Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi el hagyása vajon...

Jehova tanúi el hagyása vajon jól tettem?

Figyelt kérdés
Nem az hogy nem szeretem a gyülekezettet vagy valami hanem van ott egy lány és szeretem és inkább nem szeretném látni öt mert rossz nekem . Jah és azért is hagytam ott mert úgysem engednék hogy járjon velem . Jah és nem Istent hagytam ott . Mert ugyan úgy hiszek mint eddig csak nem megyek gyülekezetbe.

#ékezet #Gyül
2012. máj. 16. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed könnyebb a szíved, akkor igen.
2012. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez az h nem tudom . Sajnálom is a gyülekezettet de így könnyebb lesz nekem . Mert azt csinálok amit akarok. Am jó volt Jehova tanúival együtt lenni. De már nem vágytam rájuk. Jah és köszi a választ.
2012. máj. 16. 14:53
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Tanú, de egy ismerősöm az. Ő elmondta, hogy ez náluk hogy megy.

Ha nem jársz gyülekezetbe, számíthatsz rá, hogy meg fognak látogatni, miért nem, esetleg kiközösítenek.

A "járás" ismerkedés formájában lehetséges, de csak házasulás céljából Ha nem találjátok a közös hangot, még mindig mondhatjátok azt, hogy "sorry".

A katolikusoknál sem lehet házasság előtt szexelni.


Egyébként jól tetted. És nem a lány miatt, hanem magad miatt. Van egy barátnőm, aki JT, és szegénykém nagyon fanatikus, teljesen eltorzult már a valóságtudata, és olyanokat mond néha, hogy keresztbe áll a fülem. Néha sírhatnékom van, amikor hallgatom a problémáit és a fanatikusan bemagolt szövegelését, amiben a többi vallást becsmérli, és az embertársai felé irányul (azok felé, akik kiközösítettek pl.)

2012. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Aki 15.00 kor küldőt komit annak a bnöje mikeket szokót mondani ? pl mikekben panaszkodik ?
2012. máj. 16. 15:27
 5/20 anonim ***** válasza:

"Ha nem jársz gyülekezetbe, számíthatsz rá, hogy meg fognak látogatni, miért nem, esetleg kiközösítenek. "


Úgy elzavarnám őket mint a huzat. Neked jogod van ahhoz hogy döntsél abban hogy mit szeretnél, és mit nem. Egyéni veleszületett jogod. Ha te nem akarsz Jehova tanúi csoportba járni akkor bűntudat NÉLKÜL megteheted! Én azt ajánlom hogy szeressétek egymást azzal a lánnyal, és legyetek boldogok. Én sem vagyok a VALLÁSI szekták meg csoportosulások híve. Mindenki abba hisz amibe akar, saját szíve joga. AMit még utálok, ha kiközösítenek másokat mert más a vallásuk. Milyen jogon????? Az ilyenek a nagybetűs PARASZTOK. Nyugodj meg, jól döntöttél, a szíved szerint.

2012. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
xD Köszi de ez az hogyha ki közösítenek akkor tuti nem lesz esélyem :( Nem tudom mit tegyek , Köszi a válaszodat. :)
2012. máj. 16. 15:39
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a kiközösítettekről úgy beszél, mintha elmeháborodottak lennének. "Elméjükben betegeknek" tekinti őket, akikkel semmilyen közösséget nem szabad vállalni, mert káros gondolataik megfertőzik a többi "egészségest". Szerinte aki a hitében meginog, az csak valamilyen elmebetegség miatt lehet, hiszen az egyetlen és végső igazság az, amit hirdet a JT vallás. Ezt úgy képzeld el, hogy olyan csevegő hangnemben mondja, mintha valami természetes dologról beszélne: pl. ahogy lelkesen diktálná le a kedvenc sütije receptjét. Azt is mondta, hogy ha a legkedvesebb barátnője lenne a kiközösített is, akkor sem ismerne bocsánatot a bűnére, és elzárkózna tőle teljesen. Barátság ide, vagy oda, nem a másik iránti szeretet mérvadó, hanem az isten iránti. És csak úgy mutathatja ki az ember szerinte, ha minden kapcsolatot megszakít az ilyen káros elemekkel.


A többi túl specifikus és privát, ezért nem akarom leírni. De mindenhez kb. így áll hozzá. Nála csak Isten és Sátán van, Isten nem tesz semmit, de egyébként segít, a Sátán pedig mindenki alá tesz, főleg őalájuk. Még egy egyszerű alvásparalízist is úgy fogott fel, hogy biztos túl értékes, és a démonok így akarták eltávolítani Istentől, vagy akartak tőle valamit, Nagyon nincs már a realitások talaján. Nem érdekli a munkája sem, mert a gyülekezet minden felett, akivel pedig jóban van, de nem tanú, azt se veszi semmibe, ha az összejövetelekről, és prédikálásról van szó. Minden vallási dolog fontosabb neki már.

2012. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
AKkor hagyja ő is ott a gyülekezetet. SEmmi értelme nincs, ahhoz hogy te imádkozhass, meg higgyél az istenedben, ahhoz nem kell neked csoportosulásokba járni. Én megvagyok keresztelve, mégse járok templomba mert fölöslegesnek tartom. Minek, hogy a pap kéregessen tőlem? Dolgozzon aztán kap fizetést. Döntsetek. Vagy boldogok lesztek, vagy mindketten továbbra is megfeleltek egy csoportnak és boldogtalanok lesztek. Az életedről mindig te döntesz.
2012. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ma 15:46


Az ilyenek meg is érdemlik a sorsukat :D De hát nagy az isten állatkertje, elférnek benne bőven.

2012. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
de még nem vagyok a lánnyal szóval sokat veszitek nagyon ,. ,
2012. máj. 16. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!