Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érvekkel vegyek rá...

Milyen érvekkel vegyek rá valakit a Biblia olvasására?

Figyelt kérdés
Mitől több ez a könyv, mint akármelyik másik életbölcsességes könyv, egy olyan ember számára, aki nem hisz Istenben?
2012. ápr. 22. 21:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

Óriási probléma, ha a Biblia tekintélyét elválasztod az Isten tekintélyétől!

Azaz, a Biblia Isten szava. Csak annak fontos, akinek Isten is fontos.


Ha az apám ír nekem egy levelet, el fogom olvasni. A szomszéd gyereket miért érdekelné az én apám levele?


Tehát, a Biblia csak azt az embert érdekli, akit Isten maga érdekel.

2012. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, noha érveket nem kaptam :(


Véleményem szerint a Biblia egy alapmű, nem csak az tudja olvasni és értelmezni, aki hisz Istenben.

Egy jó könyv, ami senki hátrányára nem válik.

Ezért szeretném elolvastatni mással is (nem az egészet, csak kezdje el olvasni) aki ezt megkérdőjelezte, az írjon ki erről egy kérdést, mert én itt válaszokat gyűjtök.

2012. ápr. 23. 13:55
 13/23 anonim ***** válasza:

"Mitől több ez a könyv, mint akármelyik másik életbölcsességes könyv, egy olyan ember számára, aki nem hisz Istenben?"


Aki nem hisz annak a Biblia csak egy könyv.

De aki hisz az észre veheti hogy egy-egy evangéliumi részlet még akkor is tud újdonságot mutatni ha már százszor olvasta az illető.

Vagy hogy egyes igerészeket lassan imádkozva át lehet érezni az adott rész igazságtartalmát.

A Bibliát véletlen helyen kinyitva nagyon sokszor "véletlenül" pont ott nyílik ki ahol az embernek szánt üzenet van.


Egyébként a Biblia érdekes is, pl. Jób könyvében szerepel egy dinoszaurusz élethű leírása, pedig a tudósok szerint a dinoszauruszok akkor már nagyon régen kihaltak amikor Jób könyve íródott.

2012. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mert addig nem lehet hitelesen támadni valamit, amíg meg nem ismered, hiszen nem lehet véleményed olyasmiről, amit nem ismersz. A Biblia számomra is csak egy könyv a többi közül, de elolvastam, mert érdekesnek találtam, és a fent említett okok miatt.
2012. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen ha úgy olvasod hogy közben elzárkózol Istentől akkor nem fog történni semmi. Isten nem erőszakos, ha valaki nem kér belőle azt meghagyja úgy ahogy van.
2012. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Te mit szólnál, ha valaki ide írogatna, mert te nem vagy halandó olvasni a Koránt, pedig az milyen jó?
2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szíve joga megkérdezni, hogyan vegyen rá valakit a Korán olvasására. ..kedves Utolsó

Ha nem tudsz érdemben válaszolni, inkább ne írj semmit.

2012. máj. 2. 14:13
 18/23 anonim ***** válasza:
A válasz érdemi volt, kedves kérdező, csak te nem vagy hajlandó észrevenni a választ, mert kínos neked.
2012. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát, bevallom hülyeséget akartam írni.

De rájöttem, hogy a legjobb, ha az írom, hogy az idő pénz és nem mindenki szeret olvasni.

2012. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Te elolvasnád azt a könyvet, hogy hogyan tálaljuk fel Istent a kutyáknak? Ha igen, akkor gratuálok, mert téged minden vélemény érdekel.

Tudom, a Bibliának "normális" témája van. De van akit nem érdekel ez, vagy nélküle is jó ember. Tehát nem tudod rávenni, hopgy olvassa el. Legalábbis erőszakkal és kéréssel nem.

2012. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!