Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus feltámadása történelmi...

Jézus feltámadása történelmi tény-e?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Én meg 9. Bocsi, azt hittem, hogy a testkeresők táborát erősíted:D
2012. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Pont erről van egy nyomozós könyv: "Jézus dosszié" a címe.


Szerintem ha most támadna fel valaki sem lenne történelmi tény belőle, mindenki rögtön arra mozdulna rá, hogy hol a svindli :)

2012. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
Jézus léte történelmileg elfogadott, ugyanis ennek van bizonyítéka, a keresztény vallás. A feltámadása viszont nem, ez már teológia.
2012. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha ő maga a mi feltámadásunkról beszélt, akkor feltámadt. Akár hihető is, mivel a mi időszámításunk is ahhoz van igazítva. Kr.e. és Kr.u.
2012. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Az időszámítás nem a feltámadásához, hanem a (feltételezett) születési időpontjához van igazítva. Bár már elég sok helyen bebizonyították, hogy abban az évben biztosan nem született, de ez részletkérdés :D
2012. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ez egyébként egy vicc, hogy Krisztus születése Kr. e. 3-ra esik tudtommal.
2012. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Igazatok van figyelmetlen voltam.
2012. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Hoffman József ***** válasza:
34%

# 5:

"A szentírásban leírtak nem tények. Akkor lesznek azok, ha hitelt érdemlően bizonyítják. Ez még nem történt meg, sanszos, hogy nem is fog.

A hittel viszont nem lehet vitatkozni. A hívők ténynek fogadják el. Viszont a tudomány nem."


Kérdés igazából az, hogy kit tekintesz Istennek? A Teremtőt, vagy a tudományt? Nincsen hitetlen ember, aki semmiben nem hisz. Mindenki hisz valamiben. Vagy az Igazságban, vagy egy hazugságban.


Vajon Szókratész létezett? Ő maga nem írt semmit, Platón írt róla. Platón létezett? Neki sincs meg egy eredeti írása sem, csak több száz évvel későbbi másolatok. Honnan tudod, hogy nem hamisították-e meg a másolók?

És Nagy Sándor vagy Julius Cézár léteztek?

Honnan tudod, hogy Napóleon létezett? Éltél akkor? Beszéltél valakivel, aki találkozott vele?

Melyik laboratóriumban lehet előállítani olyan kísérletet, amely bizonyítja egy történelmi személy létezését?

A történelmet régészeti leletek és írásos dokumentumok alapján lehet feltérképezni. Jézus élete, halála és feltámadása a legjobban dokumentált ókori esemény.

Íme egy példa:

Tacitus (kb. Kr. u. 55-120) római történetíró, politikus: „Ezért a híresztelés elhallgattatása végett Nero másokat tett meg bűnösnek, és a legválogatottabb büntetésekkel sújtotta azokat, akiket a sokaság bűneik miatt gyűlölt és Christianusoknak nevezett. Christust, akitől ez a név származik, Tiberius uralkodása alatt Pontius Pilatus procurator kivégeztette, de az egyelőre elfojtott vészes babonaság újból előtört, nemcsak Iudaeában(Júdeában), e métely szülőhazájában, hanem a városban (Rómában) is.” (Annales, XV., 44)

2012. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
75%

22:05


Ő arra célzott, hogy Jézus feltámadása és csodái nem történelmi tények, a létezése viszont igen.

2012. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Ha egy keresztényt kérdezel, akkor az, ha nem keresztényt, akkor nem :)"


Én keresztényként mondom, hogy nem. Pár sorral előtted írta valaki, hogy Jézus létét nem tudják bizonyítani és így van. Jézusban hiszek és nem tudományos támogatásra várok. Bocs, hogy meglepődést okoztam neked.

2012. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!