szerintetek létezik jóslás? mert szerintem nem!"
2009. jún. 14. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

remélem én is hogy szét fog hullani ez az egész koceráj


és észbekapnak a hivök hogy egy nagy ámitás az egész semmire nem valo a hit

2009. jún. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de engem nem érdekel hogy te mit szeretnél. nem a kérdésre válaszolsz ezért lepontozlak, te #C@"!`
2009. jún. 21. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

AKKOR legyen neked igazad tényleg szét fog hullani az egyház

és akkor már most nem érdemes a papi hivatást választani

de ami jo az az hogy mi ugyanugy fogunk tovább élni

csak a sátánisták meg a zsidok fognak tériteni:-P

2009. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
UTÁNA néztem és tényleg ez a hir járja jo pár pap be is van sz@rva mi lesz
2009. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért lehet igaz,mert a Biblia szerint el lesznek pusztítva majd akik "a nagy Babilonhoz" vagyis a hamis vallás birodalmához tartoznak.És ők mindd oda tartoznak.
2009. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Makaliás próféta szerint így igaz. Itt olvaszhatsz is róla:

[link]


Én is római katolikus vagyok, de nem vagyok nagy vallásos. Karácsonykor elmegyek templomba és ennyi. De azért szívesen elmennék megnézni a Vatikánt és a Sixtus-káplnát.


Akik szidták a vatikánt és a pápaságot, azoknak csak annyit szeretnék mondani, hogy valamiben mindenkinek kell hinni. Nevezhetjük azt Istennek, Buddhának, egy magasabb erőnek, bárminek. Itt annyi a különbség, hogy van egy hely ahova elzarándokolhatnak a hívők és hihetik, hogy valaha Szent Péter is ott volt.


A kérdezőtől pedig elnézést, hogy véleményt írtam, csak ez már kikívánkozott.

2010. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az előző vagyok. Bocsi nem Makaliás hanem Malakiás:P.

Elírtam:P

2010. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!