Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről a bölcsess...

Mit gondoltok erről a bölcsességről?

Figyelt kérdés
"Amit nem dicsérnek, nem biztos, hogy nem méltó rá."

2012. ápr. 22. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
egyszeru:attol meg h valakit nem fenyeznek, nem hangoztatjak szemelye nagysagat, attol meg lehet az.marmint ertekes ember.Ennek a bolcsesegnek az ertelmezesehez nem kell semmi kiemelkedo lelki bolcsesseg... inkabb csak egy tenyt kozol.Esetleg meg ugyis ertelmeheto h nem minden az aminek latszik.Plusz nem szall fejebe az egoja...vki ugyabar hajlamos ra.
2012. ápr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Azt gondolom, hogy bölcs gondolat.


Te mást gondolsz?

2012. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik és értem, hogy mit jelent. Csak kiváncsi voltam, hogy számotokra mit fog mondani. Tudom, hogy evidens az állítás, de elgondolkodtatás érdekében kérdeztem meg.
2012. ápr. 22. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a vallás kategóriába raktad arra vagy esetleg kíváncsi,hogy a fordítottja igaz-e?
2012. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amit dícsérnek biztos, hogy méltó rá?

Erre gondolsz?

Mert erre az lenne a válasz, hogy nem biztos.


A dícséret valahol, valakiben megszületik és valakifelé vagy valamifelé irányulni fog. Egy teljesen szubjektív dolog vagy vannak akik tudnak objektívan gondolkodni?


Mit jelent dícsérni valakit? Miért dicsér valaki egy másik személyt vagy éppen önmagát? És mások miért nem dicsérik? Vagy miért baj nekik, ha dicsérik vagy nem dicsérik?

2012. ápr. 22. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem soha ne dicsérjenek, mert nem szeretem. Akár méltó akár nem vagyok méltó rá. Nem szeretem és igen hiábavalónak tartom. Ehhez mit szólsz? Így az idézeted egy marhaságnak vallom, nem bölcsességnek.
2012. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ozmium42 ***** válasza:

"Amit nem dicsérnek, nem biztos, hogy nem méltó rá."

Amit nem dicsérnek, nem biztos, hogy méltó rá.

Amit dicsérnek, nem biztos, hogy méltó rá.


Ez olyan Captain Obvious-féle megállapításnak tűnik.

2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

pl. lehet hogy van valaki aki nem népszerű de jobban énekel mint a mai "sztárok" , nincs felkapatva aztán nem kap sok elismerést nincs nagy híre de jó valamiben

Mindenki a saját élethelyzete szerint fogja fel ezt.

2012. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!