Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek van Jehova párja?...

Valakinek van Jehova párja? Férje? Felesége? Milyen volt azesküvő? Hgy oldottátok meg h aki nem jehova az másként ünnepel (vendégekre értem) Te is megkeresztelkettél? Muszály volt? Aggodok a páromért fura dolgokat mond többi lent.

Figyelt kérdés
A párommég elég fiatal (22/F Én 20/L) a közeljövöben Szeretnénk majd esküvőt.Még őnem meritkezett meg vagy mi az csak tanulmányozásra jár.De Kezdi maagát belelolvalni és most h abbahagyta azt vettte a ejébe h 7 démon van rajta akikelakarják tériteni a Jehivájától:S Tövábbá démonokat lt néha sötét voltok képébe nappal is pl:multkor a szobályából jött ki de az paja is látta elvileg (Az apja már nagyon benne van lehet meg is keresztelkedik...sőt tuti) És még démonos álmai is vannak h kergetik ő meg menekől tőlük,ugyna ugy azapjának is.Mert h el akarják őket tériteni jehvától:S...Elvileg meg is fogják majd verni a démonok a párom... mert h mást is megvertek már szó szerint h ne menjen jehova utján.Nemtudom mit tegyek.Nagyon aggódóm érte.Félek h ha én nem leszek az akkor elhagy mert nem leehtünk eggyütde a hideg kiráz ezttől nekem ez már tul fanatikus.É is hiszek Istenbe,meg lehet az lvei szerint élni de szeretnéka ygermekeimnek gyerekort,karácsonyt,születésnapot,és ugyan ugy tanitani őket a tisztességre,Istenben valü hittre.És majd ha felnőnek ők eldöltik h melyik egyházhoz szeretnének tartozni nem ugy h énrábeszélem őket főleg iylen fiatalon mikor még befolyásolhatók-6-7 éves korba.Valakithagyott már el -emiatt a párja? vagy kiutálták a családból?

2012. máj. 22. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Még fiatal vagy, hagy ott ezt az álomvilágot. Ne tedd tönkre az életedet, abból csak egyet kaptál, és hidd el ez nem főpróba!

Maradj a való világban, mert az nem olyan rossz mint sokan mondják.

2012. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kiflitolvaj ***** válasza:
87%
Ezt fajt vegig olvasni. Legkozelebb wordben ird meg a kerdesed es amikor mar nem latsz rengeteg piros alahuzast benne, akkor masold be ide.
2012. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Szóval Jehova Tanúja!

Szerintem jobb, ha még most menekülsz tőle (ne várd meg míg kiutálnak a családból), mert még ha ki is jársz rengeteg iskolát, hogy legalább tisztességgel írni-olvasni tudj, akkor sem fogsz tudni annyit keresni, hogy a rengeteg purdét tisztességgel eltartsd.


Ugyanis náluk nemcsak az abortusz tilos, de az orvosilag megengedett védekezés is. Tehát ahányszor terhes lesz egy nő, azt a gyermeket meg kell szülni, és akármilyen körülmények között is, de fel kell nevelni.


Ismerek jól kereső apukát, 12 év házasság alatt a felesége már a 9-ik gyereket szülte meg. Gyakorlatilag csak az apuka keresetéből + családi pótlékból élnek. Hát nem mondom, milyen körülmények között.

2012. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 kiflitolvaj ***** válasza:
87%
Egyebkent, ha a parod ennyire elvakult, akkor ugy jarsz a legjobban, ha most elkoszonsz tole. Megvaltozni nem fog, ugyhogy vagy keresel mast, vagy kenytelen leszel beletorodni ezekbe es igy elni az eleted.
2012. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha vele maradsz,arrol ne is almodj hogy te nem mesz bele a szekt@ba,ez nincs,mert ök meg a nem jehovakkal se akarnak baratkozni(volt ismerös),mikor mar nem tudtak ravenni hogy bemenjek hozzajuk,mar többe nem is ismertek.Es hat az orvosi ellatas,ne adj Isten vert kell majd kapj,v. a gyereked,naluk ezt nem lehet.Menekülj idejeben,mert megörülsz.
2012. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Azonnal lépj le! Ez egy elmebetegség ami kitört a párodon, úgy hívják, hogy: vallási téboly.
2012. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Utolso vagyok,es ha megis mellette döntesz,majd atkeresztelnek,es meggondolod magad,nagyon de nagyon nehez lessz öket elhagyni.Külföldön elek,es olvastam sok esetet,hogy mennyirre zaklattak,kisertek,a nöt,aki otthagyta öket.Lehet Magyarorszagon azert nem ilyen durva,de ha gyerekeid lesznek,azt is bevezetik,es mire felnönek,annyirra kimossak az agyukat,hogy senki nem teriti öket vissza a valo eletbe.
2012. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
A helyesírásod hiányából szerintem ez egy kamu kérdés, amit valami unatkozó kisgyerek írt.
2012. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

1. Olyan nincs, hogy Jehova-pár, mivel JT szerint Isten neve Jehova, ők pedig az ő tanúik. Ezért sem szeretik, ha azt mondják rájuk, hogy "jehovák".


2. Nem tudom, hogy kötelező, vagy választható opció, de a közeli királyságteremben is egy kis "oktatás" mennyasszonyi beszéd vagy mi szokott lenni az esküvő napján. Oda nem kell, hogy hivatalos legyen mindenki, de még egy más vallásúnak, ateistának is kibírható. Másban nem tér el a vendéglátás.


3. Nem tiltott más vallásút elvenni, de ajánlott vallásabelit, hogy később a hitnézetek ne ütközzenek. Ha már most megütközöl rajta, jobb elhagyni, mint mellette szenvedni. Mert ha válnál se áll majd kötélnek, ugyanis nem megengedett a válás náluk.


4. A gyerekeket kell járatni egészen kiskoruktól a gyülibe. Nincs opció, hogy "majd ő megválassza". Azt mondják, hogy megválaszthatja persze, de már pici gyerekként is Jehova Tanúi tanai szerint kell nevelned, serkentened rá, hogy azokat betartsa, és vinni gyülibe, kongresszusra, stb.


5. Mondd, hogy külföldi vagy, mert az írásod egyáltalán nem igényes. Ha magyar ember vagy, inkább tanulj meg írni előbb, azután gondolkodj párkapcsolaton, házasságon.

2012. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek az előző válaszolókkal.
2012. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!