Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez lopásnak...

Szerintetek ez lopásnak számít? Meg kell az ilyet gyónni? Katolikus vagyok.

Figyelt kérdés

Ma délelőtt művészettörténet órán a tanárnő megkért minket, hogy vágjunk fel neki néhány méter szalagot a jövő heti ballagásra. Meg volt szabva, hogy hány centis darabok kellenek, s mikor elfogyott a tekercs, én eltettem magamnak belőle az utolsó darabot, hogy később belefonhassam a hajamba (most is ott van). 10 méternyi szalag ára 290 Ft, én pedig maximum 50 centit raktam be a padomba. Nem hiszem, hogy még szükség lett volna rá, nagy valószínűséggel a kukában végezte volna. Senki nem keresi (és senki nem is fogja). Mit gondoltok, joggal van bűntudatom vagy ezt már csak belemagyarázom? Mindig is nagyon távol állt tőlem a lopás, s tudom, hogy el kellett volna kérnem... Szerintetek az elég, ha holnap reggel visszaadom a tanárnőnek?


17/L


2012. ápr. 24. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ha visszaadod kiröhög. CSak belemagyarázod, az ilyen szalagokat úgyis kidobják nem ártottál vele senkinek.
2012. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Bele ne haljál ebbe a fene nagy bűntudatba.
2012. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Add vissza, de készülj fel rá, hogy furcsán fog nézni a tanárnő. Ez nem a halálos bűn kategória, így nem kell meggyónnod.
2012. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Meggyónnod nem kell,de el kellett volna kérned,mert ez valóban lopás. Még ha nagyon kicsi is az értéke.
2012. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bőven elég, hogy már megbántad. Fogadd meg, hogy máskor nem teszel ilyet, és felejtsd el az egészet! (Ne szólj se a tanárnőnek, se a papnak!)
2012. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Rákérdezhetsz úgy is a tanárnőnél - sokkal kevésbé ciki, hogy "Bocsánat, hogy nem szóltam, ugye nem baj, hogy ezt a kis darabot, ami maradt, a hajamba tettem? Visszaadom, ha szükség van még rá."

Nagyon jó, hogy ilyen szépen működik a lelkiismereted, ez remélhetőleg megóv nagyobb bűnöktől. Meggyónhatod, nem csak a súlyos bűnt lehet, persze nem kötelező, de az Istennel való kapcsolatodnak mindenképp jót tesz, és fel is szabadít. De ezért nem kell most gyónni rohannod, elég lesz a következőnél. Én is olyan kis dinka dolgokat is meg szoktam gyónni, még sosem nevetett ki a pap.

2012. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűntudatod van tőle, akkor legtisztább ha meggyónod. Neked is jobb lesz. De nem az érték számítt, hanem a tett. A szalagot meg holnap kérd el "hivatalosan".
2012. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mustafa33 ***** válasza:
100%
Azért ez jó, hogy felmerül ilyen kérdés. A szociban ez nem történt volna meg. No nem a lopás, hanem a kérdés. Akkor azt tartották: aki nem lop, a családját lopja meg.
2012. ápr. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

@ mustafa:


Meg azt is, hogy az államtól lopni nem bűn. Szét is lopkodta az állami vagyonokat a politikusoktól kezdve a segédmunkásig mindenki, tisztelet a kivételnek.


Kérdező: Szerintem is rendezd le utólag, ahogy itt már írták fentebb. Remélhetőleg a tanárnő értékelni fogja a becsületességedet, az őszinteségedet.

Nekem volt már néhány alkalom, amikor nagy szemeket meresztett rám a pénztáros egy-egy boltban, mert szóltam, ha többet adott vissza, mint kellett volna, vagy visszamentem az utcáról, mert ott vettem észre, hogy a kezemben tartott árucikket nem ütötte be a gépbe. Egyszer pedig a gyermekem talált egy kétezrest az utcán; felhívtam a rendőrséget, hogy mi a teendő ilyenkor. A hölgy úgy tájékoztatott, hogy mivel ez kis érték, továbbá semmi nyoma a tulajdonosnak (nem volt a környéken igazolvány vagy ilyesmi, amiből ki lehetett volna deríteni a kilétét), megtarthatjuk. Plusz kifejezte azt a meglepetését is, hogy vannak még becsületes emberek, akik ilyen ügy miatt telefonálnak... És nem nézett hülyének. Legalábbis nem mondta. ;)

2012. ápr. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 mustafa33 ***** válasza:
100%

Shalom uvracha.

Off. Szlovákiában egy napilap felmérő kísérlete úgy sült el, hogy 5 külnböző helyen leadott pénztárcából (kb. 10€ tartalommal és ismertetőjelekkel) 4 eltűnt a rendőrségeken. Csehroszágban ugyan ez, 10 ből 8 tűnt el rendőrkézen.

2012. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!