Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha két egyenlő értékű katona...

Ha két egyenlő értékű katona van eegymás ellen egy háborúban és mindkettő anyja egyformán vallásos, ugyanannyit imádkoznak gyermekeikért, akkor melyiküknek segít az isten?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 23:02
1 2 3
 1/27 Theorba ***** válasza:

Isten büntetése a vallás.


(Pl. Jugoszlávia, stb,stb)


Ja! :

És még Istent is büntetjük vele...

2012. febr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Jugoszlávia hogy erted?
2012. febr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Theorba ***** válasza:

A szerb, montenegrói és horváth nemzeteket pl. semmi sem különbözteti meg egymástól, kizárólag a vallásuk.

Nyelvük, gondolkodásuk ugyanaz.

Ezt tette velük a vallás.

És Isten is jól megbüntették tettükkel.

2012. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Theorba ***** válasza:

Kimaradt egy t betű:

És Istent is jól megbüntették etc.

2012. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem így működik.Istent nem lehet ilyen módon befolyásolni.Isten nem piros pontokat osztogat,hogy "na ez többet imádkozott,meg buzgóbban,ennek segítek,a másik nem érdekel"és még csak nem is szimpátia alapján segít,vagy nem segít.Mi alapján döntene Isten?

A hit a lényeg.Ha az anyák bíznak,hisznek,remélnek,és a lelkül mélyén tudják,hogy minden rendben lesz,akkor ilyen téren megtesznek mindent,amit tudnak.

Aztán lesz,ami lesz.Az élet ilyen,senki sem tudja megerőszakolni.lehet,hogy az egyik katona elesik,a másik nem,lehet,hogy mindketten meghalnak,lehet,hogy egyikük sem.

2012. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
A lényeg hogy mind a ketten tartsák be azt a parancsot hogy "ne ölj" és akkor nem lesz baj.
2012. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"A szerb, montenegrói és horváth nemzeteket pl. semmi sem különbözteti meg egymástól, kizárólag a vallásuk."


Meg a történelmük, meg a hagyományaik, meg a kultúrájuk.

Más tényleg nem.

2012. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Lehet imádkozni konkrét dolgokért, de nem érdemes! Mert Isten már eleve tudja, hogy fog megoldani egy problémát, és nem feltétlenül úgy, ahogy mi azt elképzeljük.

Tehát ha nincs egy vasam sem, akkor nem azért kell imádkozni, hogy nyerjek a lottón, hanem azért, hogy legyen annyi pénzem, amennyire szükségem van. És akkor lesz...

(Múltkoriban hónap végére teljesen elfogyott a pénzem, egy vasam sem volt, tényleg! Imádkoztam. Másnap jött a postás, és hozott 40 ezer Ft-ot - tavaly túlfizetésünk volt az egyik közműnél, azt küldték vissza. Nem mondom, hogy ez csoda, hiszen ez a pénz ugye járt, csak éppen a lehető legjobbkor jött...)

Azért írom le, mert sokszor látom, hogy a nem hívők nem értik, hogyan szokott Isten segíteni, azt gondolják, hogy konkrét dolgokat kérünk, és az teljesül. Ez nem így van! Én szinte soha nem kérek konkrét dolgokat, csak segítséget bizonyos kérdésekben, mert tudom, hogy Isten sokkal jobban tudja, mire van szükségem, mint én!

2012. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%

Anyám borogass! Tehát ezek szerint amelyik anyja nem vallásos és nem imádkoznak érte az már nem is egyenlő értékű ember. Én már komolyan mondom félek szóbállni az emberekkel az utcán, nem hiszem el, hogy a 21. században is még mindig az alapján döntenek egyesek életről halálról, hogy milyen a vallása, származása. Csak, hogy tudjátok 3- végtelen millió évvel ezelőtt a Föld ugyanígy itt araszolgatott a Nap körül és nem volt se vallás, se istenek. És mégis minden a helyén volt. Minden az egyéneken és a véletleneken múlott. Ahogy ma is! Ideje lenne felébredni az álomvilágból és tenni is valamit a jobb életért, nem várni a sültgalambot és imádkozni a templomokban mert SEMMI nem fog így változni (a bizonyíték az elmúlt 1000 év).

És természetesen az a katona fog győzni aki az adott pillanatban szerencsésen cselekszik. Ennyi! Jöhet a lepontozók gyülekezete!

2012. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nekem is az a véleményem, hogy "isten" nincs.Ami alatt persze a keresztények istene értendő.Csak kíváncsi vagyok a magyarság jelenkori vélekedésére.

Úgy gondolom hogy az a pár tízezer év vígan eltelt nélküle.Aztán amikor az eszetlen túlszaporodás miatt kellene ölni,egyszercsak megjelenik és megtiltja.Persze a paráználkodást is,meg mindent amit sűrün lakott területen muszály szabályozni.Az akkori gondolkodók kitalálták slussz -passz.

Az irányítás eszközén és azon kívül ,hogy gyilkolni lehet a nevében ha a szükség úgy hozza, semmit nem látok benne.

Nem szeretném ezzel leszólni vagy megbántani a hívőket .Van akit kell írányítani,segíteni ,gyámolítani és van aki magától is tudja hogyan kell viselkedni.Köszünöm Mindenkinek.

Kedves privát üzenőmnek is.

2012. febr. 22. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!