Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindent az iszlám vallásról?

Mindent az iszlám vallásról?

Figyelt kérdés

Te tudna írni valaki mindent az iszlám vallásról? A muszlimokról meg minden

:)


2012. ápr. 21. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Goldziher Ignác megtette ezt, több vaskos könyvben. Nem tudom ide másolni.
2012. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Korán?
2012. ápr. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Jók az ötletek.

Kérdező, sokkal egyszerűbb lenne, ha beírnád a Google-ba az iszlám kulcsszót, figyeld meg, rengeteg találatot fog kiadni neked a gép.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

[link]


Ez itt két honlap, ahol megnézheted, mi az iszlám.

El tudnád képzelni ugyanezt fordítva? Hogy mi zárjunk börtönbe és kínozzunk valakit, csak mert a Koránt olvasta?

2012. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha igazán érdekel látogass el egy mecsetbe (nem tudom, ugyan merre laksz) Pesten és vidéken is van, ha így mész be biztosan segíteni fognak, és ott megláthatod milyen az igazi iszlám nem pedig az interneten lejáratott, kiforgatott, és szélsőséges példák alapján elítélt iszlám, de küldhetsz nyugodtan privit is.
2012. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

A IGAZI iszlámot nem a média járatja le. Az, h tegnap lefejezve, zsákba csomagolva találtak meg egy vöröskeresztes orvost, aki gyógyítani ment oda, vajon a média lejáratása???

Persze tény , h vannak köztük rendes emberek, nem szabd egy kalap alá venni őket. Csak őket nem az iszlám tette rendes emberekké, hanem alapból rendesek, és mellete muzulmánok.

2012. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám nem tanítja azt, hogy öljél orvosokat, rá kéne végre jönni, hogy ami Pakisztánban/Afganisztánban/Palesztinában és még sok más helyen történik, annak nem az iszlám az oka, hanem a politika, az orvost nem azért ölték meg mert keresztény, hanem mert nyugati.
2012. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jaaa, az már egyből más...


Salman Rushdi esete meg bizonyára csak kirívó szélsőség.


Vagy ez (idézem):

"Elképesztő, hogy egy fantáziarajz Mohamed prófétáról elég, hogy az iszlám világ vérdíjat tűzzön ki a fejedre.

[link]


Nézzétek meg a fenti két linket, hány embert üldöznek. És ez sajnos csak a jéghegy csúcsa. :(

2012. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezek nem napi szintű események egyrészt, másrészt meg az, hogy Irán -aki egy elég sajátos iszlámot követ- elítéli Salmant az azért nem mérvadó mert a sariával nem teljesen alátámasztható az amit tettek, nem tudom nem tűnt-e fel, hogy még Szaudi sem tett semmi komolyat ellene -pedig ők aztán vallásosabbak mint a perzsák- tehát az megint egy szélsőséges eset, én is olvastam nem egy művét,Rushdie meg bocsánatot kért, Irán pedig visszavonta azóta a fatvát, az hogy ez előfordul annak köszönhető, hogy az iszlám világ elég nagy része elmaradott és iskolázatlan, ezeket az embereket meg könnyű félrevezetni, olyan tanításokkal, ha megölik ha könyv fordítóját biztos a mennyországba kerülnek, de amúgy ez még mindig csak két eset és ebben a két estben is a legérzékenyebb pontjukat érintették meg a muszlimoknak. A legtöbb eset még mindig politikai, ha a média nem is úgy mutatja be lsd.: a brüsszeli mecset gyújtogatás vagy moszkvai robbantások. Összegezve csak annyit tudok mondani, hogy ugyan itt is vannak szélsőségek, csak ha őket vesszük alapul az olyan, mintha a Jehova Tanúi alapján ítélnénk meg a kereszténységet.

u.i neked is csak azt tudom ajálani mint a kérdezőnek, látogass el egyszer egy mecsetbe, hogy megásd mi az igazi iszlám nem pedig ami az interneten terjed róla.

2012. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És a 4. válaszoló által bemásolt linkeken is csak egyedi esetek vannak? Nem gondolnám...
2012. máj. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!