Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, ha valakinek más a...

Miért baj, ha valakinek más a vallása?

Figyelt kérdés

Sokan bántanak Engem, hogy "Zsidó vagyok", nem magyar. Ellenben Én magyar vagyok, csak a vallásom más. Nem értem, miért kell utálni Minket csak a vallási származásunk miatt, mikor nincs okuk rá az embereknek. Jó lenne pár hasznos választ leírni és talán megtudnám érteni...


L


2012. ápr. 6. 23:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Én sem értem mi ez az ellenségeskedés a zsidókkal. Én evangélikus vagyok, de semmi bajom velük, ők is emberek, közöttük is sok magyar van. Ennyi.
2012. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert a közösségi oldalokon, portálokon (pl.: kuruc.info) egyre jobban terjed az antiszemitizmus és eléggé zavar amikor alaptalan a dolog...
2012. ápr. 6. 23:25
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Akinek problémája van,annak nem a vallási hovatartozás a problémája elsősorban(bár sok katolikus Jézus miatt haragszik a zsidókra),hanem az a fajta társadalmi kohézió,ami mindenek felett áll,és ezt a zsidó vallás tagjai isteni akaratnak állítják,és mindent ennek rendelnek alá.
2012. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Erről a kérdésről tudod mi jut eszembe??

Nemrég voltam vásárolni egy üzletben.A biztonsági őr egy gyanús külsejű fiatal nyakában lihegett.A gyanús külseje annyit takar,hogy a srác pánk frizurával jelent meg.A srác észre vette,és egyre idegesebb lett.Amikor a pénzárba beállt,akkor is ott legyeskedett a biztonsági őr.A srác kiakad,de normális,nyugodt hangnemben megkérdezte az őrt,hogy mi van rajta,hogy ennyire követi mindenfelé.Az őr játszotta a hülyét,hogy nem is követte(pedig igen,mert már mi is észrevettük) A srác még mindig nyugodtan mondta neki,hogy ha úgy gondolja,hogy lopott,akkor álljon elé,mondja meg,és ő szívesen kipakolja a zsebeit.Ha meg semmi ilyet nem gondol akkor szálljon már le róla,szeretne nyugodtan vásárolgatni.Erre az őr kibukott,és a következőt kiabálta

-Azért szóltál be mert más vagyok?? Mert én indiai vagyok?? Rasszista vagy??Ez a bajod???


Csak lestünk..

Nos a kérdésed hasonló élményt vált ki.Most komolyan! Ahomlokodra van írva,hogy milyen vallásod van??Vagy te minden egyes emberhez odamész és elmondod neki,hogy te X vallásban hiszel,és az miért baj???

Nem igazán értelek.A vallás ugyanolyan magánügy,mint a nemi hovatartozásod.Senkit nem érdekel.De mégis vannak akik ügyet csinálnak belőle..Kár,mert az ilyen emberek lelkiekben nagyon szegényesek lehetnek..

2012. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Semmi baj nincs ezzel. Minden iskolában meg kellene ismernie a gyerekeknek az összes nagy vallást, ami pl. nálunk jelen van. Akkor nem képzelnének hülyeségeket a másvallásúakról. A lányom iskolája ilyen, minden szempontból toleráns. De tudom, hogy nem mindehol ilyenek a tanárok, nevelők, meg a szülők. Sajnos.
2012. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%
Az anticionizmus egyáltalán nem alaptalan dolog. Csak nem egészen kellene kollektíven alkalmazni (avagy tudni kéne hogy végeredményben kinek szól). Nyílt titok, hogy ma a nyugati világban a zsidó azt csinálhat amit akar, és miért? Mert ha beszólsz neki, akkor jön a rasszista, meg jaj holokauszt lesz megint meg a többi hülyeség. Ha valaki beszól Izraelnek rögtön jön a megbélyegzés hogy náci, rasszista, fasiszta, antiszemita, anticionista és még sorolhatnám, és ebből k-ra elegem van. Istennek képzelik magukat akik azt tehetnek amit akarnak (és ez sajna így is van).
2012. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Valamikor tanultam az USA-ban. Egy nemzetközi kurzuson vettünk részt, sokféle ember akadt közöttünk. Például két ortodox zsidó is. Jártunk le együtt az étkezdébe, teljesen elcsodálkoztam: a pultnál a szeme sem rebbent az afroamerikai nőnek, a zsidóknak kóser kaját adott, amit egy megfelelő boltból hoztak, a hinduknak nem adott marhahúst, az araboknak disznóhúst, szóval, le voltam nyűgözve! Itthon kérdeztem a munkahelyemen, mi lenne, ha nálunk? Erre kiröhögtek...
2012. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
Én katolikus vallású vagyok és nekem semmi bajom nincs a zsidókkal,véleményem szerint csak azoknak van bajuk a más vallásúakkal szemben akik nem tudnak megfelelni a mindennapi elvárásoknak és kényszeressen keresik az ellenséget,ezt pedig egy frusztrált munkanélküli fiatalnak nagyon könnyű eladni.Egyébként szerintem ne aggódj Izrael ma egy erős állam amelyik biztos nem tűrné az antiszemitizmus fellángolását.
2012. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges ezekkel foglalkoznod. Mármint az ilyen kurucinfó meg hasonló dolgokkal. Ne olvasgasd, és megspórolsz némi idegeskedést :) Egy időben engem is irritált, de rá kellett jönnöm, hogy én valójában pontosan azért megyek arra az oldalra, hogy felidegesítsem magam, annak meg igazából mi értelme? Semmi.
2012. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Tudod a zsidó barátom (akinek a szülei még nem ülnek velem egy asztalhoz,mert goj vagyok),tehát őmondta,hogy megértem, ha az emberek nem szeretik azt a vallást ami azt mondja, hogy a követői (mármint azok akik annak is születtek és nem csak másodrangú, betért zsidók) tehát a követői akiválasztottak, többek mint mások, elüzhetik azokat akik laknak valahol többezer éve, csak mert azt hiszik isten nekik adta a földet....

Azt hiszem ez ami a zsidó vallás megítélésétjelentősen rontja. A felsőbbrendűség hangoztatása, a fanatizmus és Izrael

(ez a zsidó fiú az egyik legjobb barátom és nem tartom magam antiszemitának)

2012. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!