Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért törődik mindenki a...

Miért törődik mindenki a világvége időpontjával, még a vallásosak is? Amikor egy hivő ember tudja hogy Istentől függ minden.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is vallásos vagyok,de nem törődök a világvégével,és velem együtt még sokan nem.
2012. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még a vallásosak is? Pont a vallásosak foglalkoznak vele legtöbbet, főleg az újprotestánsok.
2012. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom vele.
2012. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán mert vallásosok?

Itt megint csak azt tudom mondani, hogy a hívő és a vallásos kifejezés két nagyon nem azonos embercsoportot jelöl.

Igazad van, egy hívő ember tudja, hogy Istentől függ minden, és mivel átadta az életét az Úrnak, nem azzal foglalkozik, hogy az mikor ér véget, vagy mikor jön el a világvége.

A nem hívők meg talán félelemből, vagy azért mert manapság a csapból is ez a téma folyik.

2012. ápr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is egyfajta kampányfogás. Beparáztatod az embereket, hogy jön a világvége, rögtön beállnak a gyülekezetedbe, akik meg bennt vannak, azok még jobban fognak ragaszkodni.
2012. ápr. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért kell valamennyit foglalkozni a témával mert ha a világ vége közel van akkor például hamarosan várható az antikriszus fellépése. Ha valaki ezt várja akkor nem fog meglepődni és fel fogja ismerni. Ha nem várja akkor azt fogja hinni hogy ez az alak valami jóindulatú csodatevő próféta.

Ugyanígy ha közel a világ vége akkor az előtt még jön Jézus 1000 éves uralma. Ha ezt valaki várja akkor sokkal könnyebben bírja ki azt a rövid időszakot amikor a nagy katasztrófák jönnek (Jelenések könyvében a trombitaszavak). Ha valaki azt hiszi hogy ez már a világ vége az kétségbeesik vagy esetleg öngyilkos lesz.

2012. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!