Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szól annyi minden az...

Miért szól annyi minden az egyházról Magyarországon egy ateista államban?

Figyelt kérdés
Nem sok listára lehetünk büszkék, de arra a igencsak, hogy Magyarország a világ legateistább országa, ahol a lakosság 99,9 %-a ateista. Miért beszél akkor a médiában mindenki istenről (az, hogy isten nem létezik ma már tudományosan bebizonyított tény, ezért hinni benne, olyan mint egy gyermekmesében) egy olyan országban, ahol a vallásosak száma max néhány száz lehet (de ők is inkább csak meg vannak keresztelve)? A templomokba csak néhány öregasszony jár és a papok általában teljesen üres templomban miséznek. A fiatalabbak között abszolút 0 % a vallásos és a közmédiának hozzájuk is kéne szólnia (mi fiatalok pedig istennek még a nevét se akarjuk hallani, mert a hátunkon is feláll a szőr)
2012. ápr. 8. 09:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

mivel az emberek több mint fele vallotta magát pl a legutolsó népszámlálásnál is valamelyik valláshoz tartozónak,mivel a házasságok fele ma is templomban köttetik ezért nem mondanám az országot ateista államnak.

Márcsak azért sem,mert magam is vallásos vagyok.

2012. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

ja és fizikusként vagyok vallásos, mint ahogy sokan mások is.Ha megnézed az elmúlt évtized Nobel-díjasait szinte mind vallásos ember.

Tehát nem egészen értem miféle bizonyított tényről beszélsz.

2012. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Amit írsz,az nem egészen igaz.

Senki nem bizonyította be,hogy nincs Isten. Ahogy az is csak elmélet,hogy a világ az ősrobbanásból keletkezett. Mi volt az ősrobbanás előtt? Semmiből nem lesz semmi.

Templomba pedig nem csak az öregasszonyok,hanem sok fiatal is jár.

Az sem igaz,hogy 99,9 % ateista. Legalább 20-30 %,ha nem több az Isten-hívők aránya.

Mivel most húsvét van,természestes,hogy sok szó esik róla a médiában.

2012. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ateistaként mondom, hogy baromságokat írtál kérdező!
2012. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
A vallás a nép ópiuma. Engem húsvétkor meg mindig is idegesít, ha a vallás esik szóba. Én éppen ezért sem karácsonyt, sem pedig húsvétot nem ünneplek, mert nagyon ellenzem. Demokrata vagyok minden téren, de adott esetben a vallás és az egyházak betiltását sem tartanám rossz ötletnek.
2012. ápr. 8. 10:16
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

"a vallás a nép ópiuma"ez kissé kommunista szöveg

HA demokrata vagy akkor tiszteletben kéne tartanod mások meggyőződését. vagy csak szöveg a demokrata?

2012. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Az ateizmus is csak egy hit!

Úgyhogy nem vagy különb sem a kereszténytől, sem bármely más vallásutól.

Egyébként én nem vagyok keresztény, gnoszticista vagyok.

2012. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is ateistaként reagálok, és egyetértek az előttem válaszolókkal. Isten léte tudományos eszközökkel nem vizsgálható, így sem bizonyítani, sem pedig cáfolni nem lehet.


Ha nem jársz templomba, honnan tudod, hogy kik vannak misén? Én sem járok, de néha elkísérem anyumat (nehezen jár), és meglepően sok fiatal van jelen.

2012. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne téveszd össze a világi állam fogalmát az ateistáéval. A világi államban az egyházi és világi intézmények minden értelemben különválnak, de ez nem azt jelenti - és nincsenek is olyan felmérések, mint amit idéztél, - hogy a lakosság döntő része ateista lenne.


Hogy egy világi államban miért beszél a média az istenhitről és az egyházakról? Egyrészt azért, mert a lakosság nagyon jelentős része igenis istenhívő, sőt gyakorolja a hitét a különféle felekezetekben. Fiatalok is, egyre nagyobb számban.

Másrészt, mert a kereszténység Európa és Magyarország kultúrájától elválaszthatatlan. Mind a szellemisége, mind a szimbólumrendszere át- és átszövi az európai gondolkodást: ismerete hozzá tartozik az általános műveltséghez. Ez ellen tiltakozhatsz, amennyire akarsz, de a keresztény műveltségi elemeket neked, ateistának is ildomos ismerni, ha kultúrember akarsz lenni. Ha nem, az persze más...jogod van ahhoz is.

2012. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem ateista állam. És fiatalok között is sok a vallásos. Azt kell mondjam, hogy neked nincs rálátásod a dolgokra.
2012. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!