Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Európában, ma keresztényüldözé...

Európában, ma keresztényüldözés folyik?

Figyelt kérdés

Persze, nem az ókori üldöztetést érem ez alatt, hanem…

… Például a kereszténység hirdeti (felekezetileg kissé másként, de egységesen) a szexuális önkorlátozás eszmélyét. Ehez képest mi a média és az információ áramlás bemutatta alapelv? A szabatosság, az egyélyszakák istenítése, stb.

Vagy: a hírek azonnal felkapják minden pedofil, meleg, sorozatgyilkos pap, lelkész sztoriját. De a 3.on lakó uriember csak akkor kerül a hírekbe, ha meg is öli az egyik általa használt gyermeket.

Hogy pontosabb legyek: miért csak az ilyen eseteknek van hírértéke, és miért nincs annak, ha teszemazt egy keresztény lovagrend hospisházat épít, vagy egy keresztény szervezet segít egy falu öregjeinek, vagy csak a falunak,stb.


…Vagy itt a GyKn kapásból lehüly€zik, és lepontozzák azokat, akik a hagyományos keresztényi elveket vallják, és keresztény fiatalokba próbálják beleoltogatni, hogy csak a kereszténység ellenes élet az igazi teljes élet!



2012. máj. 4. 23:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudok erre a kérdésre válaszolni, sajnos.

De megértem a problémád. Arra vagy kiváncsi, hogy miért torz a világ és a rendszer...Mert valakinek ez így jó, vagy mert ennyire tellett az embereknek.

2012. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Miért utálják a keresztényket?

Szerintem:

1. Valami nagy kedvencük keresztény ellenes. Pl sztár vagy professzor (akit valami sérelem ért).

2. Családban volt egy kereszténynek tűnő fazon, aki undort keltett az emberkében valami hamis profétálással vagy akár egy félreértett igével.

3. Vannak emberek, akik nem hisznek Istenben és nem tudják elviselni, ha más nem úgy cselekszik, mint ők. Vagy valami téveszméjük van. (egyik családtagom pl állandóan gyilkolásra akar rávenni)

4. Az iskolában csak azt tanítják, amit az akkori egyház tett. Tehát a rossz dolgokat. A keresztényeket, meg buta tuskónak állítják be. Sokszor pedig jön mellé valami debil vallásos film, ami azt mutatja, hogy x vallásban milyen debilek lesznek az emberek. S jön az általánosítás.

5. Valakinek ez politikai érdeke, valaki ebből profitál.

6. Ismered a troll szót?:)


Szóval szerintem az a gond, hogy nem tudják, hogy mit utálnak. Nem ismerték meg, vagy valaki miatt félreismerték a kereszténységet.


Jó, tegyük fel, hogy valakinek nem tetszik. Tegyük fel, valaki csak a tudományban és a számokban hisz. Láttam én már rengeteg ilyen értelmes, intelligens embert, akik nem provokáltak senkit.


Nem tudom, hogy miért kell egymást bántani....

2012. máj. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Viszont a keresztények sem tökéletesek. Ők is csinálnak rossz dolgokat és kvöetnek el bűnt.


A médiáról annyit, hogy nem csodálkozom a keresztény fikázáson.

Ha a VV -t így feltudták kapni....Ebből élnek.

2012. máj. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

A kritikus gondolkodás távolról sem üldözés.

Bizonyos nézetek felett eljárt az idő. Ezek a nézetek nem a jézusi tanításokból erednek, hanem pusztán hatalmi és mentális kontroll céllal lettek kitalálva az évszázadok során. Idővel az emberek ráláttak a manipulatív szándékra, és kitörtek a lelki elnyomásból. Érdekes módon a kereszténység az egyetlen életöröm-ellenes világvallás. A hívek búvalbélelt arccal járnak templomba, ahol nevetni se szabad. Jézus nem ezt akarta, az biztos.

A rossz hírek az élet minden területén előnyt élveznek a híradásokban. Ez nem specifikusan keresztény-ellenes dolog.. Ha pedig bűnöket követnek az egyházi berkeken belül, akkor ki kell derülnie. De ha ki is derül, az többnyire következmények nélkül marad. Az egyházon belül több évtizede ismert tény volt az, amit a sajtó aztán felkapott. A mindenkori pápa tudott róla, mégse hullottak fejek, idézőjelben. Tehát az egyház képmutató is, a legfelsőbb szinteken. Ha valaki erre rávilágít, akkor az keresztény-ellenes? Ugyan már.

