Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van különbség az evangélikus...

Van különbség az evangélikus és a katolikus ember vallása között?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 21:07
 1/6 Esme.avantgarde ***** válasza:

Igazából a vallás ugyanaz, mert a hitbeli alaptételek ugyanazok, a hitgyakorlatban viszont nagy különbségek vannak.

Az evang. templomban nincs oltár, hivalkodó díszítés. A lelkészeknek nincs cölibátus. Az egyház felépítése teljesen más. Nem ismerik el a Pápai hatalmat. Csak három szentséget ismer el, a katkók hetet. Az áldozás feltételei is mások - vagyis... nincs gyónás. Hit által Jézusban üdvözülnek, nem az egyházadóban. (bocsánat, ez rossz vicc) szóval nem azért imádkoznak, hogy Isten segítsen nekik, hanem azért, hogy úgy éljenek, hogy üdvözüljenek... meg még pár apróság. :)

2012. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reformációról hallottál már?
2012. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő keresztény vallás melynek középpontjában a názáreti Jézus élete és tanításai állnak, ahogy az az Újszövetségben szerepel, ennek ellenére nincs egyetértés köztük sem egyéb keresztény felekezetek között sem, amit azért nem értek mert a pl. e két egyházi tanítás között nincs olyan lényegi eltérés mely az üdvösség szempontjából lényeges lenne,mégis a hívek gyakran megfeledkezve a felebaráti szeretetről gyakran fejtik ki véleményüket olyan formában, amely a másik számára bántó lehet és ráadásul nem fedi a valóságot.

Íme egy példa:

"Hit által Jézusban üdvözülnek, nem az egyházadóban. (bocsánat, ez rossz vicc) szóval nem azért imádkoznak, hogy Isten segítsen nekik, hanem azért, hogy úgy éljenek, hogy üdvözüljenek... meg még pár apróság. :)"


Nincs ilyen különbség. Én katolikus vagyok és vallom, hogy hit által üdvözülünk,és azért imádkozom, hogy Isten akaratát tudjam cselekedni minden helyzetben és úgy tudjam szeretni felebarátaimat ahogyan az Úr Jézus szeretett minket.

Komolyan veszem Isten elhívását, hogy:"Legyetek szentek, mert én az Úr szent vagyok", vagy "Ti azért legyetek tökéletesek, mint mennyei atyátok. "


Persze nem állítom, hogy ha segítségre lenne szükségem, akkor nem imádkozom az Úrhoz, hiszen azt is mondta, hogy:

"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! 8Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak. 9Melyiketek ad fiának követ, amikor az kenyeret kér tőle? 10Vagy ha halat kér, ki ad neki kígyót? 11Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, akkor mennyivel inkább ad jót mennyei Atyátok azoknak, akik kérik."

2012. máj. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Természetesen van, és sokmindent leírtak már előttem, ezeket szeretném kiegészíteni, pontosítani. A Római katolikus vallás gyakorlatilag a IV. századtól létezik, amikor a kereszténység államvallássá lett. Nagyon sok mindent megváltoztattak az eredeti bibliai tanításokhoz képest és ez ellen léptek fel a reformátorok.


Mivel Luther - az evangélikus felekezet megalapítója - azelőtt búzgó katolikus volt, így nem szakított olyan radikálisan a római istentiszteleti formákkal, mint a legtöbb később reformátor, például Kálvin, aki a református egyház megalapítója volt.


Luther alapelve az volt, hogy az egyházban minden szabad, ami nem ellenkezik az evangéliummal. Így - bár a latin helyett áttértek a nép nyelvére - templomaikban továbbra is megtalálható az oltár, a kereszt, a papi ruhák, a gyertyák, a keresztvetés, amelyeket a legtöbb protestáns egyház elvetett, mint túl katolikus dolgokat. Az evangélikusok azonban úgy vélik, hogy a liturgiának ezek a formái nem követelmények, mégis értékesek, részint a szépségük folytán, részint azzal, hogy általuk részesedünk a megelőző korok hívő keresztény családjainak a vallásos tapasztalatában. A magyarországi evangélikus templomokban is találunk tehát Jézus Krisztust, vagy bibliai személyeket és történeteket kiábrázoló oltárképeket.


Az úrvacsorával kapcsolatosan Luther arra a meggyőződésre jutott, hogy az emberi bűnért a teljes elégtétel már meghozatott a mi Urunk keresztre feszítésével, így a római tanítás a miséről és az áldozatokról értelmetlenné vált számára.


Az Úrvacsora az evangélikus tanítás szerint a hívők találkozása az élő Istennel, aki valóságosan jelen van: a megszentelt kenyér és a bor Krisztus valódi teste és valódi vére, jóllehet a kenyérben és a borban semmiféle fizikai változás nem történik. A kenyér alatt náluk ostya értendő.


Üdv. Péter

2012. máj. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3%

mindketo a hamis vallas.

messze vannaka atol amit valojaban a szentiras is.

2012. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tehát,ha én katolikusként feleségül akarok venni egy evangélikus lányt,akkor senkinek nem kell átkeresztelkedni!Mert meg vagyok keresztelve ugyan,de nem igazán gyakorlom,nem nagyon járok templomba

2012. máj. 19. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!