Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném olvasni a Bibliát,...

Szeretném olvasni a Bibliát, milyen fordításút és milyen kiadásút vegyek, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 20:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én ezt venném a helyedben:

[link]


Diák Biblia (Ó- és Újszövetségi Szentírás) puhafadeles

Ár: 1800 Ft

Internetes Ár : 1620 Ft


vagy ezt:

Diák Biblia (Ó- és Újszövetségi Szentírás) keménytáblás

Ár: 2300 Ft

Internetes Ár : 2070 Ft


Ezek katolikus Bibliák.

Itt lehet megvenni ha nem akarsz az interneten rendelni:


[link]


Még annyit tennék hozzá hogy sajnálom ha ezzel megbántom Jehova Tanúit de az általuk fordított könyvet én nem ajánlom mert veszélyes tévtanításokat tartalmaz, például:


[link]

2012. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az a gond a katolikus Bibliákkal, hogy a 10parancsolat meg van bennük változtatva, és +,-könyvek vannak benne, amiknek nincs helye a Bibliában.

márpedig:

Jelenések 22/19

"És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak."

2012. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Az a gond a katolikus Bibliákkal, hogy a 10parancsolat meg van bennük változtatva, és +,-könyvek vannak benne, amiknek nincs helye a Bibliában."


Konkrétan melyik parancsolat(ok)ra gondolsz? A különböző egyházak másképpen csoportosították a Bibliában leírt szöveget 10 parancsolat formájába, de ettől még mindegyik 10 parancsolat ugyanazt tartalmazza. A Bibliában benne van a teljes szöveg is amelynek a 10 parancsolat a rövidítése.


A plusz könyvek felfogása relatív, szerintem pont a protestánsok hagytak ki fontos könyveket és ezt nem lett volna szabad (főleg ha az általad is idézett igerészt nézzük). Sőt őszintén szólva nekem az az érzésem hogy még a katolikus Bibliában is túl kevés könyv van. Pl. énók könyve nekem nagyon tetszett pedig apokrif. De a nefilimek esetét és az özönvizes sztorit sokkal érthetőbben és logikusabban magyarázza mint a hivatalos Bibliák.

2012. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha a Jelenések könyvére gondolsz, akkor csak annyit szeretnék ehhez hozzáfűzni, hogy olvasd el és észrevehető lesz benne rengeteg párhuzam a leírtakhoz viszonyítva a jelent.

Vagyis sok minden beteljesedik(most, jövőben), ami írva van benne.


+ könyvek? pl:

Ozeás könyve

Sirák fia könyve

Izajás könyve

Judit könyve


Azért mondom hogy ezeknek nem a Bibliában kell lenniük, mert ami oda való, azt Isten jelentette ki, a Szent Szellem. Ezeket a könyveket pedig nem a Szent Szellem akaratából írták le. Bár elolvasni el lehet, nem azt mondom! De nincs a Bibliában a helyük.

2012. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

ja és a parancsolatokra visszatérve:


Ők ezt írják:

1.Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

2.Isten nevét hiába ne vedd!

3.Az Úr napját szenteld meg! (Szombat megtartása)

4.Atyádat és anyádat tiszteld!

5.Ne ölj!

6.Ne paráználkodj!

7.Ne lopj!

8.Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!

9.Felebarátod házastársát ne kívánd!

10.Mások tulajdonát ne kívánd!

Ezzel szemben azt állítja a Biblia, hogy: (II.Mózes 20/4-17)


"3 Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

6

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

7

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.

8

Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

9

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;

11

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

12

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.

13

Ne ölj.

14

Ne paráználkodjál.

15

Ne lopj.

16

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

17

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé."



Tehát, ha megnézed és összehasonlítod a két 10 parancsolatot, akkor könnyen észreveheted, hogy A katolikusból ki van hagyva a bálványimádás tilalma. (3,4,5 versszak)

Hogy azért mégis kijöjjön a parancsolatok száma, az utolsót ketté szedték.

Íme:

Katolikus

9.Felebarátod házastársát ne kívánd!

10.Mások tulajdonát ne kívánd!

Azonban ez 1-nek számít, mert, ha nem, akkor minimum 11 parancsolatnak kellene lennie, de nem így van.


"17Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé."


(ráadásul 1 versszakban is szerepel, ellenben a többivel)



Ezzel bebizonyításra került, hogy meg van változtatva.

Hogy miért? Mert sajnos bálványimádást követ el mindenki, aki a Jézust ábrázoló szobor előtt borul le, ahhoz imádkozik. Amellett, hogy nem a feltámadáson van a hangsúly és azon, hogy Jézus ma is él, és megváltott és ez egy vidám dolog! Jézus nem "Jézuska".

Ő a Teremtő, a Mindenség Királya, az életet adóhatalmas, fenséges, szent lény...

Nem a szoborban kell hinni, hisz a hit a nem látott dolgokról való meggyőződés, mint azt már egyszer említettem is.

Ha látok egy szobrot, akkor nem kell hinnem benne, hogy látom.

2012. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Zsidó levél:11:1

A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.


ez kimaradt, mert nem erre a kérdésre írtam ezt. :)

2012. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15-ösnek:

A parancsolatok közül nem lett kivéve semmi, csak máshogyan van csoportosítva a zsidó, a katolikus és a protestáns egyháznál. A Te számozásod szerint is 17 parancsolat van és ezt csoportosították, vonták össze 10 parancsolattá. A katolikus tízparancsolatban a csoportosításkor a bálványimádásos rész az 1. parancsolat része.


"Hogy miért? Mert sajnos bálványimádást követ el mindenki, aki a Jézust ábrázoló szobor előtt borul le, ahhoz imádkozik."


Igen de csak akkor ha a szoborhoz imádkozik és nem Jézushoz. Ha Jézushoz imádkozik akkor mindegy hogy ő maga és a szobor milyen pozicióban vannak éppen az már nem bálványimádás. Az ókori zsidó templomban is voltak szobrok. Az a parancsolat inkább arra vonatkozik amit a zsidók is csináltak például az aranyborjúval.


"Amellett, hogy nem a feltámadáson van a hangsúly és azon, hogy Jézus ma is él, és megváltott és ez egy vidám dolog!"


De igen ezen van a hangsúly! Miért mondod hogy nem ezen van?


"Jézus nem "Jézuska"."


Jézus meg szokott néha jelenni gyermek alakjában is például azért hogy megmutassa a felnőtteknek hogy lélekben a gyermekekhez kell hasonlóvá válniuk.

Meg egyébként ha Jézus Abbának (kb. apunak) nevezhette a mennyei Atyát akkor nem hiszem hogy lesújtana azokra akik karácsonykor a gyermek Jézusra mint Jézuskára gondolnak.

2012. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A legjobb ,ha közösségben olvasod,a többi hívő emberrel,és meg is beszélitek ,az olvasott Ígét!!
2012. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Gondolom a magyar verziót olvasd el.
2012. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szent Szellem?!?!?!? ÁÁÁÁÁ!!!

Lőjjön le valaki gyorsan... helyesbítek: lőjje le gyorsan valaki őt! Ez a szent szellem a Hitgyülisek kitalációja. Eger és Gyöngyös között utazott egy ilyen térítgetős fószer, de hál a "szent szellemnek", már nem látom. X)

2012. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!