Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a keresztény isten egy gonosz?

Figyelt kérdés
hogy voltaképp nincs jó a világon, csak gonosz, és isten is az? mi van, ha gonosz?
2012. máj. 14. 13:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
Azon jobban meglepődnék, ha kiderülne, hogy egyáltalán van.
2012. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
sajnos létezik. erre volt egy módszerem. azt kértem, bizonyítsa be, hogy létezik, úgy, hogy másnap az egyik általam régen ismert személy keressen meg... se előjele, se kiszámítható esélye nem volt ennek... erre mit ad isten, másnap megkeresett. én ezt úgy értékelem, hogy van, kicsi az esélye a véletlennek. de ha létezik, akkor úgy tűnik, gonosz.
2012. máj. 14. 16:12
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, én hiszek Istenben, de ami veled történt az szerintem véletlen volt. Ez a "bizonyítsd be, hogy létezel" hozzáállás gyerekes, és nem hiszem, hogy Isten ilyen játékokba belemegy.

Ne őt okold a balsorsodért. Jézus amikor itt járt a földön egy istállóban született, szegény volt, állandóan a nyakába lihegtek a farizeusok, végül ártatlanul megkínozták és megölték. És ez volt Isten Fia. Aki szerint Isten jóságos. Akkor szerinted nem lehet hogy nem Isten kínoz, hanem valami más a probléma? Felelősséget vállalni miért nem tudsz a saját életedért?

2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha senki sem az Isten nevű bálványba lenne szerelmes, hanem a lényegébe? Akkor nem derülne ki, hogy gonosz.

Ha pedig arra gondolsz, hogy minket gonosz teremtett és nincs más, csak ő, akkor marha szép kis világban élünk. Olyan ez, mint a sexmániás trugyis elmélet, amely vakon küzd az életért a véletlenek hatására.

2012. máj. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, ha eddigi életedben azt tapasztaltad csak, hogy nincs jó a világban csak gonosz,bár ez nem kicsit hihetetlen számomra és kb olyan mintha azt állítanád, hogy nincs fény csak sötétség.

Isten létezik és jó, Ő a nagy betűs szeretet, a gonosz pedig ennek a jónak, azaz szeretetnek a hiánya, ahogyan a sötétség a fény hiánya.

Amit a tesztedről írtál az szerintem is vagy véletlen, vagy valaki másnak a műve, legkevésbé Istené.

Szeretnéd tudni, hogy létezik-e és ki Ő valójában? Miért nem kéred, hogy segítsen téged ebben? Egyszerűen fordulj hozzá és kérd meg, hogy segítsen megismerned Őt,kérd kegyelmét, hogy megtapasztalhasd szeretetét, mutasson utat neked. Egyszerűen tárd ki előtte szíved ajtaját.Imádra adott válaszát elsősorban a gondolkodásodban bekövetkező változásban fogod tapasztalni, ami sokkal erősebb bizonyság lesz számodra a létezését illetően.Majd ahogyan haladsz előre az Ő neked szánt útján, mind erősebb szeretetet fogsz iránta érezni és erősödő vágyat, hogy Neki kedves életet élj.

Egyre gyakrabban fogod azt tapasztalni, hogy Ő tölti be a gondolataidat. Olyasmi érzés ez mint amikor szerelmes vagy, és folyton a szerelmeden járnak a gondolataid.

2012. máj. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak végigfutottam a kommenteket, elnézést, ha olyasmit írok, ami már volt.


Először is: teljesen abszurd, hogy "nincs jó a világon, csak gonosz". Körül kell nézni egy picit, és észrevenni a jót. :)


Másodszor: Rendben, hogy a "teszted" alapján azt gondolod, van Isten; de arról nem írtál, próbáltál-e közelebbi kapcsolatba kerülni Vele, vagy annyiban hagytad az egészet. Ha az utóbbi, akkor szerintem próbálj meg imádkozni, előbb-utóbb jönni fog a válasz.

Szerintem egyébként simán belefér egy ilyen bizonyosság, nem hiszek a véletlenekben. Az én életemben túl sok ilyen "véletlen" volt már ahhoz, hogy túl lehetne lépni ezen.