Tehát nem kell egyenlőségjelet tenni az egyház és a hívők közé. TE aki olvasod, egy jó szándékú ember vagy. ahogy a papod is, és a többi hívő. Akik kritizálják az egyházat, azok nem ellened beszélnek, hanem próbálnak gondolkodásra serkenteni téged. Ezt nem kéne rossz néven venned.


Üdvözlettel: egy nem ateista

2012. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
miért miért. a gonosz dolgozik. és alapos munkát végez
2012. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem sem folyik keresztény üldözés,

de van egy-két dolog,ami kiveri a biztosítékot a nem hívők körében!


Miért hír egy bűnös pap?Mer azokat az értékeket szennyezi be amikről prédikál,amiket megvédeni volna a tiszte!

Nagyjából olyan ez mintha az őrangyalod mindent megtenne,hogy eltegyen láb alól.


Saját szememmel láttam olyan templomot, ahol ki volt téve az esketés,keresztelő stb szabott árai- a bibliában nem ez van!


A magas rangú egyházi méltóságok gazdagsága - a bibliában nem ez áll!


Az egyre inkább elterjedő kötelező hittan óra- ez sem így szerepel a bibliában!


Sok hívő annyira sem ismeri a bibliát mint én,aki nem vagyok hívő.

És akkor még Isten "gondoskodásáról" nem is beszéltünk,de teológiai vitát nem akarok itt elkezdeni.

Végül egy mondat egy filmből,amit nagyon igaznak érzek:

Ridick:

"-Nekem ne lenne hitem?.....igen is van hitem,hiszek magamban! És, ha nem lenne igazam /még is van Isten/és még is találkoznék vele, hát bizony én jól s-be billentem"

2012. máj. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%

"a kereszténység az egyetlen életöröm-ellenes vallás"

Ez csak bizonyos keresztény felekezetekre igaz, de pl. a Bibliában leírt kereszténységre nem (bár ha az életöröm a bulizást, igyuklemagunkatasárgaföldig jelenséget, egyéjszakás kalandokat, stb. jelenti nálad, akkor igazad van). De alapvetően nem az öröm, az élet ellen van, sőt nagyon sokszor megtalálod a Bibliában, hogy örvendezzenek a hívek.


Egyébként nekem nagy bajom, hogy ha valaki kimondja/leírja a keresztény szót, mindenki azt írja, amit a katolikusokban rossznak talál, de a katolikus szó helyett a keresztényt használja. Pedig annyi más felekezet van, akiknek a hitvallása/szokásai nem azonosak az övékkel.

2012. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Igen, bizonyos (szellemi) értelemben véve keresztényüldözés folyik; de nem csak Európában, hanem az egész világon. Ez főleg a korszellem, a New Age hatása: mindegy, milyen a vallásod, hited, csak keresztény ne legyél; ha mégis valamelyik keresztény felekezethez tartozol, akkor legalább ne vedd komolyan, csak olyan lötyögősen, stb.

[Konkrét fizikai üldözés is van számos helyen, jellemzően a fundamentalista iszlám országokban, Kínában, Észak-Koreában.]


A kivitelezés módjára pedig nagyon jó a 2. válaszoló listája; a pontok egy része nem szándékos ellenségeskedést okoz, de mégis van hatása.


A keresztény = katolikus csúsztatás engem is nagyon szokott zavarni. Bocs, kérdező, tudom, hogy katolikus vagy, de gondolom, megérted, hogy a protestánsok nem igazán díjazzák, ha a kívülállók nem tesznek különbséget. Megjegyzem, ez mindenképp az ő hiányosságuk, hiszen a reformáció iskolai tananyag (történelemből).


A tudáshiányt pótolni lehet pl. a Wikiről:

[link]


És egy kis statisztika: A világ lakosságának kb. egyharmada keresztény, a következők szerint (2009-es adatok):

"Christian 33.35% (of which Roman Catholic 16.83%, Protestant 6.08%, Orthodox 4.03%, Anglican 1.26%)"

Forrás:

[link]


További infók pl. itt:


[link]


Lehet böngészgetni is az oldalon, nagyon érdekes olvasnivalók vannak a témában. Engem például nagyon meglepett, hogy a világ lakosságának nem egészen 3 %-a teljesen ateista. Pedig mindig azt mondják, hogy ők vannak többen. :DDD


Megjegyzés: A honlap a keresztényekhez sorol olyan csoportokat is, melyeket – bizonyos tanításaik miatt – az Egyházak Világtanácsa nem ismer el kereszténynek (Jehova Tanúi, Mormonok); ezek inkább csak keresztény jellegűnek mondhatók.


