Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Európábam mennyire népszerű...

Európábam mennyire népszerű az iszlám? Sok az olyan muszlim, aki nem bevándorló, hanem helyi aki áttért? Te gondolkoztál már rajta, hogy muszlim leszel?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 27. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ismerek egy muszlim családot de ők nagyon nem vallásosak , a férfinek csak 1 felesége van , nem járnak lepedőben és a nő is normálisan öltözködik.Úgy tudom hogy Perzsiából jöttek.

Nem én nem lennék ilyen vallású.Egy vallás korlátozza az embert és megváltoztatja.És befásulttá , elvakult fanatikussá teheti.

2012. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem túl népszerű, nagyon ritka az, hogy valaki áttér. Általában akkor fordul ez elő, ha valaki muszlim családba házasodik. A muszlimok Európa rákfenéi, beilleszkedésre képtelen banda, agresszívak, és próbálják a saját világlátásukat ráeröltetni mindenkire.
2012. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Európábam mennyire népszerű az iszlám?"

Európa 10%-a követi az iszlám vallást. Van ahol sokan például Albánia, Koszovó és Azerbajdzsán; és van ahol kevesebben, például Kelet-Európa. Nyugat-Európában kb. 10% az arányuk. Mellesleg koránt sem egységes a helyzet, például Albánia és Azerbajdzsán nagyon lazán veszi az Iszlámot, sőt Azerbajdzsán a világ legvallástalanabb nemzetei között van számon tartva - a lakosság 53%-a válaszolta azt, hogy az életében alig vagy semennyire nem foglal el fontos helyet a vallás. Az albánoknál dettó ugyanez van. Ezzel szemben a szerbiai Szandzsákban a legkeményebb fundamentalista muszlimok vannak, annak ellenére, hogy az ország népességének 2-3%-át teszik ki. Ez még a délszláv háborúk idején toborzott szaúdi fanatikusok behívásának következménye.


"Sok az olyan muszlim, aki nem bevándorló, hanem helyi aki áttért?"

Nem.


"Te gondolkoztál már rajta, hogy muszlim leszel?"

Nem.

2012. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első: a muszlimok nem járnak lepedőben. Kérdező, nézz szét, google a barátod. Jóhogy azt nem írod hogy jelentkezzen az aki muszlim.
2012. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Én ismerek olyat, aki nem házasság miatt tért át, hanem elvből. De ez tényleg ritka. Én sosem térnék át, az egyetlen vallás amit nem bírok.
2012. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

# 1/5

még szerencse hogy nem vagy elvakult, ezért nem lepedőben hanem madzagokban jársz...

sosem értettem, ha valaki annyira idióta, hogy alapvető dolgokat nem tud egy témáról, akkor minek okoskodik bele?


egyébként a fenti példákból is látszik, nagyon nem népszerű, igaz egy nehéz gazdasági helyzetben kiéleződnek a kulturális különbségek, de mostanában a xenofóbia szerintem kezd rekordot dönteni. kezdődik például a nyugateurópai muszlimgyűlölettel, meg úgy általában a világban jelenlevő iszlamofóbiával, amit többek közt hataloméhes amerikai politikusok bábmédiájának köszönhetünk, antiszemitizmussal, európa újból vissza fog süllyedni a népirtások korába, ha nem stabilizálódik a helyzet.


általában viszont az iszlám az egyik leggyorsabban terjedő vallás, gyakorlatilag most divat

2012. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Egyetértek azzal, amit az a kommentelő írt, aki azt írta, hogy a kérdező használja a Google-t, nézzen körül az Interneten.

A kérdés első részének nem túl sok értelmét látom, mivel az emberek többsége nem tudhatja, hogy egy vallás mennyire népszerű, vagy mennyire az, mert az emberek általában a saját környezetükben lévő emberekről tudják, hogy körükben melyik vallás népszerű, meg azon is múlik, hogy az ember kikkel barátkozik.

Az meg hogy gondolkodott-e valaki azon, hogy muszlim lesz, vagy bármely vallás felvételén gondolkodott-e valaki, az nagyon is személyes kérdés, és nem biztos, hogy mindenki szívesen ír erről egy nyilvános oldalon, még akkor is, ha anonim oldalról van szó.

Kérdező, ha írsz privit, én nagyon szívesen írok neked személyes dolgokról, de itt az oldalon nem írnám le a gondolatmenetemet.

Az is felmerült bennem, hogy ez a kérdés számodra miért fontos: csupán filozofálgatás miatt, vagy valami személyes oka van annak, hogy téged foglalkoztat ez a kérdés.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!