Harmadszor: Régebben már leírtam valakinek, most neked is leírom: Isten nem képmutatást vagy hazugságot vár, nem kell hamis érzelmeket hazudnunk Neki. Ő úgyis ismer minket, és tudja, mi lakik az emberben... Nekem is többször lett volna már kedvem üvöltözni Istennel, és néhányszor meg is tettem... Persze azért nem úgy, mintha én lennék a nagyfőnök. :)

De nem vágott fejbe emiatt semmivel, és semmi más "retorzió" nem volt. Megvigasztalt, meggyógyított, békességet adott. Minden emberi elképzelés felett álló békességet.


Megmutatom a legújabb zenei "zsákmányomat", úgyis pont témába vág:

Bolyki Brothers – Eyamma (Joy)


http://www.youtube.com/watch?v=Ach6xPC79dQ


Everybody's warming up to sing

We're talking 'bout a very special thing

So come along and join the melody

Even out of tune, it's gonna set you free


We won't be needing keyboards and bass guitar

This summer acapella will be the star

So let the nation rise up an sing the song

Believe me it's been waiting for you all along


If you open up the doorway to your heart

Sing the song of love, let the music start

The heavenly light will shine down from above

Make the angels stop and drop their hearts


They'll put their heads to figure out

What the happy ruckus is all about

The people got no wings, yet let it ring

Could it be that love's the crucial thing?


Rap:

You know joy is more than just a fleeting thrill

You try to comprehend it and you'll have your fill

Our heart's alive with a fire it's rising higher

Roaring and raging but it won't burn out


All you angel armies listen, Hey!

The people of the earth got something to say

As long as our hearts are moving up his way

The feeling that we have will never go away


Because the one who sits on the heavenly throne

He's the one and the same - the Lord we can call our own

So how can we be anything but satisfied

We've got the love of God living here inside


Üdv. :)

2012. máj. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"de isten úgy viselkedik mintha gonosz lenne, engem is bánt, úgy érzem. pedig nem vagyok gonosz, de még önző sem, mégis büntet... gyakran úgy érzem, hogy gonosz."


Te kevered Istent és a Sátánt. Ha valami rossz történik veled az a Sátán műve. Isten ugyan mindenható de nem akarja a szenvedéseket. Az hogy mégis megtörténik Veled valami rossz, azért van mert az a rossz dolog valamilyen módon a hasznodra válik (mondjuk lelkileg megerősít). Isten a rossz dolgokból is jót hoz ki.

Kérd Istent hogy mutassa meg Neked hogy milyen is Ő valójában. Ha megmutatja akkor azt fogod látni hogy Isten végtelenül jóságos és nagyon szeret minket.

Gondolj például arra hogy mit tett Jézus a kereszten miközben haldoklott? Megbocsátott a jobb oldalán szenvedő rablónak és megígérte neki hogy segít rajta. Imádkozott a hóhérokért. Ennyire szeret minket Isten. Ezek után gondolod hogy gonosz lenne és abban lelné az élvezetét hogy mondjuk betegségeket küld az emberekre?

2012. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%
maga az egész kereszténység gonosz gondolj csak a keresztes hadjáratrat meg a 14-15 században akik nem tértek át a keresztény hitre hány embert és családot gyilkoltak meg hogy át térjenek a keresztény hitre utána meg kiveteték az egyházi adot
2012. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne jó a világon, még itt sem tartanánk, ami pedig rossz a világon, mindig egy emberre(vagy többre vezethető vissza. Tehát nem Isten a gonosz, hanem az emberek, könnyű lenne azt mondani, hogy minden tődzsdét beszüntetünk, az emberek munkaerejét és a termelt javakat arányosan elosztjuk, egyetlen világállam keretében, de biztos hogy lenne minimum 2 ember, aki összetűz egy apróságon, máris elkezdik a pártjaikra állítani az embereket, és kitörne a 3. világháború (remélem a valóságban nem fog) tehát itt a földön mondhatni minden embereken múlik. Ami rossz a világon azt mi okoztuk, akár közvetlen akár közvetve.
2012. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
29%
A Biblia alapján minden Istentől származik,a gonoszság is,és a jóság is.A gonoszságát minden időkben bebizonyította,de az nem igaz,hogy csak gonosz,mert jóság,szépség,szeretet stb..is létezik a világban.
2012. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!