Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlérzékeny vagyok lelkileg....

Túlérzékeny vagyok lelkileg. Kis gyerek korom óta, különböző élethelyzetekben jelentkezik, nem tudom kontrollálni! Tanács?

Figyelt kérdés
A stressz úgy hat rám, hogy sírok, akár idegen emberek előtt is, ha olyan helyzetbe kerülök. Nagyon kínos, mert próbálom magam tartani, magabiztosnak mutatkozni, de egyszerűen nem megy, elkezdek sírni. Még tizenévesen elment, de most 26 vagyok (L) és már egyre rosszabb. Az emberek hogy vegyenek így komolyan, ha még magamat sem tudom türtőztetni. Ha valaki hasonló cipőben jár(t) örülnék, ha segítene.
2010. júl. 21. 12:39
 1/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőbe járok. Keress egy jó pszichologust, akivel megosztod ŐSZINTÉN hogy mi is bánt, és elmesélsz neki egy két konkrét esetet. Általába rájönnek és orvosolják a problémát (gyógyszerek nélkül). A saját esetemből tudom hogy az se jó hogy próbálod magad olyannak mutatni amilyen nem vagy. Én 17-évesen úgy sodróttam az öngyilkosság szélére hogy mások egy életvidám, jó anyagi és családi háttérrel rendelkező srácnak ismertek. Az anyagi hátteret leszámítva semmi se ált mögöttem. A családomat nem tulzottan érdekelte hogy mi van velem, és mindennek mondhatom magam csak életvidámnak nem (igen, még most se, De hoszzú az út a gyógyulás felé.). Én azért tudtam valamilyen szinten kontrolálni az érzelmeimet. De sokszor elérzékenyültem (főleg édesapám miatt). Mára azért más a helyzet. Mivel összeszedtem magam és kerestem segítséget (18-évesn). Ez a segítség az élet más-más oldalaira is rányomta a bélyegét. Szóval a te problémádnak, mint mindennek az életbe, van valami oka. S, ha megtalálod, és legyőzöd, minden megváltozik. Remélem tudtam valamit segíteni. 19/f
2010. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez neurológiai probléma. Az orvoshoz való fordulás nem egyenlő a gyógyszerszedéssel. Ha a panaszodat elmondod a háziorvosodnak, ő megmondja, hova fordulhatsz a panaszoddal. És neurológiára kell a háziorvosi beutaló. Higgyél nekem, a panaszod gyógyítható, de csak szakember segítségével.
2010. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kedves 1. válaszoló: ha esetleg privátban el tudnád mondani, hogy te kihez fordultál, megköszönném. Sajnos én már nagyon sokat csalódtam az orvosokban és az a tapasztalatom, hogy mind a pénzre hajt és aki meg sztk-s az meg semmit nem csinál. Bár sokszor az sem, aki pénzes.

Én már sok önképző dolgot kipróbáltam: agykontroll, fókuszolás, meditáció. Voltam pszichiáternél is, de az szerintem nem tudás, hogy óránként 8 ezerért hallgat.

Milliószámra van fent orvos a neten, de én mindig csak az fentieket fogom ki. :( Mennék kineziológushoz, de abból is annyit van, fene se tudja, hogy ki a jó...

2010. júl. 21. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus jó dolog. Ő csak hatezerért hallgat meg téged. Sztem iratkozz fel egy pszihilógiai betegségek témájú lev. listára, és ott a hasonló sorsú lányok asszonyok eligazítanak. [link]
2010. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia, az 1-vállaszoló vagyok. Sajnos én vidéki vagyok és egy Kecskeméti Dr-hoz járok (egyébként tanulókat 5-ezerért, dolgozókat 10-ezerért).
2010. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. Megfogadom! :)
2010. júl. 22. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia :)


Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. (Máté 11:28)


Szent Biblia

2020. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!