Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztény is élhet...

Nem keresztény is élhet Istennek tetsző életet?

Figyelt kérdés
Azok, akik nem tagjai a keresztény egyháznak, nem is élhetnek a keresztény felfogás szerinti Istennek tetsző életet? Vagy ha élnek is, akkor nem juthatnak be a Mennybe?
2012. ápr. 17. 15:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyház csak a sajátját tekinti igaznak, a másik vallás híveire mint eltévelyedettekre tekint, olyanokra mint akik istennek nem tetsző életet folytatnak.

Megint csak el kell döntened melyik vallás tanítását veszed készpénznek.

Vagyis ha a római katolikus egyházat fogadod el, akkor pl a jehova tanúi nem üdvözülnek. jehova tanúi szerint meg akkor nem részesülsz megváltásban, ha pl katolikus vagy (vagy akármi más).

tehát hiába tartoznál egy keresztény egyházi felekezethez, valaki szerint úgyis kárhozol.

De ha szerinted nincs is szükség vallásokra, vagyis nem fogadod el a tanításaikat, akkor miért foglalkozol vele, hogy milyen jövőt jósol neked? Innentől meg megint értelmét veszti a kérdés.

2012. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Magasról teszek az egyház véleményére a jövőmet illetően. Egyetlen egyház tanításait sem fogadom el teljes mértékben, lényegében több vallásból veszem át azt, amit jónak tartod (meglepő, de nincs köztük ellentmondás). Csak azért írtam ki a kérdést, mert érdekelt, hogy a "jóság" vallása hogyan viszonyul a nem keresztényekhez.
2012. ápr. 17. 16:23
 13/34 anonim ***** válasza:
Isten megteremtette Ádámot és Évát. Isten nem teremtette meg az egyházat. Az egyház megteremtette önmagát.
2012. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%
A Biblia szerint igen üdvözülhet, de csak akkor ha a kereszténység és az evangélium nem jut el hozzá. Minden erkölcsi törvény be van írva az ember szívébe és azok az amazonasi törzsek akiket lehetetlenség megközelíteni, és elmondani nekik az evangéliumot üdvözülhetnek. Ekkor a saját lelkiismeretük lesz az ami eldönti, hogy üdvözülnek -e vagy sem.
2012. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Én ebben a gondolatmenetben a következőt nem értem: aki nem keresztény, azt miért érdekli a keresztény felfogás?
2012. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy pl a bantu emberke aki a kókusz diót Istennek tartja, az élhet Istennek tetsző életet és a Mennybe kerülhet, anélkül, hogy tudná mi az, hogy Isten, Biblia és Jézus Krizstus?

A válasz egyszerű. Igen. Élhet.

2012. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha valóban keresztény vagy, akkor tagja vagy a Jézus által alapított Egyháznak. Ez az Egyház mára több felekezetre/egyházra oszlott fel (vannak, olyanok is, amelyek olyan távol kerültek a valódi kereszténységtől, mint Makó Jeruzsálemtől, én ide sorolom például azokat is, akik Jézus nevében embereket gyilkoltak).

A kereszténységnek nem egy felekezethez tartozás a követelménye, hanem a megtérés, az Istennek tetsző és az Ő akarata szerint élt élet.


(Az egyház szót direkt írtam időnként kis, időnként nagybetűvel.)

2012. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

14-es, ezt nem egészen értem. Tehát ha valakihez nem jut el az evangélium, és ezért nem keresztény, az üdvözülhet, de akihez eljut, mégsem lesz az, az nem? Feltéve persze, ha ugyanolyan "jó" életet élnek.


15-ös, ezt kíváncsiságnak hívják.


16-os, egy dolog, hogy élhet, de a Mennybe is bejuthat?


17-es, ha tegyük fel nem minden törvényt tartok be, akkor nem számíthatok kereszténynek, ugye?

2012. ápr. 17. 17:49
 19/34 anonim ***** válasza:

Isten nem a keresztényeké, nem a zsidóké, hanem mindenkié.

De mit jelent nem kereszténynek lenni? Annyira eltorzult már a jelentése....

A lényeg, hogy ha jó ember vagy, nem bántol senkit, a szeretet útján jársz és segítesz másoknak, amikor tudsz, akkor tök mindegy, hogy minek vallod magad, mit hiszel a világról, az én Istenemhez tartozol.:P Sajnos tökéletes ember nincs. De a bűn bánat is belülről jön. Nem számít, hogy most én kinek vallom meg.

Ha üldözöt az ártatlan embereket, akkor is Isten termténye vagy, de az már rossz dolog, mert általában más életébe szólsz bele főleg negatív értelemben.

2012. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Bejuthat. De szerintem a Mennyország nem konkrétan egy hely, főleg nem ebben a dimmenzióban. Isten soha nem a személyének imádatát várta, főleg nem szertartásokon keresztül és főleg nem erőszakkal. A lényege a fontos. Mindig is az volt a fontos. Nem a szó, nem a személy.

Bár mit tennétek, ha sikerülne bebizonyítani tényleg semmi kétség nélkül, hogy nincs semmilyen Isten?

Ha valami módon 1000% -os tudnánk, mert mindent megfejtünk, az egész élet kialakulását, létét, értelmét, hogy mi van halál után? Mi van ha ez megtörténne, de Istent nem lelnénk sehol?

Az igazi keresztény, akkor is jó maradna és nem esne neki a másik kínzásának. Mert benne van az Isten, a szeretet. És nem a félelem, a megfelelés kényszer hajtja őt.

2012. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!