Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztény is élhet...

Nem keresztény is élhet Istennek tetsző életet?

Figyelt kérdés
Azok, akik nem tagjai a keresztény egyháznak, nem is élhetnek a keresztény felfogás szerinti Istennek tetsző életet? Vagy ha élnek is, akkor nem juthatnak be a Mennybe?
2012. ápr. 17. 15:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%

Fundi szerint: nem.

Normális szerint: igen.


Válassz!

2012. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Engem elsősorban a hivatalos álláspont érdekel, vagy ha van, akkor a bibliai.
2012. ápr. 17. 15:19
 3/34 anonim ***** válasza:
42%

Mind 2 válasz hivatalos és bibliai csak más értelmezésből.

Ha jól tudom van olyan,hogy Csak Jézus által lehet üdvözölni.


Van olyan szekta ami szerint ezt szó szerint kell venni, és van akik szerint a Jézust nem mint személybe vetett hit hanem a Jézus féle cselekedetek számítanak. Ha vallásos vagy írd le "hova" tartozol úgy könnyebb megmondani.

2012. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Vallásosnak nem mondanám magam, csak olyan embernek, aki hisz Istenben. Megkeresztelve nem vagyok, és nem is szeretnék megkeresztelkedni. Egyáltalán nem értek egyet az egyházak létezésével. Szerintem minden embernek otthon, négy fal között kellene keresnie az utat Istenhez.
2012. ápr. 17. 15:28
 5/34 anonim ***** válasza:
Nincs hivatalos, még az ugyanahhoz a valláshoz tartozó emberek között is lehetnek ebben véleménykülönbségek. Bár van olyan vallás, ami azt hirdeti, hogy csak azok üdvözülnek, akik abba a közösségbe tartoznak, ott természetesen vitán felül áll ez a kérdés. De pl. a katolikusoknál nincs ilyen megkötés, én ismerek olyan katolikus papot is, aki azt vallja, hogy nem csak a kereszténység az igaz vallás, hanem mindenki a saját vallásán keresztül juthat el Istenhez.
2012. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen. Biztos némelyik pogány ember tisztább életet élt,mint egy Szentföldön tomboló kereszteslovag...
2012. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%

egy iszlám vagy egy zsidó azt mondaná erre, hogy keresztény egyáltalán nem élhet ilyen életet. Tehát szerintük a kérdésre a válasz, igen.

Egy keresztény meg azt válaszolná, nem.

A válaszhoz előbb el kell dönteni melyik vallási felekezet tanítását vesszük készpénznek. Rajtuk kívüli hivatalos válasz nincs a kérdésre, nem tudom mit értesz ezalatt kedves kérdező.

2012. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A kérdésben benne van: "keresztény felfogás szerinti Istennek tetsző élet". Nyilvánvalóan tehát a keresztény vallás/egyház hivatalos véleményére vagyok kíváncsi. Tehát nem egy keresztény véleményére, hanem arra, hogy mit ír erről a Biblia vagy az egyházi vezetés. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 17. 15:51
 9/34 anonim ***** válasza:

még azt is bele kell kalkulálni a dologba, hogy a kereszténység mára nem csak egy vallás, hanem életforma. Mivel több ezer magát kereszténynek valló felekezet létezik, így is logikus.

Ha te hiszel istenben és a bibliában, teszed amit szerinted a biblia istene helyesel de nem tartozol semmilyen valláshoz, akkor te egyszerűen keresztény életformát folytatsz.

Ha viszont arra vagy konkrétan kíváncsi, hogy valamelyik keresztény vallásnak mi a hivatalos válasza a kérdésedre, akkor ezek szerint azt a vallást előnyben részesíted, mi több, elfogadod, hogy isten valódi válaszát közvetíti feléd a kérdésedre. A szóban forgó vallás pedig nem hiszem, hogy igennel fog válaszolni, nevetséges is lenne.. Egy vallás azt mondaná, hogy nem muszály hozzájuk tartozni, hogy istennek tetsszél? Abszurdum.. Ergo ezek után értelmét veszti a kérdés.

2012. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hiszek Istenben, de mindig úgy cselekszem, ahogy azt a Biblia előírja. Arra voltam kíváncsi, hogy a keresztény egyházak csak a saját tagjaiknak "ad belépőt a Mennybe"? Ezek szerint tehát ha nem vagyok egy egyház tagja, akkor elbúcsúzhatok a Mennyektől (nem mintha bánnám).
2012. ápr. 17. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!