Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érvekkel vegyek rá...

Milyen érvekkel vegyek rá valakit a Biblia olvasására?

Figyelt kérdés
Mitől több ez a könyv, mint akármelyik másik életbölcsességes könyv, egy olyan ember számára, aki nem hisz Istenben?
2012. ápr. 22. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Annak aki nem hisz semennyivel nem lesz nagy értéke. Csak egy a sok közül.
2012. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Ne eröltesd az a lényeg. És szerintem az Evangéliumokkal kellene kezdeni.

Idézz neki valaki normális dolgot belőle.

Aki alapból nem nagyon szeret olvasni, vagy akinek sok dolga van, nem hiszem, hogy elfogja olvasni ezt a könyvet, ha még hülyeségnek is tartja.

2012. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Miért kéne bárkit is rávenni? Akkor én meg téged veszlek rá, hogy olvasd el azokat a könyveket, amiket én sokra tartok, és tanulni is lehet belőlük.
2012. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

Azzal,hogy a Bibliát nem csak azoknak kell olvasni,akik hisznek Istenben. Hanem mindenkinek illene elolvasni,mert enélkül a művészeteket sem értheti meg.

Azt viszont ne várd,hogy a Biblia olvasástól Isten hívő lesz. Téríteni NEM kell senkit.

2012. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Biblia vagy Geo Stone. Válasszon:P
2012. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Sághegyi Csaba ***** válasza:
86%
Ne rávenni akard! Az agresszív dolog. Ha te fontosnak tartod, mondd el, hogy szerinted miért. Én is ezt teszem :)
2012. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Én főiskolás koromban olvastam először a Bibliát, illetve csak bizonyos részeit (elég sokat). Tananyag volt. Semmit nem jelentett, csak egy irodalmi mű volt.


Azóta megtértem, és naponta olvasom: egész mást jelent.


Erőltetni szerintem nem érdemes... Aki nem hisz Istenben, annak az égvilágon semmit nem fog jelenteni...

2012. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Granulátum ***** válasza:
77%
Ha csak az a célod, hogy elolvassa, akkor adj neki egy ezrest.
2012. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, majd ő tudja, mikor lesz neki jó. Nekünk is kellett az iskolában Bibliát olvasni, erőltették, utáltam. Most viszont úgy vagyok vele, hogy hozzátartozik a műveltséghez, ezért el fogom olvasni. Meg sok festményt könnyebben tudok majd elemezni is.


Annak, aki nem hisz Istenben, nem több ez, mint a Korán vagy a Védák.

2012. ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Először meg kell térnie, utána olvasni fogja magától.


Mondd el neki az evangélium lényegét,hogy Jézus miért jött a Földre,mit tett és,hogy mennyire szereti őt. Kérd a Szent Szellem vezetését és kenetét az evangélizációdra akkor sikeres leszel,mert a Biblia azt mondja az igazról,hogy "minden sikerül amit tesz.."

2012. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!