Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Jézus Krisztus...

Mit gondoltok a Jézus Krisztus Szupersztár zenés filmről?

Figyelt kérdés

Nekem tetszik nagyon, mert jó zenék vannak benne. Természetesen nem csak emiatt. Elsőre egy kicsit furcsa volt az egész, de aztán megszerettem.

Úgy tudom két változata létezik a filmnek. Az egyik 1973 -ban, a másik pedig 2000 -ben jelent meg. Az utóbbit nem láttam, de már most sokkal jobbnak tartom a régebbi verziót. Ti mit gondoltok erről?


Itt van két videó (részlet):

1973:

http://www.youtube.com/watch?v=dDzxn66W3uM

2000:

http://www.youtube.com/watch?v=QOm_4ujmfhU



2012. máj. 6. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Mint zenei darab? Elismert zenedarab, rengetegen szeretik.


Mint evangelizáció? Érdekességnek és figyelemfelkeltésnek elvileg príma.


Mint teológiai mű, melyet a Bibliával összeegyeztetünk? Szörnyű! Sok momentuma, nem biblikus, már-már eretnek.

2012. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:
100%

Csupán egy film. Sokkal inkább a szórakoztatást tartalmazza, mint a Bibliai kinyilatkoztatást.

Igazságtartalma éppen ezért nem túl sok...

2012. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb. az egyetlen musical, amit képes vagyok végignézni, a Hair-en meg az Operaház fantomján kívül :)

Tényleg jó zenék vannak benne. A témaválasztása is jó, nem valami uncsi szerelmes sztori (Az operaház fantomja is csak azért tetszik, mert bejön a gótikus hangulata). A musical műfaja alapvetően az általában jellemző sekélyessége miatt nekem nem jön be. Ebbe azért már a téma is biztosít némi komolyságot, s bár azért még nem valami Hetedik pecsét szintű mélyenszántó emberiségdráma, azért jól meg van csinálva.

2012. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a Jézus, aki a filmben szerepel, bizonytalan és tétova ember, aki sokszor maga sem tudja, hogy mi a küldetése, mi végre van itt, el tudja-e végezni és el kell-e azt végeznie. "Próbálkoztam három évig" - makogja vézna hangon többször is a film Jézusa. És a Gecsemáné kertben ezt adja a szerző a Jézus-alak szájába: hadd tudjam meg, miért kell meghalnom és mi lesz a jutalmam? Aki egyszer is olvasta az evangéliumot, az tudja, hogy Jézus egészen pontosan tudta, mire vállalkozott. Ő pontosan tudta, hogy mi végre hagyta ott a mennyei dicsőséget, mi itt a feladata, el fogja azt végezni, és mi lesz annak a folytatása.

[link]

2012. máj. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes nézőpontu a film,némely sugallmazását csak akkor érteni meg ha nem bigott katolikus szemszögböl nézzük.


[link]

2014. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!