Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én látom úgy, hogy egyre...

Csak én látom úgy, hogy egyre több ember (főképp a tizenévesek) ateista?

Figyelt kérdés

18/F Úgy látom, hogy egyre több ateista van. Csak én látom így, vagy más is? Vagy van, aki az ellenkezőjét látja?

Ateista vagyok, de érdekel a téma.


2012. ápr. 8. 22:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkozol olyanokkal,akik nem ateisták. Pedig elég sokan vannak.
2012. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De találkozom, csak több olyannal találkozom, aki ateista.
2012. ápr. 8. 22:35
 3/38 anonim ***** válasza:
16%
Igen, sok ateista van. Sokuk azért mert liberális és sem kíván erkölcsi normák szerint élni, vagy egész egyszerűen ostoba. De van az a réteg is aki értelmes, mégis ateista, de ezek nagyon kevesen vannak.
2012. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs összefüggés az erkölcsi normák és a vallások között. Szerintem erkölcsös életet élek, ismerek olyat, aki nem, pedig kereszténynek vallja magát. És az sem mindenféleképp tisztességes, aki kőkeményen betartja a bibliát.

Igaz ez fordítva is.

Inkább a tájékozottság a mérvadó ilyenkor, illetve a környezetéből őt érő hatások

2012. ápr. 8. 22:40
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a műszakis rockereknél egyre több xDD

Bár én a műszaki dolgokat is imádom meg a rock zenét is, mégis hívő vagyok.


De hát, amiket a suliban tanítanak a vallásról, Istenről az szörnyű. Teljesen normális, ha valaki elfordul ettől és rosszat gondol. Az ember tragédiája is egy olyan mű, ami erre ösztönöz. Szerintem.

2012. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%
Vallás? rock? Hol vagyunk? A 90es években?
2012. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 rajcziz ***** válasza:
23%

"Küzdj és bízva bízzál" Hol van itt a vallásellenesség?

Egyébként nem csoda, ha a tizenévesek ateisták, elvégre a vallás sok "jó" dolgot megtilt. Egy idő után aztán rájönnek, hogy hinni kell valamiben - akár abban, hogy nincs Isten.

2012. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a többség egyszerűen csak nem foglalkozik a valással. De ahhoz hogy valaki "igazi" ateista legyen, egy kicsit több kell. Meg aztán régen sem azért voltak vallásosak mert olyan jó volt, hanem mert nem volt választásuk.
2012. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem csak az iskolában tájékozódom, olvastam a koránt, a bibliát, puszta kíváncsiságból, mondjuk a koránt nem teljesen, a biblia meg számomra egy szörnyű mese, de a meglátásom az, hogy a biblia nevében gyakorlatilag akármi elkövethető, mert mindent bele lehet magyarázni. A Korán meg csak simán agresszív. Aki rosszat mond Allahról, az haljon meg. Pl a holland karikaturista, aki Mohamedről, vagy Allahról készített karikatúrát és ezért megölték...
2012. ápr. 8. 22:47
 10/38 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kell "kicsit több" ahhoz, hogy ateista legyen valaki. Nem muszáj megismernie minden vallást ahhoz, hogy bizonyítható dolgokban higgyen. Én is csak azért kezdtem el olvasni, mert mondogatta az angol tanárom, hogy nekem hinnem kéne istenben, mert jó gyerek vagyok, nem tudtam elképzelni, hogy mi olyan jó a hitben, úgyhogy elolvastam a bibliát, az csak megerősítette az ateizmusom.
2012. ápr. 8. 22:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!