Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy keresztszülő úgy lesz keresztszülő, hogy ott sem volt a keresztelőn?

Figyelt kérdés

Magyarul előfordulhat, hogy jelenlétem nélkül mások keresztszülővé tesznek akaratom és beleegyezésem nélkül?

Nem vagyok templomba járó, fogalmam sincs, hogyan zajlik egy keresztelő, de azért ezt egy kicsit furcsállanám.


2012. ápr. 23. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
NEM!
2012. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A keresztszülőknek ott kell lenniük a keresztelőn,mert a szertartás szerint ők tartják a gyermeket a a pap előtt aki szentelt vízzel locsolja meg. Majd alá kell írniúk a keresztlevelet.Ha nincsenek ott,akkor nem volt keresztelő.
2012. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs.


Katolikusoknál bérmaszülőnek nem muszáj jelen lennie, de az aláírása akkor is kell, tehát akarata ellenére nem lehet az.


De a keresztszülőnek minden esetben személyesen jelen kell lennie, ill. ott is kérnek aláírást.


Legalábbis katolikusoknál és reformátusoknál is.

2012. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Konkrétan arról van szó, hogy több mint 10 éve az akkori párom a huga fiának a keresztelőjén mint keresztapa állítólag engem is feltüntetett, mint keresztanya. Én nem voltam ott. Volt szó róla, hogy esetleg lehetek én a keresztanya korábban, de mivel a húga erre sosem kért közvetlenül, és csak a párom kérte úgymond, így nyilván nem is mondhattam azt, hogy majd én leszek a keresztanya. Most kerestek meg azzal, hogy tudom-e, hogy én vagyok a keresztanya. Elég kellemetlenül érint a dolog, mert akkor ezek szerint én most "mulasztásban" vagyok, hiszen nem törődtem a kisfiúval, most pedig elég fura lenne előállni. Szóval akkor elviekben nem lehetek ott a nyilvántartásban, azért ez jó hír.
2012. ápr. 24. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha egy keresztszülő jelen volt, még az is lehet, hogy mulasztásból valaki megengedte, hogy beírjanak. De ha így is történt, ha akaratod ellenére jön létre, még a házasság is érvénytelen lesz. A legbiztosabb, ha be tudsz menni a plébániára/parókiára ahol keresztelték a kisfiút, és elmondod, mi a helyzet. Kikeresik Neked név és körülbelüli dátum alapján az anyakönyvben, és megmondják, be vagy-e írva. Ha esetleg igen, akkor szerintem töröltetheted is, de ha valamiért adminisztratíve nem lehet törölni, katolikus anyakönyvekben szokott lenni megjegyzés rovat, oda beírhatják pl., hogy "a keresztanya akarata ellenére lett beírva", vagy talán azt is, hogy akár "felmentést" is kapsz keresztszülői kötelezettségeid alól. Ha bemész, az irodában kérd, hogy lehetőleg a pap/lelkész is jelen lehessen, ha be vagy írva, hogy pontosan tudjon az ügyről, és úgyis ő az illetékes. Ha nem hinne bárki Neked (nem feltételezem), akkor megmondhatod, hogy tanúid vannak, hogy NEM voltál jelen.


De ha nem mész be, és be lennél esetleg írva, akkor sem hivatkozhatnak erre, és főleg ne legyen bűntudatod. Rossz példa, de ha fegyverrel kényszerítenek valakit arra, hogy vegye el mástól a pénzt, bűnös az illető? Nem...

2012. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!