Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlanátok olyan buddhista...

Ajánlanátok olyan buddhista vonalat akik a tanításra, Buddha beszédeinek "kifejtésére", "magyarázatára" fektetik a hangsúlyt?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Théraváda vonal.
2012. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán itt van a legtöbb magyar (és angol) nyelvű fordítás a Páli kánon szövegeiből, és vannak kommentárok is:

[link]

2012. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 feketepeter ***** válasza:
Ajánlom a dharma.blog.hu -t és a buddhistaforum.hu -t az említetten kívül.
2012. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a mahájána vonalon belül?Ők ugye inkább a meditációra figyelnek oda(kagyü vonal biztosan).

2012. ápr. 21. 16:40
 5/9 feketepeter ***** válasza:
Hát ezt azért így nem merném kijelenteni, nagyon sokféle mahájána vonal létezik. De talán jobban tudnánk segíteni, ha elmondanád, hogy mi célból keresel ilyen vonalat. Tanulmányozni szeretnéd?
2012. ápr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kagyü az már vajrajána, szóval igen, ott inkább a gyakorlás hangsúlyos, de természetesen tanítások nélkül önmagában keveset érne.
2012. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos igen tanulmányozni szeretném az írásokat,Buddha beszédeit(már azt a keveset amely magyarul is elérhető).

Azért keresek olyan vonalat amely erre fekteti a hangsúlyt,mert voltam az itteni meditációs központban és a meditáción kívül nem történt semmi.megkérdeztem ki fog tanítani akkor vissza kérdést kaptam"tanítani?".Szóval senki.Én oldom meg.nekem viszont nagyon fontos hogy azt értsem amit jelent ne mást.

2012. ápr. 24. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol voltál, de Magyarországon van (legalább) 2 Kagyü vonal, és mindkettőnél vannak tanítások.

Itt hetente egyszer, hétfőn: [link]

Itt pedig úgy látom kéthetente: [link]


Természetesen (mint Kagyü) a meditáció hangsúlyos, de én is csak ajánlani tudom a korábban már belinkelt A Buddha Ujja honlapot. Ha viszont kiélezetten a tanítások érdekelnek, akkor pedig lésd 1. hozzászólás.

2012. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Buddha Ujja közben elköltözött: [link]
2012. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!