Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mit szolna ehhez?

Isten mit szolna ehhez?

Figyelt kérdés

Ugy hogy szerencsjátékozok és jellentös részt a szegényeknek adók.Ez bűn vagy jó cselekedet természtesen magamnak is meg a családomnak is meg az egyháznak is.Pl.:Lottó,félkarú rabló,Black Jack stb.

Elnézést a helyesírási hibákért!


2012. ápr. 8. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen szinten jó cselekedet, mert önzetlen.

Rossz semmiképpen. Csak a szerencsejáték veszélyes lehet.

Én a jóra szavazom. Nem minden a pénz, de szükséges és szándék jó.

2012. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha jól tudom akkor bűn, de a jó cselekedettel kiváltod. Nem tudom mit szólna hozzá.
2012. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsejáték önmagában nem bűn! Azonban nagyon könnyen tévútra vihet (nem a heti egy darab lottószelvényre gondolok, hanem a mindennapi nyerőgépezésre, kaszinóra, stb.)

A nyerés esélye baromi pici, tehát csak azért nem érdemes játszanod, hogyha majd nyersz, akkor jótékonykodsz belőle, mert jó eséllyel sosem nyersz jelentősebb összeget, viszont rámehet mindened (vagyonod, kapcsolataid, egészséged)

2012. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha isten véleménye kell miért ember véleményét kérdezed?
2012. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Isten véleményét magadban és a Bibliában keresd, mi emberek ezt nem válaszolhatjuk meg hiszen mi az ember Istenhez képest? Egyébként szigorúan véve a szerencsejáték bűn amugy meg ha játszol kevesebbet nyersz mint amit elhasználsz szoval akkormár adj zsebböl nem?
2012. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 poet1 ***** válasza:

A Biblia tartalmazza Isten beszédét. Ő mondta mit szabad és mit nem,tehát aki a bibliai igazságot tartja mérvadónak,az Isten beszéde által jár el. Nagyon jó hogy gondolsz a szegényekre,de két dologra hadd hívjam fel a figyelmed! Az első,hogy az Istent szerető ember Istentől vár áldást nem Fortunától,egy hamis istentől,aki mint olyan nem isteni,emiatt bűn vele ezeken a dolgokon keresztül érintkezni vele. Ahogy Jób könyvében szerepel:'Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki!'

A másik: Végig kell gondolni,hogy amilyen forrásból tetted az adakozást,vajon Istennek adja e a dicsőséget,vagy pedig mást is játékra inspirál e? Isten sosem mond ellent magának,mert szentségét sértené,ha a bűnt,mégha célja jó is elnézné. Az aki kapja a támogatást,nem köteles tudni, honnan jött a pénz,nem bűn ha elveszi,de a játék a fentiek miatt az. Javaslom térj meg Istenhez,bízd rá anyagi életed,neki tetszik a jó szándék,az akarja idézem: 'hogy mindenkor mindenben teljes elégedettségtek lévén minden jó cselekedetre BŐSÉGBEN legyetek' ez Isten akarata.

2012. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha függsz tőle, csak magadat bünteted. Isten azért még szeret téged.
2012. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha függsz tőle, csak magadat bünteted. Isten azért még szeret téged."


Ezt olvasván ez jutott eszembe:


1Kor 6,12

Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává.

2012. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!