Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van olyan rész,...

A Bibliában van olyan rész, ami meghatározza, hogy viselhetünk-e szakállat, illetve, hogy lehet-e hosszú hajunk?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

3Móz 19,27 A ti hajatokat kerekdedre ne nyírjátok, a szakállad végét se csúfítsd el.


1Kor 11,14 Avagy maga a természet is nem arra tanít-é titeket, hogy ha a férfiú nagy hajat visel, csúfsága az néki?


Viselhetsz szakállat, de a hosszú haj az asszony ékszere, nem a férfié.

2012. máj. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Jehova tanúi szakálkérdése. Ha megfigyeljük a vallásuk alapítójának is volt szakálla. Nem értem, hogy ápolt szakáll miért probléma? Jézus a tanításaiban egy világ megmentő szeretetre alapozta tanításait, nem holmi szakáll kérdéssel untatta az embereket.
2012. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Utolsónak igaza van. Úgy nézel ki, ahogy szeretnél. Csak úgy ne öltözködj, hogy azzal másokat szándékosan provokálsz. Pl. ne legyél olyan pólóban, hogy írtsuki ki xyz nemzetet.
2012. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Talán leírhatnád a véleményedet, a válaszokkal kapcsolatban.

Szeretném megtudni, hogy ha én Jézus lelki tanítását szeretném követni, miért akadály az ápolt szakáll.

2012. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő én nem állítottam, hogy a biblia tiltja a szakáll viselését, csak megkérdeztem.
2012. júl. 10. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!