Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz amit az osztályfő...

Tényleg igaz amit az osztályfőnököm mondott, és én vagyok túl lázadó, vagy nem igaz, hanem inkább ő reagálja túl? (lenn)

Figyelt kérdés

Szóval a sulim keresztény. És arról beszélt egyik ofőn, hogy nem szabad világi zenét hallgatni, mert a világi előadók közül, szinte az összes bu_zi/lesz_bikus/bi_szex. Nem is értettem mit izél ott ennyire, meg behozta Katy Perry egyik számát (I kissed a girl) és felolvasta magyar fordítással. És azt mondta ez undorító. Ebben én is bár egyetértettem, mert nem bírom egyiket sem a fenn említettek közül, de már a végén eléggé túlzásba vitte az oltogatásukat... És nagyon zavaró volt, hogy mindenki szinte az osztályból, csak az ilyen bigott keresztény családból származók nem, de egybként mondom mindenki világi zenéket hallgat. Kamasz vagyok, de nem tudom felfogni, ahogy ott mondta, hogy ha ezt ilyen nagy keresztények látnák hogy mi miket hallgatunk (mert fel kellett írni egy lapra miket hallgatunk), akk elsírnák magukat -.-


Apukám könyörgött hogy hagyjam abba mikor ezt elmeséltem neki, és azt mondta, hogy borzalmasan túlzásba viszi. Anyukám nem nagyon mondott rá semmit.


Igaza volt ofőmnek? Vagy inkább nekem és a szüleimnek, hogy túlreagálta? Nem bűn az, ha keresztény létemre világit hallgatok?



2012. máj. 10. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
75%
A vallási fanatikusok mindig is ilyenek voltak. Veled nincs semmi baj, simán ő hülye, ennyi. Egyébként meg mégis mit kéne hallgatnod, templomi énekeket? Na hagyjuk már mielőtt kiakadok. :D
2012. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Én is katolikus suliba járok, átérzem. De engem csak még inkább ösztönöz, hogy "lázadjak":) Az ofőd túlreagálja.
2012. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény mit értesz ez alatt?

katolicizmus,Hit gyüli,Református,stb...


Mégis mi ettől is függ egyébként meg a transzferenciánra kell figyelni minden zene közvetít valamit van ami kereszténységet és Istent van amelyik ha burkolt formában is de az ördögöt és van ami egyszerű hétköznapi dolgokról szól.


Én a Hit gyülinek az iskolájába járok mi is sokat beszélgetünk erről nekünk azt mondják hallgathatunk természetesen világi zenét de ne olyant ami az ördögöt közvetíti ami nem ilyen azt se vigyük túlzásba de nyugodtan hallgathatjuk.


Nem valahogy így értette az ofőd?


15/L

2012. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért értsétek meg hogy a zene nagyon tud befolyásolni egy embert vigyáz vele...

De lehet hogy az ofőd túlzásba vitte nem voltunk ott nem tudjuk:)

2012. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Hit Gyüli sulija... általános... és már elegem volt belőle, behozott cdket (ilyen nevenincs keresztény előadókat) és a barátnőimmel még azokat is parodizálni kezdtük, egyiken ilyen színes, baseball sapis srác ült, na azt Fluornak neveztük, szórakozásból megkérdeztük ofőnket, hogy hol lehet ilyet venni, az meg azt hitte, hogy rákattantunk a keresztény zenékre... de sztem ők annak sem örülnének, hogy ide feljárok :DD


A múltkor valaki felírta angolul a táblára hogy "A lányok jobbak a fiúknál" és teljesen kiakadt a z ofő és dumálni kezdett, hogy "így hogyan akarunk engedelmeskedni majd a férjünknek ha ilyen hülye dumákat írunk föl?"

Pedig csak az egyik barátnőm pólójáról másoltuk le a szöveget ... -.-

2012. máj. 10. 21:10
 6/63 anonim ***** válasza:
76%
ez nem vallás, hanem kitalált hülyeség. az nem vallás ha mindenféle előítéleteid vannak, meg utálkozol. az iskolád egy sz*r hely lehet, ez nem vallás, vallás az, ha hiszel, ha tudatos vagy, boldog, és tudod mit miért teszel, alkotsz, és szeretsz, nem az hogy nem hallgatsz Katy Perry-t. szánalmas a tanárod! nem értem a szüleidet se hogy járathatnak ilyen helyre
2012. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
46%
Édes f*szom, ilyen még létezik? Ne foglalkozz vele, nem normális, ezt az "engedelmeskedj a férjednek" dolgot meg ne is emlegessük, nevetséges az egész így. Ha van választási lehetőséged mikor középsuliba mész NE egyháziba menj.
2012. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Na na a szüleim csak jót akarnak nekem, anyukám is ott tanít alsósokat. DE anyukám sem szereti ha világit hallgatok, nem szarozom a sulit, sok tanárt szeretek, mert jófejek, meg ingyen tanítanak két nyelven, stb...


De ez az ofő! Év elején még tök rendesnek tűnt, meg amikor idejött még akk is! De azt mondja:


"Minden film amit a tévé sugároz, szinte hatással van az emberre és démonizál"

Pilláztam. Barátnőm: akk hiradót se lehet nézni?

"Nem ezt mondtam. DE mindennek van hatása"


Felment a pumpám.

"Milyen filmeket néztek otthon lányok?"


Mi köze van hozzá???!!! Ehhez egyedül a szüleimnek max nekik van köze. Ő meg itt izél:

"Alkonyatot, Gyűrűk urát valaki látta? Ugye nem? Az nagyon okkult!"


Most nézzek cska keresztény filmeket? Van egy osztálytársam (lány). A szülei tök bigottak, egész nap (vendég voltam náluk) keresztény zenéket nyomattak, max hangerőn! megőrültem! Én nem leszek ilyen eszement! Vannak normálisak persze, mondom, a sulimat nagyon is szeretem. De ezek a zenék, filmek, stb. phhhhhh -.- És még utána bűntudatom is volt! Biztos nem követtem el hibát?


Ja és 12/L

2012. máj. 10. 21:19
 9/63 anonim ***** válasza:
56%

#7: Gyere a normális világunkba, senki nem fogja ráderőltetni a drogokat, a piát, meg a veszekedést. De nem fogják belemagyarázni egy zenébe az ördögöt sem, nem fogják "bu_zi/lesz_bikus/bi_szex"-nek nevezni azokat akik az ő normáiktól eltérő dolgokat csinálnak.

Sőt, nem kell majd feltétlenül engedelmeskedned a férjednek sem.

2012. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

De a suli gimijébe megyek. Kedves 7.!

Nem aláztam a sulit! Direkt nem! Mert nagyon szeretem! A tanárok (nagy része) rendes, és kedvelem őket! Tehát nyugodj le ok? Nem oltogatok semmit, feltettem egy kérdést, amire értelmes választ várok vagyis: nekem vagy ofőmnek volt igaza, vagy nagyon lázadó vagyok e hogy világit hallgatok?

És kérlek többi válaszoló, ne úgy vegyétek ki hogy szar_ozom a sulimat! Csak egy kérdés, és ne durván léci!

2012. máj. 10. 21:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!