Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bántott téged valaha lelkileg...

Bántott téged valaha lelkileg vagy fizikálisan vallási fanatikus ember?

Figyelt kérdés

Engem sokszor, de hala az égnek "csak" lelkiekben. (Amikor megtudta hitem, bar ezt nem kötöttem orrara személyesen neki, meg akart tériteni az o hitére, én tiszteletben tartottam az o hitét de o az enyémet semennyire, becsmérelte vallásom és nézeteim illetve igen kemény szavakat használt, igen lekezelő hangnemet mutatot meg hitem felé...


Történt veled valaha hasonló?


2012. máj. 17. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Még soha nem történt velem ilyesmi.
2012. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még nem.
2012. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Egy ismerősön 3 évi ismeretség után megtudta, hogy ateista vagyok és le zsidóbérencezett (pedig pontosan tudja mennyire nem vagyok az).


Meg mások is "zaklattak" már, hogy érezzem rosszul magam, amiért nem olyan életet élek, amilyet ők elképzelnek. Tudjátok hogy van ez, hogy bűnös vagyok, egy alávaló ember, meg hogy magamnak ártok, szóval a szokásos történet.

2012. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"megtudta, hogy ateista vagyok és le zsidóbérencezett"


Ez mekkora egy gyökér lehetett.

Sajnálom, hogy hülyékkel futottál össze.:(

2012. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiekben szinte nap mint nap. Református voltam és katolizáltam. Képzelheted... Anyukámnak gyakorlatilag évek óta nincs más témája felém... De sok addigi "barátom" elfordult tőlem. Nem éppen keresztényi szeretet...
2012. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy személy, akit a barátomnak tartottam. Jól kijöttünk, mindketten keresztények vagyunk, csak éppen más felekezethez tartozunk. Puszta jóakaratból és szeretetből adtam neki egy írást a saját felekezetemmel kapcsolatban (egyáltalán nem voltam tolakodó vagy agresszív), mire ő minősíthetetlen stílusban beszélt velem és nagyon ledegradáló kifejezésekkel illetett, többek között azzal vádolt meg, hogy nem vagyok keresztény, és a felekezetemre is rettenetes dolgokat mondott, a Sátántól valónak stb. titulálta. Nekem nagyon rosszul esett az, hogy egy keresztény ember ilyen gyűlölködve beszél. Csalódtam benne, és sajnos meg is szakadt a kapcsolatunk, mert ő azzal zárta le a beszélgetést, hogy amíg ott nem hagyom a felekezetemet, nem hajlandó szóba állni velem, mert veszedelmes és káros vagyok.
2012. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, sajna igen, lelkileg. A férjem szülei egy szektához, Jehova Tanúihoz tartoztak és már a megismerkedésünkkor (már akkor menyasszony voltam) úgy indítottak, hogy a fiukat én fogom megölni azzal, hogy elvesz engem. Aztán folyton jöttek a szórólapok meg füzetek, amiket el kellett fogadnom, majd szerintük az nem segítség, hogy az éhezőknek enni adok, meg a szegényeken segítek, ez nem IStenbe vetett hit, az lenne a helyes, ha ezek helyett inkább prédikálnék, az az kenyér helyett szórólapot meg folyóiratot adnék a hajléktalanoknak. Szóval hiába a férjem minden igyekezete, voltak keményen átsírt éjszakáim, de végül ketten együtt kitapostuk a saját utunkat. :)
2016. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!