Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista ember élhet Istennek...

Ateista ember élhet Istennek tetsző életet?

Figyelt kérdés

És ha igen, bűn-e, ha az illető ateista?

Természetesen magamról van szó. :)



2011. aug. 29. 15:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
26%
Tudod mit jelent az ateizmus?
2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
66%
Ateistának lenni annyit tesz,hogy tagadod mindenféle Isteni lény illetve erő jelenlétét és csak azt hiszed el,amit a tudomány állít.Tudom,mert én is így élek.Én úgy fogom fel a dolgok,hogy igyekszem tisztességesen élni,de mivel nem hiszek Istenben ezért az esetleges elkövetett "bűneimet" sem kell bevallanom senkinek.
2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
50%
Nem bűn. De ha ateista vagy istennek tetsző élet nincs ,hiszen nem hiszel istenben. De szerintem te hiszel valami igazságszolgáltatásba ami az embereket hamar sutja ha rossz életet él. Igen ilyen valóban van. Errefelé egy csomó ember pusztult el mert rossz életet élt. Nagyon gonoszak voltak. De valahogy mégis kivonták öket a forgalomból vagy így vagy úgy. Hiába voltak rettenthetetlenek és menők .. Mind ül vagy addig vagánykodott hogy eltették láb alól őket. Ilyesmire gondolsz? Lehet benne valami. Az Isten nem egy személy az égben. még csak nem is katólikus. Az az Isten az maga a világmindenség. Az amitől mozognak a bolygók az amitől az élet elkezdődött. Ilyen istent nem lehet vallások közé zárni. Én például Istenhívő vagyok. Vallásos vagyok e?? Nem. Sőt a vallást mint olyat megsemmisíteném mert csak háborúkat okoz és bla bla..
2011. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem élhet. Bár elég fura, mivel az ateista nem hisz Istenben, így eleve nem is lehet neki megfelelni. Viszont ha erkölcsösen és szeretetben élsz, akkor különb lehetsz, sok magát vallásosnak tartó embernél is. Én is így teszek, próbálok tenni.
2011. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%

Engem az gondolkodtatott el, hogy ha ateistának tartod magad, miért foglalkoztat ez a kérdés? Esetleg valahol mégis ott motoszkál az a "de mi van ha..."?

Mindenkinek egyenlően el kell számolnia. De gondolom azt hiszed rád ez nem vonatkozik, mert nem hiszel.

Második válaszoló: Ez rád is vonatkozik :-)

De jó hír, hogy volt van és mindig is lesz olyan aki szinte az utolsó pillanatban tér meg és jó eséllyel kerül a mennyországba :-)

2011. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
36%
Én nem hiszek a mennyországban,a pokol meg a földön van.Nem élek bűnös életet,tehát nem vagyok a fél város kapcarongya és nem rabolok bankokat.Ha Isten nincs,akkor ugyan kinek kellene elszámolnom önmagamon és a családomon kívül?Ez inkább morális kérdés.A kérdezőt én sem igazán értem,mert ha biztos lenne önmagában akkor nem írt volna ide.A lényeg,hogy éljen jó életet.
2011. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdés kicsit fából vaskarika, de nem tudtam jobban megfogalmazni. Istennek tetsző élet alatt azt értem, amit a hívők annak hívnak.


" Esetleg valahol mégis ott motoszkál az a 'de mi van ha...'? "

Mármint Isten léte? Nem, nem motoszkál. Azért filóztam ezen, mert nem értem, hogy miért pont olyanok akarnak engem "jobbá" tenni, és miért olyanok akarnak megítélni, akik azt vallják, hogy ne ítélj meg másokat. És miért vannak szentül meggyőződve, hogy én bűnben és fertőben élek? Nemrég beszéltem két ürgével, akik el akarták magyarázni, hogy miért lenne jó, ha megtérnék, majdhogynem segíteni akartak kimászni a mocsokból meg a fertőből.


A hívőknek ilyen értelemben nincs egy kis felsőbbrendűségi komplexusuk?


Teaman, érdekes volt, amit írtál, tetszik a hitvallásod, ha ez a jó szó. :)

2011. aug. 29. 16:48
 8/47 anonim ***** válasza:
48%

Vajon a lázas (beteg) ember megszűnik betegnek lenni, ha eltöri a lázmérőjét?!


Az az ember, aki tagadja Isten létezését, az végső soron nem szorul rá éppúgy rá, mint mindenki? Lehet hinni benne, hogy nem. De ez csak hamis önáltatás, még akkor is, ha az előítélet alapján azt hiszi az ateista, hogy csak a gyenge jellemű embereknek van szükségük vallásra vagy hitre.


Tudom, mert én is így gondolkoztam sokáig és ez ostobaság!

2011. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 Sághegyi Csaba ***** válasza:
54%
Ateista ember Istentől elfordulva nem Istennek tetsző életet él, ha minden egyéb cselekedete jó is. Persze Isten nem az ateistát marasztalja el, hanem az álláspontját. Ezért kell azt Isten szerintire változtatni, hogy ne vigyük át az örökkévalóságba. Amíg testben élünk, addig vagyunk az idő múlásához kötve, így tudunk változtatni az álláspontunkon. Tanácsos ezt az Isten szerintire belőni, mert amit elviszünk innen magunkban, az a miénk örökkön örökké.
2011. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem élhet. Szerintem, ha van Isten, akkor abszolút nem diszkriminálja az ateistákat, sőt. Azért mondom ill. írom ezt, mert van ateista aki nem "tehet" róla, hogy ateista. Ez alatt azt értem, hogy ha olyan családba születik, akkor neki olyan a Biblia, mint mondjuk egy buddhista számára, azaz teljesen irreleváns, nevetséges. Ugyanígy a többi vallásnál, mivel a legtöbben nem választhatjuk meg, beleszületünk. Miért lennénk hibásak egy olyan ideológiáért, ami ránkragadt? Szóval szerintem, ha egy ateista segíti embertársait, szereti őket, megbocsájtó, akkor szerintem tök mindegy, hogy hottentotta, hindu, muszlim vagy ateista. Sosem értettem amikor a templomba mentem, hogy egy mindenható lénynek mit számít 100-1000 ima, olyan mintha kényszer lenne, mint amikor egy gépet ismétlésre állítok be. Pláne, hogy válthat ki egy tettet? Szóval, ha van Isten, akkor semelyik ma létező intézményes vallás sem helyes és amikor sokan elé kerülnek, akkor nagyot néznek, hogy ateistáktól kezdve, a hottentottákig, aki jó volt ott van. Azt sem értem, hogy lehet egy vallás helyes(nem személyes hit), mert ha egy helyes, akkor a többi nem ergó a többiek nem üdvözülnek. Nyilván baromság! Mert, ha így lenne, akkor Isten nem jóságos. Sokan azzal érvelnek, hogy minden vallás tulajdonképpen az egyetlen Istenhez/nek szól. Ez is tévedés. A buddhisták például semmilyen Istenben nem hisznek - gyakorlatilag ateisták(nem definíció szerint) - ahogy például a Hindu vallások egyes ágai is. Akkor velük mi van? Csak ez a két csoport milliárdos tételt tesz ki. Szóval kérdező, ha a tetteidet a szeretet és a tisztelet hatja át, akkor Istennek tetsző életet élsz.


Egy agnosztikus véleménye.

2011. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!