Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hipnózisról miért gondolják...

A hipnózisról miért gondolják azt sokan hogy az okkultizmushoz tatozik, és Isten ellen való dolog?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy a hipnózis nem okkultizmus,hanem olyasmi állapot mikor az ember fél álomban van.(orvosok által bizonyítottan hasznos dolog) Nem szállja meg semmi az embert, tudatánál van a páciens és így hozhatóak elő az elnyomott emlékek amelyek valakinek az életét megkeserítik a tudat alatt. De sokan azt írták,hogy a hipnózis a gonosz erőktől ered..ezt én nem hiszem. De akkor most az az ember mit csináljon akinek erre a kezelésre van szüksége? Szenvedjen egész életében?

2012. ápr. 10. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert a hipnózis alatt olyan szellemi állapotba kerül egy ember, hogy megnyitja a szívét gonosz szellemi erők előtt. Nagyon durva dolgokat meg tud csinálni ilyenkor a pszichiáter a pácienssel - nézzél ennek utána nyugodtan. Ezt a fajta kiszolgáltatottságot tiltja Isten Igéje. Olyan nincs, hogy valakinek olyan betegsége van, hogy arra CSAK a hipnózis a megoldás. Azok a problémák, amelyekre a hipnózist javasolják, többnyire szellemi eredetűek, erre Istennél van valóságos megoldás és szabadulás.
2012. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A ~ alkalmazása erkölcstelen, a személyi méltóság elleni bűn, HA a médiumot rossz cél érdekében, ill. akarata ellenére hipnotizálják. **--> csak ekkor bűn úgy látom.

hát nem tudom, szerintem ez azért túlzás amit írtál. Hiszen mondják mindig: Segítsd magadon és Isten is megsegít. Mert ha most valaki mentálisan nem egészséges,az akkor ne is forduljon szakemberhez csak imádkozzon egész nap? Persze az is kell,de csak attól nem fog meggyógyulni.

2012. ápr. 10. 11:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami a kat. lexikonban van, az az egyház álláspontja.
2012. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat.Még majd megkérdezem a plébánosunkat.
2012. ápr. 10. 11:53
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
én is az elsővel értek egyet, nincs is szükség tovább magyarázni.
2012. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem bűn, csak veszélyes. Meg sokaknak úgy tűnhet, hogy Isten helyett mástól kérsz segítséget, ami butaság lehet.

De én soha szolgáltatnám ki magam úgy senkinek, az biztos.

2012. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva dolgokat azért nem lehet vele elérni. A hipnózissal nem vehető rá senki olyanra, amit egyébként nem akar. Igazából ott lehet veszélyes, hogy a hipnotizőrnek bírnia kell a páciens bizalmát. A hipnózissal ugyanannyira lehet csak visszaélni, mint a bizalommal. De mondjuk romlott gazembert nem lehet az emberből faragni, vagy mondjuk gyilkosság elkövetésére úgy rávenni, hogy egyébként tiltakozna az ellen.
2012. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Maga a hipnózis nem bűn, de annak helytelen használata az. Ezt pedig nagyon nehéz elkülöníteni.
2012. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

A hipnózis lehet veszélyes, mert ha olyan szakember csinálja, aki nem ért jól hozzá,akkor károsodhat a páciens agya, és nagyon súlyos mentális betegség lehet a következménye, legalábbis én ezt olvastam, de ez csak akkor következhet be, ha a szakember nem ért jól hozzá.

Olyan is lehet, hogy valakinek érzékeny az idegrendszere, azoknál sem ajánlják, mert károsodhat az agy.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!