Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megalakul az Ateista Egyház...

Megalakul az Ateista Egyház Magyarországon?

Figyelt kérdés

„Az elmúlt tizenöt évben , szinte kötelezővé tették bizonyos vallási formák elfogadását. Az egyházak úgy viselkednek, mintha a család és az erkölcs keresztény vívmány lenne. Nem elég, hogy állami iskolákban is tanítanak hittant, sok helyen már azok a gyerekek kezdik kényelmetlenül érezni magukat, akik nem járnak bibliaórára. A munkaszüneti napok többségét a keresztény ünnepekhez igazítják, egyébként is , az egyházak olyan gazdasági és politikai kiváltságokat élveznek Magyarországon, amelyek megengedhetetlenek egy szekularizált társadalomban.”

Aki szeretne csatlakozni ne tétovázzon!


2009. aug. 11. 19:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, én már elkeltem az Ásatrúnak. :)

De nagyon jó ötletnek tartom a kezdeményezést: félelmetes, hogy kötelező hittant akarnak bevezetni az általános- és középiskolákban... Mégis milyen vallás hittanát akarják tanítani? Katolikus? Református? Evangélikus? Melyik lesz a kötelező? :P Vagy minden gyerek a saját vallásának megfelelő hittanórát választhatja? Én pl. kérhetek a gyerekemnek az iskolába minősített Ásatrú-hitoktatót, ha viszek igazolást a felekezetünktől?

Vagy megengedik, hogy a gyerekem ne menjen iskolába márc 21-én ill. szept. 23-án, a vallásunk ünnepein?

Szóval maximálisan támogatom az elképzelést, bár belépni nem fogok, mert nem vagyok ateista.

2009. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
A hithez nem kell belépni egy egyházba se! És az ateizmushoz se. Nem attól lesz valaki hívő, hogy egy egyház tagja...
2009. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés miért nem a humor kategóriában van?
2009. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Hol kötelező az állami iskolákban a hittan?Felénk még ilyenről nem hallottam:Ez a Jobbik programjában szerepel.
2009. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Hé ez reklám!
2009. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%
Az elmúlt 50 év az ateista egyházi szekta korszaka volt.Rohadt, tolvaj, rabló banda.
2009. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Már meg ne haragudj, ez hol kérdés? Csak reklámozol egy szervezetet és lepontozod, akik nem állnak be bégetni.
2009. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
63%
maga az eszme (?) helyes dolog, de mi értelme lenne ateista egyháznak?
2009. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
48%

"... sok helyen már azok a gyerekek kezdik kényelmetlenül érezni magukat, akik nem járnak bibliaórára"


Na, ez egyáltalán nem igaz, én imádok ateista lenni, és minél több vallásos baromságot ismerek meg, annál jobban örülök is neki.

2009. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
ti vagy kommunisták vagytok vagy zs.dók! pontozzatok le! tudom hogy fáj:)
2009. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!