Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondoltatok már vallásalapításra?

Granulátum kérdése:

Gondoltatok már vallásalapításra?

Figyelt kérdés
Mármint hogy alapítsatok egyet, akár némi módosítással egy régit, akár egy teljesen újat.

2012. máj. 11. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen én elég sokszor szoktam vallásalapításon gondolkodni. Én egy teljesen új vallásban gondolkodom, csak az a baj, hogy igazán jó ötlet még nem jutott eszembe.
2012. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Már nem üzlet.
2012. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ateista egyház?
2012. máj. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ma még nem.
2012. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. máj. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Aham,ma fogom megalapítani az Orbánizmust, ki akar csatlakozni?
2012. máj. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 yuda ***** válasza:
100%

Keresztény közösségbe járok és aki által oda kerültem fiú, egyszer csak azt találta ki, hogy majd ő is működtet egy másik hasonló közösséget és érdekes páran követték is :D

Oké, persze azóta, ha jól tudom teljesen belesültek,de megpróbálta.

Két tanulságot vontam le ebből:

1. Ha valaki odaszánt, és valami renszer is van benne, mindig talál magának követőket.

2. Hamarosan összeomlanak az ilyen kezdeményezések.

2012. máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kösz, nem, nekem teljesen jól bevált az evangéliumi kereszténység. Gyülekezetplántálásban már vettem részt, de az nem számít újnak szerintem.


Üdv. :)

2012. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Naná. Egyébként nem vallás lenne, mert Istenről kevés szó esne benne. Maximum egy fantáziadús teremtéstörténetet írnék, és egy általam elképzelt univerzum képet (mint ahogy azt tette például Tolkien is) De ezt nem kényszeríteném rá senkire... mindenki higgyen olyan természetfeletti dolgokban amiben szeretne.


A hangsúlyt a földi dolgokra, útmutatásokra, közösség építésre fektetném. Az emberek tanuljanak meg újra önzetlenül együttműködni, ne tekintsék idegennek aki szembe jön az utcán. Legyen mindenki jó ismerőse a másiknak az első perctől, hogy meglátja. Ha közös értékrend és közös cél ott van mindenkibe, akkor nem kell tartani a másiktól. Olyan társadalmat építenék, ahol az emberek mosolyognak egymásra az utcán, és odafigyelnek egymásra. Sosem mennek el, ha valaki gondba van, mert annál nincs fontosabb dolguk. Vallási szertartásként maximum egy jó beszélgetést, vagy egy kis sportot javasolnék :P De egy finom ebéd is megteszi.

2012. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!