Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném olvasni a Bibliát,...

Szeretném olvasni a Bibliát, milyen fordításút és milyen kiadásút vegyek, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 20:41
1 2 3
 1/21 Izabell válasza:
0%

értékelendô, hogy ebben az Istentôl elidegenedett világban gondolsz Istenre is.:)

Tudnod kell, hogy mindenik bibliafordítás lényege ugyanaz. Magától értetôdô, hogy a régebb fordított Bibliák szövege a régies nyelvre alapszik, ezért nehezebben is érthetô.

Ott egy nagyszeru lehetôség!Nygugodtan kérj meg egy Jehova Tanúja személyt, aki a rendelkezésedre bocsát ingyen vagy esetleg önkéntes adományod értékében egy Bibliát.Ha meg azt gondolod, hogy az ôk Bibliájuk mást ír;

2012. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Izabell válasza:

folytatom:

ha meg azt gondolod, hogy az ôk Bibliájuk mást ír, kérj melléje egy katolikus Bibliát is, például Károli Gáspár fordításút.

így magad gyôzôdhetsz meg arról, hogy a mondanó ugyanaz.

Sok sikert neked!

2012. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Csak Jehova Bibliát ne végy! Az övék teljesen eltér a többi bibliától,és nem az eredeti fordítása alapján készül.

A keresztény egyházak bibliái hitelesebbek. A templomokban,vagy egyházi könyvesboltokban kaphatsz.

2012. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Mejik városban élsz? Van e ott Keresztyén gyülekezet?

Egy szerűen menj el és kérj Bibliát,nagy nagyobb könyvesboltban,és ha lehet ne régi szövegeléssel,fordítással,hogy könyebb legyen olvasni.A Jehova Tanúitól ha lehet tartózkodj.

2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyértelműen a Károli. Ez máig a legszebb és legjobb Bibliafordításunk. Gyakorlatilag bárhol megkapod, csak a Szent Biblia feliratot keresd.


Kezdd Lukács evangéliumával és az apostolok cselekedeteivel. A Szentírás 66 könyvből áll, ezek egymástól függetlenek és jól érthetőek. Ez a kettő azért is különösen jó, mert egy görög orvos írta a barátjának levél formájában, jól érthető és könnyen olvasható.


Ha bármi kérdésed felmerül keress bátran.


Üdv. Péter

2012. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

HIT GYÜLEKEZETE.

Na ott lehet kapni a legszebb Bibliákat. Károli fordításban, és csodálatosan szépek vannak! Van térkép hozzá, hogy a történetet a valósághoz tudd kapcsolni. :) nagyon nagyon jó!! nekem is olyan lesz a héten :D


itt lehet rendelni is:

[link]

[link]

[link]

[link]

van olyan is, aminek az alján van egy halványzöld csík, amúgy meg szép rózsaszín az egész, és ezüsttel van befújva a lapok éle. De ilyet még nem lehet rendelni, csak személyesen ott venni. :) nekem ilyen lesz

ez is jó [link]

2012. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is Károlit vegyél, de egy teljesen "sima" kiadás is jó.
2012. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ajánlom az Új fordítású Bibliát. Ezt a Bibliát a Magyarországi Református Egyház Kálvin János kiadója adja ki a Magyar Bibliatársulat megbízásából. Nyelvezete könnyebb és érthetőbb, mint a Károlié. Tartalmilag nincs különbség.


Íme egy példa: Az "Ímhol vagyok." mondat "Itt vagyok."-ra van fordítva.


Egy ilyen Szent Íráshoz 2000-3000 forint közötti áron hozzá tudsz jutni.


Áldás, békesség!

Mihály

2012. ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 lsandor ***** válasza:
40%
Kedves kérdező. Ne hidd el azt, amit az Új világ fordításra mondanak, nyugodtan kérj egyet, ezt teljesen ingyen meg fogok kapni. Kiváló fordítás, ha pedig nem akarsz ebben teljesen bízni akkor tényleg szerezz még hozzá egy Károlit és fogod látni azt, hogy a mi fordításunk azt tanítja, amit a Biblia valójában
2012. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia,


# 6/9 vagyok. ezekben is a mai magyar nyelv szabályainak megfelelően van írva a szöveg, hogy könnyebben érhető legyen.

Remélem tudtam segíteni! :)


minden jót

2012. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!