Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tudni a honfoglaló...

Thorodinson kérdése:

Mit lehet tudni a honfoglaló magyarok vallásáról, istenhitéről?

Figyelt kérdés
Akik itt a rézkori, meg bronzkori szobrocskák rovás-naphimnuszairól akarnának írni, meg hasonlókról, azok kérem kíméljenek!

2012. máj. 25. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ők pogányok voltak.Úgy tudom hogy több isten hit is volt.
2012. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

THEOPHYLACTUS SIMOCATTA (Histor. L. VII. C.8 .):

"A magyarok rendkívüli módon szentnek tartják a tüzet; a vizet és a levegőt tisztelik, a földet dicsőítik, de csupán azt imádják és nevezik Istennek, aki a világmindenséget teremtette (ez a Teremtő). Neki lovat, ökröket és juhokat áldoznak, és vannak papjaik, akikről azt tartják, hogy megvan bennük a jövendőmondás képessége".


A jövendő mondó papok neve Táltos volt.


LUITBRANDT cremonai püspök 910-ben írja, miután a magyarokkal egy éven át állandó érintkezésben volt:

"gens hungarorum videlicet christiana..." azaz "a Magyar Nemzet nyilvánvalóan keresztény".


S ekkor Szent István még nem is élt.


Remélem segítettem valamit, vagyis nem én hanem, a letűnt korokból visszamaradt írásos emlékek és azok megörökítője.

2012. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ősmagyarok az úgynevezett tengrizmust követték. sok sztyeppi nép ezt a vallást követte. Tengri volt az isten. Eleinte ez a vallás is többistenhitű volt, de aztán úgy tudom egy isten maradt már csak. valamilyen formában a magyar mindig is "pogány maradt" gondoljunk a Himnuszra. Nem úgy kezdődik, hogy keresztény isten álld meg a magyart hanem Isten álld meg a magyart. Vagy a Szózatba is a Magyarok istenére esküsünk. Bár erősen kétlem, hogy a két vers írója tudott volna erről valószínűleg a kereszténységre gondoltak mikor írták. sajnálom hogy mi is keresztények lettünk, de nagyon. dehát a korabeli dolgok miatt nem volt más választásunk.
2012. máj. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2aHaIVpG-SQ&feature=related


Ma találtam rá a videóira, egy igazi Ősmagyar táltos.

Több videót is találsz róla és találsz a googleban egyéb írásokat is.

2012. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!