Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben? Honnan...

Ti hisztek Istenben? Honnan tudjuk mi emberek hogy Ádám és Éva volt az első 2-ember? Akkor hogy lettek feketék, cigányok, kínaiak és még sorolhatnám. Hol van a meny?

Figyelt kérdés

Ti hisztek Istenben? Honnan tudjuk mi emberek hogy Ádám és Éva volt az első 2-ember? Akkor hogy lettek feketék, cigányok, kínaiak és még sorolhatnám. Hol van a meny? Mert a felhők fölött biztos nem mert a repülőgépek akkor már rég felfedezték volna, nem? Az univerzumban? Biztos nem mert nem találtunk más életet a földön . Nem értem . Szerintetek?

Csak normális válaszokat !


2012. máj. 2. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Remélem nem vagy 10 évnél idősebb... Ugye nem? Keress rá google-n, hogy evolúció.
2012. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Részemről ez a kérdés nyitott. Nem hiszek Istenben, de abban sem hiszek, hogy nem létezik.

Ha van Mennyország, akkor valószínűleg nem fizikai hely, hanem egy tudatállapot - kérdezhetném, hogy az álmok világát merre kellene keresni - nyilván semerre, mert az is egyfajta tudatállapot.

2012. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Feketékre a magyarázat:

[link]

2012. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
B@szdki... *facepalm*
2012. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó kérdés!

Végre valaki megkérdezi. Ez az amire az egyház sem gondolt, és nem tudja megmagyarázni. Csak akkor tudná ha a saját elképzelésébe beleillesztené az evolúciót és egyéb tényeket...

Igazából a Biblia szerintem egy gyönyörű szép mese, egy ókori remekmű, minden irodalom és sok vallás alapköve(főleg az Ószövetség).

A "tényeket" amiket a Biblia leír nem kell feltétlenül komolyan venni,elhinni. Azok a történetek csak (részben) tükrözik az akkori emberek tudását, gondolkodását a világról, erkölcsről stb.

2012. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

"Ti hisztek Istenben?"


Én igen de a többiek közül sajnos sokan nem :)


"Honnan tudjuk mi emberek hogy Ádám és Éva volt az első 2-ember?"


Onnan hogy le van írva a Bibliában, amiről pedig tudjuk hogy Isten kinyilatkoztatása az embereknek.


"Akkor hogy lettek feketék, cigányok, kínaiak és még sorolhatnám."


Én az evolúcióban nem hiszek, de az emberekkel valóban valami hasonló történt, az évek során a génkészlet megváltozott és ez lett az eredmény.


"Hol van a meny?"


Az hogy mi hol van az csak itt a földön fontos. A mennyben az idő és a tér már nem fog számítani. Ha Istennek úgy tetszik akkor akár sok új világot is tud teremteni az üdvözültek kedvéért.

De jelenleg Isten és a menny el van rejtve. Ez azért is szükséges mert az eredendő bűn miatt az emberek már nem bírják elviselni Isten mennyei jelenlétét. Olvasd el a Bibliát ott ez le van írva a teremtéstörténetben.


"Mert a felhők fölött biztos nem mert a repülőgépek akkor már rég felfedezték volna, nem?"


Isten mindenható, ha úgy akarja akkor a legszuperebb repülővel se találják meg soha az emberek a mennyet.


"Az univerzumban? Biztos nem mert nem találtunk más életet a földön ."


Azért tegyük hozzá hogy az emberiség által feltérképezett rész a világmindenség egészéhez képest szinte semmi. De a Földön kívül máshol nincs élet.

Az a sok élettelen csillag és bolygó csak azért van hogy ráébressze az embert hogy milyen jelentéktelen kis pont ő maga a világban.


Nézd meg ezt:

[link]

2012. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Hiszek Istenben. Azt nem tudom a szo szoros ertelmeben, hogy adam es ega volt az elso ember, de elhiszem Istennek. A Menny pedig nem dizikai valosag, nem lathato, muszerekkel nem mutathato ki.
2012. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Onnan hogy le van írva a Bibliában, amiről pedig tudjuk hogy Isten kinyilatkoztatása az embereknek"


Azért az a "tudjuk" valójában csak "hisszük",bevallhatnátok már végre.

