Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "ANKH Az Örök Élet Egyháza"...

Az "ANKH Az Örök Élet Egyháza" az ókori egyiptomi istenségekben hisz, őket tiszteli?

Figyelt kérdés

Ezt találtam róluk a wikipédian


[link]


Ugye maga az Ankh egy ősi egyiptomi vallási szimbólum, s a wikipédiai is sokszor említi az ókori Egyiptomot, de a kérdésemre sajnos itt nem leltem válaszra! Megtudjátok mondani, hogy ők az ősi egyiptomi istenségeket tisztelik vagy sem? Köszönöm a választ előre is!


2012. máj. 20. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy megnéztem a honlapjukat, az egyiptomosdi inkább csak marketing.

[link]

Bár inkább csak valami klubnak tűnik, mint értelmes vallásnak, elég zavaros az egész hitvallás. Meg attól, hogy valaki használja az egyiptomi vallás neveit, még nem válik az egyiptomi vallás továbbélésének.

2012. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

16:07


Teljes mértékig egyetértek veled! Nem is áll szándékomban csatlakozni hozzájuk, mert nagyon sántít nekem ez az egész, már maga a honlap is eléggé ingatag számomra


[link]


Mélyen tisztelem és szeretem az ősi egyiptomi hitvilágot, de nem fogok ilyen kétes egyházhoz csatlakozni, arról nem is beszélve hogy mar a kormány is az eltörlését szorgalmazta, pontosan a kétes egyház miatt :/ Ilyenhez pedig nem fogom adni a nevem, egyház nélkül is lehet hinni valamiben, olvasni a mitológiákat stb

2012. máj. 20. 16:15
 3/3 mustafa33 ***** válasza:
Divathóbort és különcködés, addig amíg valaki üzletet csinál belőle.
2012. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!