A felsoroltak egyébként más területeken is így működnek: a hírek döntő többsége negatív (bűncselekmények, balesetek, katasztrófák, botrányok), mert - sajnos - az emberek nagy részének erre van igénye (meg a VV-re, BB-re, a különböző délutáni vagy koraesti botrányshow-kra). Tényleg kevesebb a pozitív hír, és az igazi értékeket átadó műsorok; és utóbbiakat nem sokan nézik.


DE: Semmiképpen nem védem a bűnösöket, felekezettől függetlenül sem. Aki ilyesmit követett el, az feleljen érte, akár vallásos, akár nem, akár katolikus, akár protestáns.


Az "életöröm-ellenes vallás" minősítés pedig nagyon nem igaz, legalábbis úgy általánosságban. Protestáns közösségekben jó hangulat szokott lenni, vidám emberekkel, modern zenékkel; de sokan ezt a gyakorlatot is támadják (konzervatív keresztények és ateisták is), pedig teljesen biblikus.


Üdv. :)

2012. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

[link]


"önkorlátozás eszmélyét"


Úgy érted eszméjét?

Megjegyzem az önkorlátozás, ami inkább önmegtartóztatás, nem eszme.


"Ehez képest mi a média és az információ áramlás bemutatta alapelv?"


Úgy érted ehhez képest?


"A szabatosság, az egyélyszakák istenítése, stb."


Úgy érted szabadosság és egy éjszakák?


"Vagy: a hírek azonnal felkapják minden pedofil, meleg, sorozatgyilkos pap, lelkész sztoriját."


Mondjuk mert az ő ügyüket a szervezet szintjén próbálják eltusolni és a papnak/lelkésznek erkölcsi példával kellene szolgálnia. Egy papban/lelkészben az emberek megbíznak, rájuk bízzák a gyerekeiket.

[link]


"De a 3.on lakó uriember csak akkor kerül a hírekbe, ha meg is öli az egyik általa használt gyermeket."


Úgy érted a 3.-on lakó úriember?

Ő is a hírekbe kerül, ha kiderül róla, hogy gyerekeket molesztál, de nem hiszem, hogy hozzá egy fél falu hordaná a gyerkőcöket, hogy morális alapot adjon nekik.


"Hogy pontosabb legyek: miért csak az ilyen eseteknek van hírértéke, és miért nincs annak, ha teszemazt egy keresztény lovagrend hospisházat épít, vagy egy keresztény szervezet segít egy falu öregjeinek, vagy csak a falunak,stb."


Mármint "teszem azt"?

Nem tudom miért lep meg, a rossz hír a hír, az hozza meg a nézettséget. Ez még nem keresztényüldözés, minden téren így van. A tanárok közül is csak az kerül a hírekbe, aki veri vagy molesztálja a gyerekeket, aki jól végzi a munkáját, az nem.


"…Vagy itt a GyKn kapásból lehüly€zik, és lepontozzák azokat, akik a hagyományos keresztényi elveket vallják"


Mindenkit lepontoznak, akár teljesen indokolatlanul. Engem különösen szeretnek lepontozni, pedig legtöbbször okot sem adok rá, és pont nem a standard keresztény értékeket képviselem.


Sokkal hitelesebb lenne a felháborodásod, ha nem hibáztál volna bele majd minden mondatba.

Egyébként egyet értek a #4-essel.

2012. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 rajcziz ***** válasza:

"egyet értek"

Mármint "egyetértesz"? :)


A kereszténységet nem ülödzik. Az európai kultúrára még mindig a kereszténység van a legnagyobb hatással, az európai átlagember eszmerendszere megegyezik a keresztény eszmékkel (az már más kérdés, hogy követi-e őket).

Az, hogy a média látszólag ennél teljesen ellentétes értékeket mutat be, teljesen más lapra tartozik. A médiában nem kapnak pozitív szerepet az intelligens emberek. Akkor most az intelligenciát is üldözik?


"egy keresztény lovagrend hospisházat épít, vagy egy keresztény szervezet segít egy falu öregjeinek, vagy csak a falunak"

Ez nemcsak a keresztényekkel van így. A média és a nézők nem vevők a jó dolgokra, azokról valahogy nem szívesen hallanak. Aztán meg panaszkodnak, hogy mennyi gonosz dolog van a világban...

2012. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!