Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha -tegyük fel- a világegyetem...

Ha -tegyük fel- a világegyetemben MINDEN TÉNY isten létezése ellen mutatna, akkor is hívó lennél?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 09:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Igazából értelmetlen a kérdés, hiszen nincs olyan tény, ami bizonyíthatná Isten nemlétét... így érdemben válaszolni sem lehet rá, mert ez egy lehetetlen helyzet.
2011. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani, csak a létét. A létét sem bizonyítja semmi, mégis hisznek benne, szóval adja magát a válasz.
2011. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg van rá bizonyíték, csak ezt sokan nem fogadják el.


Maga a LÉTEZÉS.

2011. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
A világegyetem maga a bizonyíték, hogy van Isten.
2011. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%
Az nem bizonyíték. Ilyen alapon a létezés bizonyíthatná a Nagy Szent Tehén létezését is. Hogy te szereted így megmagyarázni magadnak, az más kérdés.
2011. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

Ha minden tény Isten létezése ellen lenne, azaz nem volna egy tény sem, ami Isten létezését támasztaná alá, akkor nem hinnék benne. De annálfogva, hogy létezem, élek, gondolkodom, tudatom, lelkem, testem van, és létezik körülöttem a világ is ez már így önmagában is alátámasztja Isten létezését is, így a felvetésed paradoxon, azaz önmagát üti.


Ha Isten nem létezne, nem létezhetnék, én viszont létezem...

2011. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Minden a fejlődés kérdése, isten sztem hamarabb lépett arra szintre azaz olyan fejlett civilizációt rejt hozzánk képest annyira hogy az fel nem fogható! szval én hiszek benne ilyen értelemben és így akár lehetünk mi is az ő teremtményei. Nemsokára a robotikába mi is olyan fejlettek leszünk hogy azok intelligenciája bőven megfogja a mienket haladni, és így mi leszünk az ő teremtőjük sok sok millió év után pedig már ránk is úgy emlékeznének "hogy a mi teremtőink/ isteneink" a robotika fejlesztői úgy látják hogy ez az állapot bekövetkezése komoly veszélyt rejt ránk nézve (öntudatra ébredés) egy módon lehet ellene tenni úgy hogy eggyé kell válnunk a teremtményeinkkel, erről van kis videó is sci-fi kategóriába.
2011. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

Csak filozófia, nem trollkodás!!!

Felmerült, hogy az én létezésem bizonyítja valamely isten létezését. Ha megfordítjuk az állítást? Tehát valamely istenség létezése bizonyítja az én létezésemet => isten azért létezik, mert én létezem => én teremtettem az istent.

2011. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%
A világegyetem létezése a bizonyíték, hogy nincs isten. Minek is lenne, amikor láthatóan minden tökéletesen működik? Az emberi elme szeret egyszerűsíteni, de mégis fel kell fogni, hogy a természetnek nincs szüksége központosított hatalomra ahhoz, hogy működjön.
2011. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Hát az én szemszögemből nézve itt van például a Nap. Minden emberre egyformán süt (bőrszínre vagy jellemre való tekintet nélkül), kellemesen melegíti az embert bőrét, ad egy kis D vitamint, a növényeknél beindítja a fotoszintézist, világít nekünk (főleg nappal :)). Maga a Nap mint égitest hatalmas és rendkívül fényes, de a földre a fényből csak annyi jut hogy az ember még kibírja. De belenézni már napszemüvegben is csak nehezen tudunk. Nekem a Napról Isten jut eszembe, olyan sok a hasonlóság.

Aztán itt van az univerzum felépítése. Az egyre jobb távcsövekkel egyre távolabb láthatunk, és szép csillagokat, galaxisokat találhatunk, az ismert világ kiterjedése pedig egyre hatalmasabb. Ez is olyan mint Isten, hiszen Isten is végtelen, minél többet tudsz meg Róla az soha nem elég és nincs vége.

Ha nem tapasztaltam volna meg személyesen Isten jelenlétét akkor is hinnék benne.

Milyen tény mutat Isten nemlétezésére?

2011. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!