2012. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek abban, amit leír a Biblia, mert valóságos dolgokról ír.

A kérdésed természetesen megválaszolható, és semmi köze az evolúcióhoz. Én, mint hívő ember, elhiszem, hogy van természetes kiválasztódás. De nem hiszem el, hogy a fajok átalakulnának egyikből a másikba. Kutyából is van ezerféle, mégis mind egy fajhoz tartoznak, mindegyik kutya. Egy 5 éves gyerek sem keverne össze egy kutyát egy macskával, pedig nyilvánvalóan nem ismerheti az összes kutyafajtát.

Tehát, a fehér, a fekete, sárga, stb. rasszok ugyanahhoz a fajhoz tartoznak. Nem is értem, hogy miért égeti magát valaki azzal, hogy egy ennyire- tudományos értelemben is!- egyértelmű kérdésbe belekeveri az evolúciót.


A menny és a pokol valóságos, létező hely. De nem fizikai hely, hanem szellemi valóság. Ez látszólagos ellentmondás sokak szemében. De gondold végig: egy vaknak hogyan meséled el a színeket? Attól, hogy nem látja, még nem valóságos? A szellemvilág láthatatlan, de valóságos. Megtapasztalható, de nem szellem látható. Isten ugyanilyen valóságos, és Jézus Krisztus is. Az apostolok és az első tanítványok a saját szemeikkel láthatták, de mi látjuk. Mégis tudom, hogy él, mert tapasztalom azt a munkát, amit az életemben elvégez.

Ha megkérdezel egy hívőt, hogyan kezdett el hinni, nem fogja tudni megmondani. De meg tudja mondani világosan, hogy mikor kezdett el hinni. Az életnek egy új dimenziója nyílt meg a számára, egy olyan valóság, amit addig lehet, hogy el sem hitt. Istennel pedig lehet valóságosan találkozni, de ehhez nem kell látni. Van, aki látta Jézust, vagy álmában megjelent neki. Mások a "bőrükön" érezték Isten valóságát. Én magam azt éltem át, mintha leesett volna a szememről egy kötés, ami addig nem engedte, hogy lássak. Rögtön értettem, hogy Isten gyermeke vagyok és óriási békesség töltött be. Az addigi üresség helyett annyira megtelt a szívem ettől az élménytől, hogy hetekig a föld felett jártam. Addig bűntudatom volt sok mindenért, amitől nem tudtam szabadulni, de mintha egy hurrikán kifújta volna az életemből, könnyűnek éreztem a szívemet.


Azóta is sokak életében láttam már Istennek a munkáját. Többek fizikailag is majd összeestek - bár ez ritka. Maga az újjászületés- a Biblia így hívja- eltérő élményt ad, az eredmény viszont minden esetben látható! Ismerek olyan cigány asszonyt, aki részegeskedett, cigizett és volt több abortusza is. Összetört asszony volt. A Jézussal való találkozása óta nem iszik, nem dohányzik, és boldog, békés. Dolgozik, rendesen bejelentett állása van. Bár lehet, hogy sokak szerint ez nem létezik, mégiscsak az eredmény bizonyítja, hogy Istennel találkozott és ez megváltoztatta!


Nekem, hívőnek, aki tudja, hogy Isten él, nem esik nehezemre elfogadni a mennyet és poklot. Hiszen tudom, hogy ezek éppolyan valóságosak, mint a tapasztalataim. Bár nem szemmel láthatóak.

2012. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Igen, hiszek Istenben. Ádám és Éva története jelképes az egész emberiség által elkövetett bűnről szól. Sok keresztény elfogadja az evolúciót, a pápa is, de nem csak katolikusok, hanem a keresztény tudósok is. De mi ezt intelligens tervezésnek hívjuk.


A menny nem hely hanem lelki állapot, ahogyan a pokol is az. A test nélkül való léleknek nincs szüksége fizikai helyre. Sem Isten, sem a menny nem a felhők fölött van, hanem itt van bennünk, vagy nincs bennünk, attól függően, hogy megnyitjuk-e magunkat neki vagy sem.

2012. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!