Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A háromsághívők imádkoznak a...

A háromsághívők imádkoznak a Szent Szellemhez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem imádkozok a Szent Lélekhez, mivel nem buzdít arra a Biblia hogy imádkozzunk hozzá.
2012. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de véleményem szerint arra sem buzdít, hogy Krisztushoz imádkozzunk. Persze tévedhetek. Vagy kijelenti esetleg Krisztus maga vagy például Pál, hogy Krisztushoz imádkozzunk?
2012. ápr. 27. 20:16
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Mi, elvetemült háromsághívők (hogyhogy még nem tiltottak be bennünket?) az Atyához szoktunk imádkozni Jézus nevében. Igen, szoktuk kérni a Szent Szellemet, hogy töltsön be és vezessen miden nap, ha már egyszer az Ő temploma vagyunk. És szoktunk beszélgetni Jézussal is.
2012. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és még annyit, hogy:

"Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van,a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik A MI URUNK, JÉZUS KRISZTUS NEVÉT segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken" (1Kor 1, 2)


Nocsak, nocsak, meglepi? A keresztények, elhívott szentek általában Jézus nevét hívják segítségül. Ajánlom elolvasásra az apostoli levelek első fejezeteit, nagyon tanulságosak azzal kapcsolatban, hogy miben és hogyan is hittek az első keresztények.

Itt van még egy:

"Pál, Jézus Krisztus apostola Isten akaratjából, az Efézusban levő és KRISZTUS JÉZUSBAN HÍVŐ szenteknek..." (Ef 1,1)


Tényleg, Pál apostolt még nem közösítették ki a tanúk?

2012. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#3-as!


Én nem kárhoztattalak, csak egy kérdést tettem fel.


#4-es!


Krisztus nevében nem azt jelenti, hogy Krisztushoz imádkozva.

"Mester, láttunk valakit, a ki a te nevedben ördögöket űz; és eltiltók őt, mivelhogy téged nem követ mi velünk."


Itt Krisztus emberként, szolgai formában volt jelen, nem imádkozott hozzá senki.


Krisztus Jézusban hívő emberek nem azok, akik Krisztushoz imádkoznak. Krisztus a megváltó. Akik ebben hisznek, hogy az Atya egyszülötte a megváltó Jézus Krisztus.

2012. ápr. 27. 21:34
 6/24 A kérdező kommentje:
#4-es még valamit. Nem vagyok tanú.
2012. ápr. 27. 21:34
 7/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az első válaszoló vagyok. Már bocsáss meg 20:57-es válaszoló de nem értem, mire véljem ezt a letámadást. A kérdező normálisan feltett egy kérdést, miért kell ilyen ingerülten és durván válaszolni, ráadásul kiabálva. Mert ugye köztudott, hogy a nagybetűvel írás az internetes csevegés világában ordibálást jelent. Az ilyen irónikus viselkedés egy laikus számára inkább elrettentő, ahelyett hogy közelebb vinné Istenhez.


(nem vagyok én sem Tanú...)

2012. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
letámadás? szarkazmus. legföljebb. Bocsánat, de előtte épp tanúkkal beszélgettem, talán elragadtattam magam. De a válasz ott van: Istenhez, Jézus nevében.
2012. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a békességre igyekvést "első".:)


Hallottam már olyan okosságot, hogy a kiabáló embernek soha nincs igaza. Egyrészt valószínű azért is igaz, mert az igazát nem érvekkel, hanem agresszióval próbálja sulykolni, másrészt a nyugodt hangvétellel, érvekkel jobban meg lehet győzni másokat, míg egy ordibáló emberrel nem szívesen beszélgetek én sem.


Csak mellékesnek szántam, bocsi...

2012. ápr. 27. 22:13
 10/24 A kérdező kommentje:

22:13!


Én is bocsánat, közbe jött a válaszod, mialatt írtam. Szerintem felejtsük el ezt a kis zökkenőt.

2012. ápr. 27. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!