Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztúthoz tudtok szöveget...

A keresztúthoz tudtok szöveget mutatni a 4. állomáshoz?

Figyelt kérdés

Légyszi! Holnapra kell!

:)

????


2012. márc. 26. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Idézek a "Hozsanna" kiskönyvből:


4. állomás: Jézus szent Anyjával találkozik.


P: Imádunk téged, Krisztus, és áldunk téged.

H: Mert szent kereszted által megváltottad a világot.


"Ó, mily nagy volt ama drága Szűzanya szomorúsága Egyszülött szent Magzatán." (Stabat Mater.) Minő szívszaggató fájdalom az Anyának így látni szent Fiát! És minő keserű gyötrelem a Fiúnak édesanyja szenvedése. Uram, tedd fogékonnyá szívünket mások szenvedése iránt.


P: Könyörülj rajtunk, Uram!

H: Könyörülj rajtunk!



Sematikus, de ez a standard.

2012. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi:)

én 1 ilyet találtam:Találkozás

Isten a szeretet, s ha szeretet, akkor kiszolgáltatottság, vágyik a mi szeretetünkre, találkozni akar velünk. Aki hallgatja az Úr szavát, szívében el-el gondolkodik rajta, és tettekre váltja, abban Isten csodálatos kegyelme valósul meg. Bensejében átformálódik, mert Isten szeretete árasztja el ?t. Isten szeretetében átalakulva így lesz ? Krisztusnak anyja, testvére, n?vére és rokona.

Jézus, Isten testté lett Igéje, könyörülj rajtam!

meg:

Jézust tövissel megkoronázzák Imádunk téged, Krisztus és áldunk téged! Mert a te szent kereszted által megváltottad a világot! "A katonák tövisekből koronát fontak, a fejére tették és bíbor színű köpenyt adtak rá. Majd eléje járultak és így gúnyolták: Üdvözlégy, zsidók királya!" (Jn 19,2-3) Könyörögjünk! Isteni Üdvözítőm! Imádom és megcsókolom szent Arcodat, amelyet leköpdöstek a katonák, majd arcul verek. Pedig ez a szent Arc az angyalok gyönyörűsége, Édesanyádnak a legdrágább kincse volt. Az angyalok seregéhez csatlakozva engesztellek én is. Szent, szent, szent a Seregek Ura, Istene! Hiába éktelenítettek el töviskoronával, terítettek rád bíborpalástot, Király vagy te mindörökre! Országodnak nem lesz vége. Hiszem, Uram, hogy az ítélet napján megdicsőült szent Arcod majd felettem is felragyog, aki oly sokszor megbántottalak bűneimmel. "Veled jövök, Uram!" Könyörülj rajtunk, Uram! Könyörülj rajtunk!

szeritetek jó????

2012. márc. 26. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Tomislav Ivancic keresztútjából:


IV. JÉZUS TALÁLKOZIK SZENT ANYJÁVAL


NEGYEDIK KERESZT:

szeretteid elszomorítása


Lehetetlen nem elszomorítani azokat, akiket szeretsz. Elkerülhettem volna ezt a találkozást anyámmal. Tudod-e, mit jelent látni a szeretet személyt, akit kiábrándítottál? Engem lenéztek és megvetettek, mert tévhitterjesztőnek és hamis útra vezető tanítónak tartottak. Anyám mindezt tudta. Látta testi és lelki fájdalmamat, és a szemembe nézett. Ez jelenti a keresztet: szemébe nézni a számodra legkedvesebb lénynek, amikor mindannyian nevetnek rajtad.

Lehetetlen nem kiábrándítani azokat, akik szeretnek téged. Ettől nem kímélheted meg őket. Látod, mennyire fáj nekik a te elesésed. Marcangoló kín ez számodra.

Az én anyám az esésemben értette meg, ki vagyok. Amikor kialudt benne a vágy utolsó szikrája is, hogy én sikert érjek el, akkor született meg benne igazán a hit.

Barátra akkor teszel szert, ha minden jó meghal benned. Akkor majd csak téged látnak. Fogadd el az óhatatlanul bekövetkező megbotránkozásokat! Fogadd el a tényt, hogy jogod van kiábrándítani! Akkor majd megtalálsz engem és anyámat.

2012. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!